II liga siatkówki. BAS Białystok lepszy od lidera [zdjęcia]

Mecz BAS Białystok - AZS UWM Olsztyn
Mecz BAS Białystok - AZS UWM Olsztyn Anatol Chomicz
BAS Białystok wygrał 3:1 u siebie z AZS UWM Olsztyn, który przed tą kolejką był pierwszy w tabeli

Przed meczem w białostockim klubie były obawy, gdyż siatkarze musieli grać w hali SP 12 przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej, a nie jak dotychczas w obiekcie Uniwersytetu Medycznego.

– Nie okazało się to przeszkodą, choć na pewno było pewnym utrudnieniem, szczególnie jeśli chodzi o zagrywkę. Plan był jednak taki, że ryzykujemy tym elementem i tych kilka zepsutych serwisów było niejako wliczone w koszty – mówi Eugeniusz Iwaniuk, trener BAS.

To właśnie głównie dzięki bardzo dobrej zagrywce białostoczanie wygrali dwa pierwsze sety.
–Zagrywka pozwoliła nam także pograć blokiem. Ale przyjęcie też było na niezłym poziomie, do tego dobra obrona i atak na wysokiej skuteczności – wylicza Iwaniuk.

W trzecim secie gospodarze także mieli już kilka punktów przewagi i wydawało się, że mecz szybko się zakończy.
– Pod koniec partii dokonaliśmy jednak dwóch roszad i coś znów w naszej grze się zacięło. W kilku poprzednich meczach także było podobnie i trochę mnie to dziwi, bo nasi rezerwowi w sparingach udowadniali, że potrafią być wartościowymi zmiennikami – mówi Iwaniuk.

Goście wygrali seta 27:25, ale w czwartym białostoczanie odzyskali właściwy rytm gry i pewnie zwyciężyli 25:16.
W tej kolejce pauzował drugi zespół z województwa podlaskiego – Centrum Augustów.

BAS Białystok – AZS UWM Olsztyn 3:1 (25:13, 25:21, 25:27, 26:16)
BAS: Wiczkowski, Ignaciuk, Stanisławajtys, Sterna, Ociepski, Gajowczyk, Kuś (libero) oraz Cylwik, Stabrawa.
Inne wyniki 6. kolejki: Czołg Uniwersytet Warszawski – Lesan Halinów 3:0, Huragan Międzyrzec Podlaski – Huragan Wołomin, MOS Wola Warszawa – Metro Warszawa 2:3, Energa Ostrołęka – Legia Warszawa 3:0.