II liga. Tur Basket Bielsk Podlaski pokonał Rosia. Łukasz Kuczyński powrócił do gry

Łukasz Kuczyński powrócił do gry po kontuzji
Łukasz Kuczyński powrócił do gry po kontuzji Wojciech Wojtkielewicz
W minionej kolejce spotkań II ligi koszykówki Tur Basket Bielsk Podlaski pokonał na wyjeździe TSK Roś Pisz 84:67. Wydarzeniem meczu był powrót na parkiet po kontuzji Łukasza Kuczyńskiego.

Na pewno wydarzeniem spotkania wyjazdowego koszykarzy Tura Basket Bielsk Podlaski w Piszu był długo wyczekiwany przez kibiców powrót do gry Łukasza Kuczyńskiego. As drużyny z Bielska w trzeciej kolejce spotkań, w meczu z Sokołem Ostrów Mazowiecka, doznał złamania kości strzałkowej w dwóch miejscach i jeszcze w dodatku skręcenia stawu skokowego. Przerwa w grze trwała blisko 4 miesięcy. W meczu z Rosiem skrzydłowy bielszczan zagrał ponad 17 minut i zdobył 6 punktów notując 10 zbiórek.

Sam niedzielny mecz z Rosiem Pisz był w miarę wyrównany do przerwy. W drugiej części spotkaniach podopieczni trenera Piotra Bakuna wrzucili drugi bieg i przesądzili o swoim zwycięstwie.

Mecz Żubrów Chorten Białystok z Ochotą Warszawa został przełożony z powodu zakażeń koronawirusem w białostockim zespole.

TSK Roś Pisz - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 67:84 (21:22, 18:24, 12:20, 16:18)
Roś: Mateusz Bessman 18, Konrad Niewczas 17, Jakub Stanisławajtys 11, Mikołaj Lackowski 6, Szymon Zalewski 4, Marek Miałki 4, Jakub Pellowski 4, Jan Świtaj 3, Maciej Milewski.
Tur Basket: Przemysław Zygmunciak 17, Przemysław Tradecki 16, Jarosław Giżyński 13, Jakub Lewandowski 10, Bartłomiej Wróblewski 9, Michał Szwedo 8, Łukasz Kuczyński 6, Marcin Marczuk 3, Aaron Weres 2, Jakub Grigoruk.