II liga. Wigry Suwałki znów tracą punkty w ostatnich minutach. Remis z Motorem Lublin 1:1

Motor Lublin - Wigry Suwałki 1:1
Motor Lublin - Wigry Suwałki 1:1 Wojciech Szubartowski
Wigry Suwałki straciły zwycięstwo w piątej minucie doliczonego czasu gry. W Lublinie tylko zremisowały 1:1. To nie pierwszy raz, gdy suwalczanie tracą punkty w końcówce meczu.

Piłkarze Wigier Suwałki gubią koncentrację w ostatnich minutach meczu. W Lublinie gospodarze wyrównali w przedostatniej minucie meczu, piątej doliczonej do podstawowego czasu gry na 1:1. Przypomnijmy, że w obecnych rozgrywkach II ligi Wigry straciły remis w Chorzowie w 90 minucie, a w Rzeszowie przegrali ze Stalą 1:2, tracąc gola w 82 minucie.

Faworytem meczu w Lublinie byli gospodarze. Motor na Arenie Lublin odniósł trzy zwycięstwa, raz remisując i tylko raz przegrywając. Trener Marek Saganowski postawił na dwóch napastników. Obok Michała Fidziukiewicza zagrał Maciej Firlej.

Początek spotkania należał jednak do Wigier. Mateusz Sowiński w 7 i 11 minucie oddał groźne strzały, ale w bramce pewnie interweniował Sebastian Madejski. W 19 minucie jednak nie miał nic do powiedzenia, po fantastycznej kontrze Wigier. Denis Gojko zagrał piłkę do Mateusza Sowińskiego, który prostopadłym podaniem uruchomił Kacpra Michalskiego. Piłkarz gości minął golkipera Motoru i strzelił gola.

Podopieczni trenera Dawida Szulczka mieli jeszcze w pierwszej połowie szanse na podwyższenie wyniku, ale w bramce Motoru dobrze spisywał się Madejski, a i piłkarzom Wigier brakowało skuteczności.

Motor dopiero w 28 minucie oddał pierwszy celny strzał. Uderzenie Tomasza Swędrowskiego wybił na rzut rożny Hieronim Zoch.

W drugiej połowie gospodarze więcej utrzymywali się przy piłce, ale ich akcje przypominały bicie głową w mur. I gdy wydawało się, że Wigry sięgnął po zasłużoną wygraną. w piątej minucie doliczonego czasu gry Krzysztof Ropski znalazł się niepilnowany w polu karnym i silnym strzałem wydarł Wigrom pewnie już zwycięstwo.

Motor Lublin - Wigry Suwałki 1:1 (0:1).
Bramki: 0:1 Kacper Michalski 19, 1:1 Krzysztof Ropski 90.
Motor: Sebastian Madejski - Maksymilian Cichocki (81. Krzysztof Ropski), Arkadiusz Najemski, Kamil Rozmus (46. Paweł Moskwik) - Adam Ryczkowski (70. Filip Wójcik), Piotr Kusiński, Tomasz Swędrowski, Piotr Ceglarz, Cezary Polak (46. Damian Sędzikowski) - Michał Fidziukiewicz, Maciej Firlej (55. Vitinho).
Wigry: Hieronim Zoch - Kacper Michalski (65. Kamil Adamek), Michał Ozga, Tomasz Lewandowski, Łukasz Bogusławski (65. Piotr Pierzchała), Elso Brito - Patryk Mularczyk (65. Mariusz Rybicki), Bartłomiej Babiarz, Mikołaj Łabojko, Denis Gojko (79. Robert Bartczak) - Mateusz Sowiński (77. Mikołaj Randak).
Żółte kartki: Polak, Cichocki, Rozmus, Najemski (Motor).
Sędziował: Damian Krumplewski (Olsztyn).
Widzów: 2365.

Pozostałe wyniki 13. kolejki
Znicz Pruszków - Olimpia Elbląg 1:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Łukasz Kosakiewicz 40, 1:1 Kamil Wenger 79 z karnego.

Ruch Chorzów - Wisła Puławy 2:4 (0:2).
Bramki: 0:1 Dominik Banach 29, 0:2 Emil Drozdowicz 35, 1:2 Daniel Szczepan 62, 1:3 Kacper Kondracki 76, 1:4 Bartłomiej Bartosiak 90, 2:4 Damian Kowalczyk 90.

Śląsk II Wrocław - Radunia Stężyca (17.10 godz. 17)

Hutnik Kraków - Stal Rzeszów 1:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Marcel Kotwica 34, 0:2 Andreja Prokić 61, 1:2 Piotr Stawarczyk 67 z krnego.

Pogoń Siedlce - Sokół Ostróda 3:0 (2:0).
Bramki: 1:0 Robert Majewski 4, 2:0 Wojciech Trochim 9, 3:0 Franciszek Wróblewski 87.

GKS Bełchatów - KKS 1925 Kalisz 2:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Artur Golański 3 z karnego, 2:0 Szymon Sołtysiński 50, 2:1 Piotr Giel 74 z karnego.

Lech II Poznań - Chojniczanka Chojnice 3:2 (2:1).
Bramki: 1:0 Roko Baturina 15, 2:0 Krystian Palacz 19, 2:1 Szymon Skrzypczak 39, 3:1 Antoni Kozubal 59, 3:2 Łukasz Wolsztyński 90.

Garbarnia Kraków - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1 (0:0).
Bramki: 1:0 Wiktor Szywacz 70, 2:0 Michal Klec 77, 2:1 Damian Jaroń 90 z karnego.

1. Stal Rzeszów 13 32 28-11
2. Ruch Chorzów 13 28 21-11
3. Chojniczanka Chojnice 13 22 29-13
4. Olimpia Elbląg 13 22 14-13
5. Motor Lublin 13 21 24-11
6. Wisła Puławy 13 19 25-21
7. Lech II Poznań 12 19 14-14
8. Wigry Suwałki 13 18 15-14