III liga. Bez punktów na wyjeździe

2017-03-12 bialystok jagiellonia ruch wysokie mazowieckie iii liga pilka nozna  fot. wojciech wojtkielewicz kurier poranny / gazeta wspoczesna polska press
2017-03-12 bialystok jagiellonia ruch wysokie mazowieckie iii liga pilka nozna fot. wojciech wojtkielewicz kurier poranny / gazeta wspoczesna polska press Wojciech Wojtkielewicz
ŁKS Łomża, Ruch Wysokie Mazowieckie i Jagiellonia II przegrały na wyjeździe.

Najtrudniejszego rywala miał łomżyński zespół. Podopieczni Mateusza Miłoszewskiego zmierzyli się z walczącym o awans łódzkim Widzewem. Już w ósmej minucie gospodarze po uderzeniu Mateusza Michalskiego objęli prowadzanie. W 32. minucie było już 2:0. Kolejny błąd defensywy ŁKS–u wykorzystał Daniel Mąka i technicznym strzałem z pola karnego pokonał Oliwera Wienczatka. Gola kontaktowego w 52 minucie zdobył Rafał Maćkowski, ale gospodarze utrzymali skromne prowadzenie do końca.
– Przyjechaliśmy do Łodzi po punkty i uważam, że mogliśmy je zdobyć. Niestety liczy się to, co wpada do siatki. Widzew był skuteczny, szybko wykorzystał nasze błędy i w pierwszych minutach ustawił sobie mecz –podsumowywał Miłoszewski. – Chwała moim zawodnikom, że od razu po przerwie wrócili do tego spotkania, próbowaliśmy do końca odwrócić losy meczu, ale niestety się nie udało.

Także ze znacznie wyżej notowanym przeciwnikiem przegrał Ruch, który uległ 0:1 Sokołowi Aleksandrów Łódzki. To już 13 ligowy mecz z rzędu Ruchu bez zwycięstwa.
– Pierwsza połowę mieliśmy słabą drugą trochę lepszą, ale chyba na punkt nawet nie zasłużyliśmy – mówi Mykoła Dremluk, trener Ruchu. – Ale też trzeba przyznać, że nasza gra wygląda coraz lepiej. Ta drużyna ma potencjał i na treningach wygląda dobrze. Trzeba jeszcze to przełożyć na mecz.

Natomiast dla rezerw Jagiellonii przegrana 0:3 z Sokołem Ostróda była trzecią z kolei.

Widzew Łódź – ŁKS 1926 Łomża 2:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Michalski 8, 2:0 Daniel Mąka 32, 2:1 Rafał Maćkowski 52.
ŁKS: Wienczatek – Kamieniowski, Melao, Cibulskas, Kaliszewski, Gałązka, Baranowski (74. Kacprzyk), Rydzewski, Olesiński, Maćkowski (57. Kaszubowski), Sadowski (78. Tarnowski).

Sokół Aleksandrów Łódzki– Ruch Wysokie Mazowiecki 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Mikołaj Zwoliński 24.
Ruch: Dobreńko, Faszczewski, Piłatowski, Jóźwiak, Sawicki (90. Pasko), Jastrzębski, Grochowski, Poduch, Wrześniewski, Sułtanow (65. Ostaszewski), Zalewski.

Sokół Ostróda – Jagiellonia II 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Robert Hirsz 32, 2:0 Krystian Słowicki 53, 3:0 Roman Mykytyn 79.
Jagiellonia II: Karpieszuk – Pajnowski, Zakrzewski, Kaczyński, Zińczuk – Łupiński, Prusaczyk, Domański, Grabowski – Kondraciuk (63. Wołczyński), Gajko.

Inne wyniki 24. kolejki: Pelikan Łowicz – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:1, Motor Lubawa – Ursus Warszawa 1:1, Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Huragan Wołomin 3:1, Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – ŁKS Łódź 0:2, MKS Ełk – Huragan Morąg 3:1, Concordia Elbląg – Legia II Warszawa 1:2.