III liga. Derby dla Olimpii. Jackiewicz pogrążył Tura [zdjęcia]

jan
Mecz III ligi Tur Bielsk Podlaski - Olimpia Zambrów
Mecz III ligi Tur Bielsk Podlaski - Olimpia Zambrów Krzysztof Jankowski
Kamil Jackiewicz wygrał Olimpii Zambrów mecz z Turem w Bielsku Podlaskim. W niedzielę nawiązał do swoich strzeleckich wyczynów sprzed lat, strzelił cztery gole, a goście zwyciężyli 4:0.

Olimpia przyjechała do Bielska pod wodzą nowego trenera Wiesława Jancewicza i z wiarą, że przełamie niemoc, jaka dopadła ją w poprzednich meczach. Szybko okazało się, że jej najgroźniejszą bronią jest doświadczony snajper Karol Jackiewicz, który zawsze miał patent na strzelanie goli bramkarzom Tura. Pierwszy raz ta sztuka udała mu się już w 16. minucie, gdy dostał od kolegów piłkę w narożniku pola karnego. Jackiewicz długo nie kombinował, tylko uderzył technicznie lobem, a piłka przeleciała nad Patrykiem Sidunem i wpadła w okienko bramki miejscowych.
Dwanaście minut później było już 2:0. Tym razem Jackiewicz znowu dostał piłkę przed polem karnym i uderzeniem z półobrotu przełamał wyciągnięte ręce bramkarza Tura. Trzeci gol dla gości padł po stracie piłki przez bielszczan w środku boiska. Prostopadłe podanie podążyło do Jackiewicza, a ten urwał się środkowym obrońcom, przebiegł między nimi i w sytuacji sam na sam po raz trzeci pogrążył bezradnego Siduna.

W przerwie trener Tura Paweł Bierżyn wprowadził aż trzy zmiany i przez chwilę gospodarze zagrali odważniej. Wprowadzony na boisko Paweł Drażba popisał się indywidualną akcją, po której jego strzał sparował na rzut rożny Piotr Czapliński.
Bramkarz Olimpii musiał błysnąć refleksem także w 78. minucie, gdy strzałem z ostrego kąta sprawdził go Łukasz Popiołek. Było to już jednak przy stanie 0:4, bo wcześniej Jackiewicz po raz czwarty wykorzystał błąd bielskiej defensywy. Silny wiatr spowodował, że po wybiciu piłki przez Tomasza Porębskiego futbolówka pofrunęła wysoko w górę i zawróciła. Dopadł do niej supersnajper z Zambrowa i technicznym uderzeniem przy słupku ustalił wynik meczu.

Tur Bielsk Podlaski – Olimpia Zambrów 0:4 (0:3)
Bramki: Kamil Jackiewicz 16, 28, 31 i 64 Jackiewicz.
Sędziował: Jakub Rutkowski (Białystok).
Widzów: 100.
Tur: Sidun – K. Kulikowski (46. M. Fiedorowicz), Radecki, Porębski, A. Kosiński – Niemczynowicz (46. Zieniewicz) – Ostaszewski, A. Lewczuk (46. Drażba), Łochnicki, Popiołek – K. Kosiński (82. Nakielski).
Olimpia: Czapliński – P. Jastrzębski, Kuczałek, Łupiński, Szymorek – Grzybowski, Malinowski (87. Dębek) – Prolejko (62. M. Jastrzębski), M. Butkiewicz (73. Babul), Domański (75. Gryko) – Jackiewicz.