III liga. KS Wasilków lepszy od Olimpii Zambrów w derbach województwa. Wyjazdowy remis Ruchu

Adam Muśko
Adam Muśko
Mecz Broń Radom - MKS Ruch Wysokie Mazowieckie
Mecz Broń Radom - MKS Ruch Wysokie Mazowieckie Sylwester Szymczak
W spotkaniu dwóch zespół z województwa podlaskiego KS Wasilków wygrał 3:0 u siebie z Olimpią Zambrów. MKS Ruch Wysokie Mazowieckie zremisował 2:2 na wyjeździe z Bronią Radom.

Jeszcze kilka tygodni temu wygrana KS Wasilków z Olimpią byłaby niespodzianką, ale aktualnie role się odwracają. Wasilkowska drużyna wyraźnie złapała lepszą formę. Przed tygodniem podopieczni Roberta Speichlera wygrali 4:1 na wyjeździe z KS Kutno, a w sobotę pokonali 3:0 u siebie Olimpię Zambrów. Natomiast wyraźny kryzys od dłuższego czasu przeżywają zambrowianie. Zespół Dariusza Jurczaka zaliczył trzecią przegraną z rzędu.

- Jeszcze przed meczem z Kutnem było widać, że nasza gra wygląda coraz lepiej - twierdzi Robert Speichler, trener KS Wasilków. - Z Kutnem zdobyliśmy pierwsze punkty i zawodnicy poczuli się pewniej. Pierwsza połowa meczu z Olimpią była wyrównana, ale już po przerwie mieliśmy sporą przewagę. Olimpia tak naprawdę nie stworzyła sobie okazji bramkowych, a my mieliśmy jeszcze ze dwie, trzy.

Cenny punkt wywalczył MKS Ruch Wysokie Mazowieckie, który zremisował 2:2 na wyjeździe z Bronią Radom. Drużyna Artura Woronieckiego już w drugiej minucie objęła prowadzenie. Obrońcy gospodarzy w polu karnym sfaulowali Kamila Jackiewicza i sędzia podyktował rzut karny. Sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę. Ruch grał dobrze i mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale niestety to goście wyrównali. W 29 minucie Maksymilian Jończyk dostał prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam wykorzystał swoją szansę. W drugiej połowie Broń stworzyła sobie sporo okazji bramkowych, ale wykorzystała tylko jedną. W 75 minucie prowadzenie gospodarzom Sebastian Pociecha. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 2:1 obrońcy Broni w doliczonym czasie gry znowu popełnili faul w polu karnym i arbiter podyktował drugą w tym meczu jedenastkę dla Ruchu. Tym razem karnego wykorzystał Daniel Samluk i jak się okazało był to gol na wagę jednego punktu dla Ruchu.

Mecz rezerw Jagiellonii z Legionovią został przełożony na 6 marca.

KS Wasilków - Olimpia Zambrów 3:0 (0:0)
Bramki:
1:0 - Jakub Kozłowski, 2:0 - Grzegorz Makal (55), 3:0 - Michał Steć (90. - samobójcza).
KS Wasilków: Gendźwiłł - Butkiewicz, Makal, Dąbrowski, Cichoński, Zieniewicz (80. Styś), Jakimiuk, Kozłowski (80. Watkiewicz), Dudziński, Poduch, Wysocki.
Olimpia (skład wyjściowy): Bieliński – Ciborowski, Gołaszewski, Wasiluk, Maliszewski, Jastrzębski, Paczkowski, Malinowski, Shibata, Pietkiewicz, Kamil Zalewski.

Broń Radom - Ruch Wysokie Mazowieckie 2:2 (1:l)
Bramki:
0:1 - Kamil Jackiewicz (3. - karny), 1:1 - Maksymilian Jończyk (29), 2:1 - Sebastian Pociecha (75), 2:2- Daniel Samluk (90. - karny).
MKS Ruch: Dziewulski (62. Trąbka) - Porębski, Jackiewicz, Samluk, Brokowski, Grochowski, Domański (83. Pytlik), Łukaszczyk, Stankiewicz, Mackiewicz, Kuriata (57. Skibko).