III liga. Olimpia strzeliła gola w 96 minucie

Olimpia Zambrów, Dąb Dąbrowa Białostocka, ŁKS 1926 Łomża oraz Warmia Grajewo odniosły zwycięstwa w 21. kolejce spotkań III ligi.

Dramatyczne mecz miał miejsce w Zambrowie. - Jeśli strzela się zwycięskiego gola w piątej, czy szóstej minucie doliczonego czasu gry, to można mówić o farcie. Jednak nie uznałbym tego zwycięstwa za szczęśliwie, bo wcześniej powinniśmy zdobyć kilka bramek i mielibyśmy spokój - mówi Krzysztof Zalewski. Prowadzona przez niego Olimpia pokonała 2:1 Granicę Kętrzyn.

Wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem. W 90. minucie było 1:1. Sędzia przedłużył spotkanie o 6 minut, bowiem wcześniej groźnej kontuzji nabawił się bramkarz Granicy. Przemysław Masłowski został odwieziony do szpitala, a między słupkami stanąć musiał nominalny obrońca Mateusz Lachowski, bowiem zespół z Kętrzyna nie miał w składzie rezerwowego golkipera.

Olimpii udało się strzelić zwycięskiego gola niemal w ostatniej chwili. Rozpoczynała się 96. minuta, kiedy aktywny Michał Hryszko idealnie podał do Łukasza Grzybowskiego, a ten uderzeniem z kilku metrów nie zmarnował już szansy.

- Okoliczności były może dramatyczne, ale wygraliśmy w pełni zasłużenie - dodaje Zalewski.

Ważne punkty zdobył Dąb, pokonując po golu Mariusza Dzienisa 1:0 Concordię Elbląg. Błysnął ŁKS, który rozbił na wyjeździe 3:0 Huragan Morąg. W derbach województwa podlaskiego Warmia uporala się 1:0 z Pogonią Łapy.

Wyniki 21. Kolejki spotkań:
Olimpia Zambrów - Granica Kętrzyn 2:1 (0:0). Bramki: 0:1 - Nałysnyk 61, 1:1 - Hryszko 63-karny, 2:1 - Grzybowski 90+6.
Dąb Dąbrowa Białostocka - Concordia Elbląg 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Dzienis 9.
Huragan Morąg - ŁKS 1926 Łomża 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Drągowski 20, 0:2 - Laskowski 89, 0:3 - Laskowski 90.
Olimpia 2004 Elbląg - Orzeł Kolno 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Styś 45, Brzezicki 53.
Warmia Grajewo - Pogoń Łapy 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Strzeliński 81.
Mrągowia Mrągowo - Motor Lubawa 1:0 (0:0)
Zatoka Braniewo - MKS Korsze 1:1
Start Działdowo - Czarni Olecko 5:0