Rezerwy Jagiellonii mają w tym sezonie na koncie pięć zwycięstw i sześć porażek
Rezerwy Jagiellonii mają w tym sezonie na koncie pięć zwycięstw i sześć porażek jagiellonia.pl
Niecodzienny przebieg miał mecz 12. kolejki III ligi, w którym Znicz Biała Piska przegrał z Jagiellonią II 0:3. Białostoczanie wszystkie gole strzelili w ciągu kwadransa z rzutów karnych. Nie powiodło się Wissie Szczuczyn, która przegrała w Radomiu z Bronią 0:1.

Co ciekawe, w meczu rezerw Jagi każdą z jedenastek wykonywał inny zawodnik - Bartosz Wiktoruk, Hubert Karpiński i Jan Majsterek.

- Chłopcy takie decyzje podjęli na boisku i nie ingerowaliśmy w to. Okazały się słuszne, bo wszyscy strzelili gole, a warto dodać, że karne zostały słusznie podyktowane i były efektem naszej niezłej gry - podkreśla trener białostoczan Wojciech Kobeszko. - W pierwszej połowie spotkanie było w miarę wyrównana, ale z upływem minut i utratą przez rywali sił zbliżaliśmy się coraz bardziej do ich bramki i to przyniosło w końcu efekty - dodaje.

Żółto-Czerwonym wygrana była bardzo potrzebna, bo dwa wcześniejsze mecze przegrali bez strzelenia gola.

- Bardzo młodym zespołem wygraliśmy z bardzo doświadczoną drużyną. To cieszy i z pewnością mental w kolejnych spotkaniach będzie lepszy - zaznacza trener Kobeszko.

Niestety, przełamania nie było w przypadku Wissy, która uległa minimalnie Broni i był to już jej 11 mecz bez zwycięstwa. Radomianie jako jedyni w lidze nie przegrali jeszcze u siebie i beniaminek ze Szczuczyna nie znalazł na nich sposobu. O porażce zadecydowała akcja z 32. minuty, kiedy Jan Głowacki popisał się fantastycznym strzałem. Zawodnik gospodarzy uderzył lewą nogą z narożnika pola karnego i piłka wpadła w przeciwległe okienko bramki Wissy.

WYNIKI 12. KOLEJKI
Znicz Biała Piska - Jagiellonia II Białystok 0:3 (0:0).
Bramki: 0:1 - Wiktoruk (61-karny), 0:2 - Karpiński (73-karny), 0:3 - Majsterek (75-karny).
Broń Radom - Wissa Szczuczyn 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Głowacki (32).

KS Kutno - Ursus Warszawa 0:0, Lechia Tomaszów Mazowiecki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3, Legia II Warszawa - Błonianka Błonie 6:2, Pilica Białobrzegi - Polonia Warszawa 1:2, Mamry Giżycko - Unia Skierniewice 1:3, Pelikan Łowicz - Legionovia Legionowo 1:2, ŁKS II Łódź - GKS Wikielec 2:2.

1. Legionovia Legionowo 12 29 24-13
2. Polonia Warszawa 11 22 22-11