III liga piłkarska. Jagiellonia II Białystok goniła wynik, a Olimpia Zambrów broniła

Piłkarze Jagiellonii II zajmują ósme miejsce w tabeli III ligi po 5 spotkaniach
Piłkarze Jagiellonii II zajmują ósme miejsce w tabeli III ligi po 5 spotkaniach Urszula Łobaczewska
Jagiellonia II Białystok i Olimpia Zambrów zremisowały mecze i dopisały do swojego trzecioligowego konta po jednym punkcie.

Jagiellonia II Białystok zremisowała w Łodzi z rezerwami ŁKS-u 2:2, a Olimpia Zambrów u siebie 1:1 z Pelikanem Łowicz grając przez 38 minut w „dziesiątkę”.

– Na pewno z perspektywy całego meczu trzeba szanować ten punkt. Okoliczności były takie, że przeciwnik dość szybko wyszedł na dwubramowe prowadzenie. Na szczęście dobrze zareagowaliśmy i jeszcze przed przerwą dzięki zorganizowanemu pressingowi całego zespołu wyrównaliśmy stan meczu. Dwie bramki w krótkim odstępie zdobył Maciek Bortniczuk, który podtrzymał formę strzelecką. Końcówka pierwszej połowa była dobra i intensywna w naszym wykonaniu. Możemy tylko żałować, że nie trwała dłużej, bo było widać, że wstąpiła w nas nowa energia i jesteśmy w stanie zrobić coś więcej - powiedział dla klubowych mediów Jgaiellonii trener Adrian Siemieniec.

Dramatyczny był mecz w Zambrowie. Olimpia już w drugiej minucie objęła prowadzenie po strzale Nazara Malinowskija. Niestety, zamiast pójść za ciosem zagrała asekuracyjnie. W 57 minucie gospodarze stracili za czerwoną kartkę Sebastiana Pociechę. Grając w „dziesiątkę” stracili gola w 86 minucie, a w 90. goście mieli rzut karny. Szymon Sołtysiński nie zdołał jednak pokonać Jakuba Skowrona.

– Nie powinniśmy tak grać. Po strzeleniu bramki musimy dążyć do zdobycia kolejnych, a nie schodzić za nisko – skarżył się trener Olimpii Bartosz Grzelak.

ŁKS II Łódź - Jagiellonia II Białystok 2:2 (2:2)
Bramki: 1:0 Wiktor Kościuk 9, 2:0 Maciej Radaszkiewicz 39, 2:1 Maciej Bortniczuk 45, 2:2 Maciej Bortniczuk 45.
Jagiellonia II: Abramowicz – Olszewski (48. Pankiewicz), Ozga, Matysik (30. Kurzydłowski), Lewicki (65. Huczko), Wasilewski (65. Mościcki), Wiktoruk (65. Bayer), Wojciechowski, Matsui, Bortniczuk, Twarowski.

Olimpia Zambrów - Pelikan Łowicz 1:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Nazar Malinowskij 2, 1:1 Eryk Woliński 87.
Olimpia: Jakub Skowron - Bartosz Ciborowski, Adam Radecki, Rafał Kizuk, Sebastian Pociecha, Jakub Płoszkiewicz (70 Jakub Jakimiuk), Rafał Parobczyk (61. Kacper Głowicki), Ołeksandr Piatow (76. Robert Tunkiewicz), Nazar Malinowskij, Kamil Zalewski, Marcel Bykowski (76. Gabor Żukowski).

Pozostałe wyniki 5. kolejki
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Błonianka Błonie 3:0 (2:0).
Bramki: 1:0 Jewhen Radionow 37, 2:0 Kamil Wiśniewski 45, 3:0 Sebastian Cuch 90.
Mławianka Mława - Broń Radom 4:2 (1:0).
Bramki: 1:0 Mateusz Stryjewski 27, 2:0 Mateusz Stryjewski 60, 3:0 Odilon 65, 3:1 Kamil Odolak 68, 4:1 Filip Rogalski 85, 4:2 Kamil Odolak 90.
Legia II Warszawa - Ursus Warszawa 2:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Filip Dziełak 20, 1:1 Karol Noiszewski 64, 1:2 Oskar Pyrzyna 76, 2:2 Rafał Maciejewski 90.
Warta Sieradz - Sokół Ostróda 0:0
Pilica Białobrzegi - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Adrian Skrzyniak 37, 0:2 Kamil Cyran 56 z karnego.
Concordia Elbląg - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:2 (1:2)
Legionovia Legionowo - Unia Skierniewice 2:0 (0:0).
Bramki: 1:0 Szymon Wiejak 62, 2:0 Szymon Wiejak 75.