Rezerwy Jagiellonii (na biało) wygrały z Concordią Elbląg
Rezerwy Jagiellonii (na biało) wygrały z Concordią Elbląg Wojciech Wojtkielewicz
Słaby początek sezonu III ligi to już przeszłość. Jagiellonia II w ciągu kilku dni strzeliła aż dziewięć goli. Tym razem o rosnącej formie białostoczan przekonała się Concordia Elbląg, która przegrała w stolicy Podlasia 2:5.

W środę Żółto-Czerwoni efektowne wygrali w derbowym starciu z Olimpią Zambrów 4:0, a w weekend potwierdzili, że są na fali wznoszącej. Największy wkład w pokonanie Concordii mieli Macieje - Bortniczuk, który popisał się hat-trickiem i Twarowski, dokładając dwa trafienia.

Od początku przewagę mieli piłkarze trenera Adriana Siemieńca, a aktywny był szczególnie Twarowski, który już w 8. minucie popisał się kapitalnym strzałem z dystansu, ale futbolówka wylądowała na poprzeczce bramki rywali. Niestety, kiedy na kilka minut impet Jagiellończyków osłabł, wykorzystali to goście i objęli prowadzenie, po strzale głową Szymona Drewka.

Zimny prysznic podziałał na gospodarzy mobilizująco i w ciągu kilkudziesięciu sekund dwukrotnie uderzył Twarowski. Napastnik rezerw Jagi najpierw wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Kowalskiego, a po chwili przechwycił futbolówkę i płaskim uderzeniem wyprowadził Podlasian na prowadzenie.

Concordia zdołała jeszcze odpowiedzieć. Po podyktowaniu przez sędziego rzutu wolnego pośredniego z linii pola bramkowego, na 2:2 wyrównał Łukasz Kopka. To było już jednak wszystko, na co było stać piłkarzy z Elbląga, bo po zmianie stron dominacja Jagi była wyraźna, a popis dał Bortniczuk.

Rezerwowy piłkarz gospodarzy zameldował się na boisku golem z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Pawle Olszewskim. Potem przymierzył efektownie z dystansu, a w 84. minucie ustalił wynik potyczki. Gościom puszczały w końcówce nerwy i kończyli mecz w dziewięciu. Za niesportowe zachowanie czerwoną kartkę zobaczył Mateusz Szmydt, a za faul taktyczny na Twarowskim - Iwan Spyczka.

WYNIK 4. KOLEJKI
Jagiellonia II Białystok - Concordia Elbląg 5:2 (2:2).
Bramki: 0:1 - Drewek (18), 1:1 - Twarowski (24), 2:1 - Twarowski (24), 2:2 - Kopka (42), 3:2 - Bortniczuk (49-karny), 4:2 - Bortniczuk (64), 5:2 - Bortniczuk (84).