Rezerwy Jagielloni przegrały z Czarnymi Koszulami aż 1:5
Rezerwy Jagielloni przegrały z Czarnymi Koszulami aż 1:5 jagiellonia.pl
Wysokiej porażki 1:5 z Polonia Warszawa doznały rezerw Jagiellonii Białystok. Znacznie lepiej wypadła Wissa Szczuczyn, remisując 1:1 w stolicy z Ursusem.

Porażka białostoczan jest bardzo wyraźna, ale pierwsza połowa wcale nie wskazywała na pogrom, a nawet na to, że Czarne Koszule wygrają z rezerwami Jagi. Gospodarze długo byli równorzędnym rywalem, a w 28. minucie objęli prowadzenie, kiedy po rzucie rożnym gola strzelił Gabor Żukowski.

Potem jednak Podlasianie zaczęli mylić się w defensywie, a stołeczna ekipa bezwzględnie to wykorzystywała i skończyło się dotkliwą porażką.

- Przegraliśmy wysoko, choć uważam, że w pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze. Kto był na meczu, ten widział, jakie bramki traciliśmy. Wynikały one z głupich błędów indywidualnych - komentuje w klubowych mediach Jagi trener rezerwistów Wojciech Kobeszko.

Wissa rozpoczęła mecz z Ursusem niefortunnie, bo już w 4. minucie piłkarze beniaminka pozwolili rywalom zaskoczyć się szybko rozegranym rzutem wolnym i stracili gola. Nie załamało ich to i na początku drugiej połowy zespół ze Szczuczyna wyrównał. Do dośrodkowanej z lewej strony piłki dopadł Łukasz Tercjak i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku zapewnił gościom cenny remis.

WYNIKI 4. KOLEJKI
Jagiellonia II Białystok - Polonia Warszawa 1:5 (1:2).
Bramki: 1:0 - Żukowski (28), 1:1 - Pieczara (34-karny), 1:2 - Orpik (44-samobójcza), 1:3 - Wełna (60), 1:4 - Niewiarowski (70), 1:5 - Marcinho (83).

Ursus Warszawa - Wissa Szczuczyn 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Strzałkowski (4), 1:1 - Tercjak (51).

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Unia Skierniewice 2:4, KS Kutno - GKS Wikielec 0:0, Lechia Tomaszów Mazowiecki - ŁKS II Łódź 3:0, Pilica Białobrzegi - Mamry Giżycko 4:1, Legia II Warszawa - Broń Radom 3:1, Sokół Aleksandrów Łódzki - Legionovia Legionowo 3:4, Znicz Biała Piska - Pelikan Łowicz (niedziela, godz. 17).

1. Lechia Tomaszów Mazowiecki 4 9 8-3
2. Unia Skierniewice 4 9 8-5
3. Pilica Białobrzegi 3 7 9-4
4. Legionovia Legionowo 4 7 10-8
5. ŁKS II Łódź 4 7 7-8
6. Polonia Warszawa 3 6 9-3
7. Legia II Warszawa 3 6 8-4
8. JAGIELLONIA II BIAŁYSTOK 4 6 6-8