III liga piłkarska. KS Wasilków niespodziewanie pokonał Kutno 4:1. Olimpia Zambrów - Broń Radom 0:2

KS Wasilków długo czekał na swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie
KS Wasilków długo czekał na swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie Wojciech Wojtkielewicz
Piłkarze Olimpii Zambrów bez punktów. Na swoim boisku przegrali z Bronią Radom 0:2 tracąc dwie bramki w ostatnich 10 minutach gry. Z kolei pierwsze zwycięstwo odnieśli piłkarze KS Wasilków i to wysoko pokonując na wyjeździe KS Kutno 4:1.

Do spotkania Olimpia Zambrów przystąpiła bez trzech piłkarzy przebywających na kwarantannie. W pierwszej połowie gospodarze mieli swoje okazje, jednak w bramce gości dobrze spisywał się Konrad Zacharski. W 14 minucie Shibata trafił, ale w boczną siatkę bramki Broni, w 22 minucie jego uderzenie obronił właśnie Zacharski. Trzy minuty później gospodarze domagali się rzutu karnego za zagranie ręka jednego z piłkarzy Broni. Jednak sędzia nie wskazał na jedenasty metr.

W drugiej połowie obie drużyny dążyły do zdobycia gola. W 64 minucie piłka na strzale Michała Kielaka wylądowała na słupku bramki Olimpii. W odpowiedzi gospodarze przeprowadzili groźną akcję. Niestety, strzał ugrzązł w gąszczu nóg obrońców Broni.

W 77 minucie znów doskonałą interwencją popisał się bramkarz Broni broniąc strzał Olimpii nogami. Niestety, w ostatnich 10 minutach sobotniego meczu skuteczniejszymi byli piłkarze z Radomia. Najpierw, w 80 minucie Kielak strzelił głową nie do obrony, a w 84 minucie szczupakiem piłkę do bramki Olimpii skierował Sebastian Pociecha.

Pierwsze zwycięstwo odnieśli piłkarze trenera Roberta Speichlera. KS Wasilków rozbił i to na wyjeździe KS Kutno 4:1.

Olimpia Zambrów - Broń Radom 0:2 (0:0).
Bramki: 0:1 Michał Kielak 80, 0:2 Sebastian Pociecha 84.
Olimpia: Jakub Bieliński – Bartosz Ciborowski, Bartosz Gołaszewski, Mateusz Maliszewski, Dawid Pietkiewicz (82 Mikołaj Napora), Michał Steć, Marcin Paczkowski, Patryk Malinowski, Shun Shibata, Rafał Kalinowski (63 Kacper Głowicki), Kamil Zalewski.
Broń: Konrad Zacharski - Damian Machajek, Carlos Saavedra, Krzysztof Kiercz, Piotr Stefański, Dominik Leśniewski (90 Bartłomiej Wójcik), Maksymialian Jończyk, Matheus Dias, Michał Kielak, Piotr Goljasz (63. Sebastian Pociecha), Przemysław Śliwiński.
Żółta kartka: Gołaszewski (Olimpia).
Sędziował: Grzegorz Kujawa (Olsztyn).

KK Kutno - KS Wasilków 1:4 (1:2).
Bramki: 1:0 Łukasz Dynel 5, dla KS Wasilków 11, 30, 60, 64 min.
Czerwona kartka: Maciej Kowalczyk (44, KS Kutno)
KS Kutno: Szelong – Sadziński, Wielgus, Kowalczyk, Matysiak, Kralkowski, Dąbrowski (Świątkiewicz), Kacela, Szczytniewski, Dynel, Szczepański (Klepacki)