Wojciech Konończuk
Paweł Olszewski wrócił na boisko po ponad półrocznej przerwie
Paweł Olszewski wrócił na boisko po ponad półrocznej przerwie Andrzej Szkocki
Jagiellonia II Białystok zremisowała na wyjeździe 3:3 z ŁKS-em Łódź, a Wissa Szczuczyn sensacyjnie pokonała 3:1 Unię Skierniewice i opuściła ostatnie miejsce w tabeli.

Rezerwy Jagi mają czego żałować, bo w 55. minucie prowadziły w Łodzi 3:0 i roztrwoniły przewagę.

- Pretensje za stratę punktów możemy mieć tylko do siebie, nie powinniśmy tego tak wypuścić. Dobrze pracowaliśmy, mieliśmy momenty, kiedy przeciwnik nie miał nic do powiedzenia. Z drugiej strony były fragmenty, kiedy gospodarze potrafili zepchnąć nas do defensywy i nie potrafiliśmy na to zareagować - komentuje w klubowych mediach trener rezerw Jagi Wojciech Kobeszko.

Dobra informacja jest taka, że na boisko po trwającej od kwietnia przerwie wrócił prawy obrońca pierwszej ekipy Żółto-Czerwonych Paweł Olszewski, który rozegrał w Łodzi 45. minut.

Świetnie spisała się Wissa, która sensacyjnie ograła niepokonaną dotąd na wyjazdach Unię. Triumf jest tym cenniejszy, że to goście ze Skierniewic już w 2. minucie objęli prowadzenie. Zespół trenera Marcina Gałązki nie załamał się i odwrócił losy potyczki.

Na uwagę zasługuje efektowne trafienie na 2:1, autorstwa Mateusza Zambrowskiego, który odebrał rywalowi piłkę przy linii końcowej, minął kilku kolejnych przeciwników i z niewielkiej odległości trafił do siatki. Dla beniaminka było to pierwsze zwycięstwo od ligowej inauguracji.

WYNIKI 18. KOLEJKI
ŁKS II Łódź - Jagiellonia II Białystok 3:3 (0:1).
Bramki: 0:1 - Karpiński (9), 0:2 - Toporkiewicz (50-karny), 0:3 - Karpinski (55), 1:3 - Karlikowski (62), 2:3 - Ślęzak (65-karny), 3:3 - Piotrowski (76).

Wissa Szczuczyn - Unia Skierniewice 4:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Szczodry (2), 1:1 - Toczydłowski (12), 2:1 - Zambrowski (82), 3:1 - Radzikowski (90).

Legia II Warszawa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3, Pilica Białobrzegi - KS Kutno 3:1, Mamry Giżycko - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:2, Broń Radom - Ursus Warszawa 0:4, Pelikan Łowicz - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:3, GKS Wikielec - Błonianka Błonie 0:1, Legionovia Legionowo - Polonia Warszawa 1:1.