III liga piłkarska. Olimpia Zambrów do ładnej gry wreszcie dołożyła punkty

Jakub Laskowski
Piłkarze Olimpii po zwycięstwie nad Lechią Tomaszów Mazowiecki mogą złapać oddech Anatol Chomicz
Olimpia Zambrów przerwała serię meczów bez zwycięstwa. Porażka KS Wasilków, remis Ruchu Wysokie Mazowieckie.

- Wiadomo, w jakiej sytuacji ostatnio się znajdowaliśmy. Wpadliśmy w taki moment, że wszyscy chwalili nas za postawę na boisku, ale punktów od tego nie przybywało. Ciężar gatunkowy kolejnych meczów był większy i to było widać po chłopakach. Wierzę, że to zwycięstwo będzie dla nas odbiciem - mówi szkoleniowiec Olimpii Tomasz Kulhawik po wygranej na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:1. Biało-Niebiescy po raz pierwszy od czterech kolejek zainkasowali komplet punktów.

To co najważniejsze w tym meczu działo się w ostatnich dwudziestu minutach. Tak jak w kilku poprzednich spotkaniach tego sezonu, to Olimpia wyszła na prowadzenie za sprawą trafienia Kamila Jackiewicza. Kibice z Zambrowa mieli jednak prawo być zaniepokojeni, bowiem w obecnych rozgrywkach ich drużyna zdążyła już przyzwyczaić do tego, że zwycięstwa często wymykają jej się z rąk na ostatniej prostej.

Tym razem zambrowianie byli bardzo czujni od momentu strzelenia gola otwierającego wynik do ostatniego gwizdka sędziego. O spokojną końcówkę zadbał Paweł Kaczmarczyk, który w 90. minucie ładnym strzałem pokonał bramkarza gości. Chwilę potem Lechia strzeliła honorowego gola po akcji Adriana Marciocha, ale na odrabianie strat było już za późno.

Dziewiątą porażkę w tym sezonie ponieśli piłkarze KS Wasilków, którzy przegrali 1:2 u siebie z Unią Skierniewice.

- Mogliśmy w tym spotkaniu zapunktować, ale znów popełniliśmy proste błędy w obronie - ocenia Artur Woroniecki, trener KS Wasilków. - W pierwszej połowie były fragmenty, w których fajnie operowaliśmy piłką, stworzyliśmy kilka okazji, ale też dwukrotnie nadzialiśmy się na kontry, po których piłka cudem nie wpadła do bramki. Natomiast o drugiej połowie chcielibyśmy zapomnieć. Na jej początku, w ciągu sześciu minut, straciliśmy dwie bramki i nasze szanse na zdobycie punktów były już minimalne.

W 87. minucie rozmiary porażki zmniejszył Adam Butkiewicz, który wykorzystał rzut karny po faulu na Jakubie Jakimiuku.

Punkt w tej kolejce zainkasował Ruch Wysokie Mazowieckie. Podopieczni Dariusza Jurczaka zremisowali 1:1 na własnym boisku z Ursusem Warszawa. Bramkę dla Podlasian w 20. minucie zdobył Maciej Radaszkiewicz. Wyrównał w drugiej połowie Krzysztof Możdżonek.

Wyniki 11. kolejki

Olimpia Zambrów - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Jackiewicz (70), 2:0 - Kaczmarczyk (90), 2:1 - Marcioch (90).

Olimpia: Czapliński - Jastrzębski (67. Kaczmarczyk), Chowaniec, Wasiluk, Steć, Ostaszewski, Paczkowski, Grzybowski, Nikołajuk (56. Bortniczuk), Zalewski (81. Malinowski), Jackiewicz.

KS Wasilków - Unia Skierniewice 1:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Czarnecki (48), 0:2 - Przezak (54), 1:2 - Butkiewicz (87-karny).

KS Wasilków: Nowajczyk - Butkiewicz, Dąbrowski, Panek, Grygoruk, Poduch (58. Langa), Dudziński (72. Styś), Nasuto (58. Ostaszewski), Pawłowski, Jakimiuk.

Ruch Wysokie Mazowieckie - Ursus Warszawa 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Radaszkiewicz (20), 1:1 - Możdżonek (60). Ruch: Niemira - Wierzbowski (80. Mnatsakanyan), Radaszkiewicz, Hryszko, Matus, Zysik, Babul, Pasko (18. Gromek), Brokowski (72. Makal), Stankiewicz, Kuriata.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Huragan Morąg 0:1, Znicz Biała Piska - Legia II Warszawa 5:0, Sokół Aleksandrów Łódzki - Polonia Warszawa 2:0, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Broń Radom 2:0, Pelikan Łowicz - RKS Radomsko 2:3, Concordia Elbląg - Sokół Ostróda 0:0.

1. Sokół Ostróda 11 26 22:10
2. Sokół A. Ł. 11 22 21:12
3. Legia II Warszawa 10 20 20:13
4. Świt Nowy Dwór Maz. 11 20 16:11
5. Znicz Biała Piska 11 19 20:13
6. Huragan Morąg 11 19 16:10
7. Unia Skierniewice 11 16 21:23
8. Concordia Elbląg 11 16 12:15