Wojciech Konończuk
Piłkarze KS Wasilków doczekali się pierwszego w tym sezonie zwycięstwa Wojciech Wojtkielewicz
16. seria gier okazała się bardzo szczęśliwa dla KS Wasilków i Ruchu Wysokie Mazowieckie. Obie drużyny odniosły efektowne zwycięstwa, a dla wasilkowian pokonanie na wyjeździe 4:1 KS Kutno to pierwszy triumf w tym sezonie. Nie powiodło się tylko Olimpii Zambrów.

Spotkanie w Kutnie rozpoczęło się jak większość ligowych potyczek wasilkowian w tym sezonie - od gola dla przeciwników. Szybko jednak wydarzenia przybrały nieoczekiwany obrót.

Już w 11. minucie popis strzelecki rozpoczął Jakub Jakimiuk, który zakończył mecz z hat-trickiem. Ojciec zwycięstwa gości wkrótce wyprowadził wasilkowian na prowadzenie strzałem z rzutu karnego, a kiedy tuż przed przerwą z boiska wyleciał za czerwoną kartkę obrońca gospodarzy Maciej Kowalczyk, zapachniało sensacją. Po zmianie stron przyjezdni nie wypuścili ogromnej szansy z rąk i przypieczętowali wygraną kolejnym trafieniem Jakimiuka i golem Przemysława Panka.

Jeszcze bardziej efektowne zwycięstwo odniósł Ruch Wysokie Mazowieckie, który rozprawił się u siebie z Ursusem Warszawa 5:1.
Bardzo ważne dla wyniku wydarzenia miały miejsce pod koniec pierwszej połowy. W 41. minucie stołeczna ekipa zdołała odpowiedzieć golem na trafienie Kamila Jackiewicza i wyrównać na 1:1. Ursusowi nie dane było jednak zejść do szatni z korzystnym rezultatem. Ruch nie załamał się niepowodzeniem, błyskawicznie uderzył i za moment znów prowadził, po bramce Daniela Łukaszczyka. Druga połowa to już wyraźna przewaga gospodarzy, którzy kontrolowali mecz i zdobywali kolejne bramki.

Nie powiodło się za to Olimpii Zambrów, która w końcówce spotkania nie sprostała Broni Radom, przegrywając u siebie 0:2.

WYNIKI 16. KOLEJKI
KS Kutno - KS Wasilków 1:4 (1:2).
Bramki: 1:0 - Dynel (5), 1:1 - Jakimiuk (11), 1:2 - Jakimiuk (30-karny), 1:3 - Panek (60), 1:4 - Jakimiuk (64).

Ruch Wysokie Mazowieckie – Ursus Warszawa 5:1 (2:1). Bramki: 1:0 - Jackiewicz (24), 1:1 - Kabala (41), 2:1 - Łukaszczyk (42), 3:1 - Grochowski (54), 4:1 - Domański (67), 5:1 - Brokowski (90).

Olimpia Zambrów - Broń Radom 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Kielak (80), 0:2 - Pociecha (84).

Polonia Warszawa - Legia II Warszawa 1:0, Huragan Morąg - Znicz Biała Piska 1:1, Unia Skierniewice - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:0, RKS Radomsko - Legionovia Legionowo 0:0, Lechia Tomaszów Mazowiecki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:2, GKS Wikielec - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:2, Pelikan Łowicz - Błonianka Błonie 1:0.
Mecz: Jagiellonia II Białystok - Concordia Elbląg został odwołany.

Jerzy Brzęczek zostaje na stanowisku

Materiał oryginalny: III LIGA PIŁKARSKA. Przełamanie Wasilkowa, efektowny triumf Ruchu nad Ursusem, porażka Olimpii - Kurier Poranny