III liga piłki nożnej. Wyniki Olimpii Zambrów są bardzo obiecujące

kgol
2017-10-04   bialystok dobrzyniewo duze ruch olimpia zambrow  fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press
2017-10-04 bialystok dobrzyniewo duze ruch olimpia zambrow fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press brak
Bardzo dobrze podczas zimowego okresu przygotowawczego radzi sobie Olimpia Zambrów. Biało-niebiescy wygrali już czwarty mecz kontrolny, tym razem w stolicy z ligowym rywalem – Polonią Warszawa 2:1.

Sparing wymagał dużej koncentracji i odpowiedniego przygotowania taktycznego. Polonia to wymagający przeciwnik, wybiegany, więc cały czas nasze formacje musiały być blisko siebie. W moim odczuciu spotkanie spełniło nasze oczekiwania. Do pełni szczęścia zabrakło jeszcze wykorzystanego karnego w końcówce rywalizacji, ale nie można mieć wszystkiego. Prawdę mówiąc, byłby to krzywdzący wynik dla gospodarzy, którzy toczyli z nami równorzędny bój – przyznaje Wiesław Jancewicz, szkoleniowiec trzecioligowej Olimpii.

Wspomnianej jedenastki nie wykorzystał Łukasz Grzybowski. Wcześniej na początku rywalizacji na prowadzenie wyszła Polonia, ale tuż przed przerwą wyrównującą bramkę dla biało-niebieskich zdobył jeden z zawodników testowanych, przymierzany do środkowej strefy boiska. W sumie trener Jancewicz sprawdzał w tym meczu aż czterech nowych graczy, w tym bramkarza. W drugiej połowie okazji do kolejnych goli nie brakowało z obu stron. Skuteczniejsi byli jednak zambrowianie, którzy wyszli na prowadzenie w 76. minucie za sprawą Mateusza Jastrzębskiego.Tym samym stolica znów okazała się dla biało-niebieskich szczęśliwa. Przypomnijmy, że w ostatniej kolejce rundy jesiennej Olimpia ograła w Warszawie Polonię 2:0.

Polonia Warszawa – Olimpia Zambrów 1:2 (1:1)
Bramki:
1:0 Sauczek, 1:1 zawodnik testowany, 1:2 M. Jastrzębski 76.
W Olimpii zagrali: Czapliński – Domański, Kuczałek, Grzybowski, Szymorek, zawodnik testowany, Malinowski, zawodnik testowany, Prolejko, Ostaszewski, zawodnik testowany, Dębek, Piłatowski, Łupiński, Hryszko, Grzybowski, M. Jastrzębski, Zalewski, Jackiewicz.