III liga. Porażka Olimpii Zambrów w kolorze czerwieni. Jagiellonia II wygrywa w Radomiu

Piłkarze Jagiellonii II wygrali drugi mecz z rzędu
Piłkarze Jagiellonii II wygrali drugi mecz z rzędu Urszula Łobaczewska
Olimpia Zambrów w ósemkę kończyła mecz z Pilicą Białobrzegi, w którym przegrała 2:4. Jagiellonia II Białystok sięgnęła po drugie zwycięstwo z rzędu pokonując na wyjeździe Broń Radom 1:0.

– Jadąc do Radomia spodziewaliśmy się trudnego spotkania, takie też było. Przez większość meczu byliśmy dobrze zorganizowani w obronie. Oczywiście, nie ustrzegliśmy się błędów, przeciwnik miał swoje sytuacje. Niemniej całościowo graliśmy konsekwentnie, a kiedy tego brakowało pojawiała się determinacja do wybronienia danej okazji rywali. Wspomniana konsekwencja oraz ogromny głód wygranej opłaciły się przy rzucie rożnym z 84. minuty, kiedy Michał Ozga zdobył bardzo ładną bramkę - mówił po spotkaniu z Bronią Radom (1:0) trener Jagiellonii II Adrian Siemieniec.

- Jestem zadowolony, podobnie jak cała nasza linia obrony, z faktu, że nie straciliśmy gola w dzisiejszym meczu. Zachowywanie czystych kont jest bardzo ważne, to fundament pod kolejne ligowe punkty. Nawet jeśli nie strzeli się gola to przy braku straconej bramki zawsze jest jeden punkt – dodał dla klubowych mediów Jagiellonii trener Siemieniec.

Olimpia Zambrów rozegrała bardzo zacięty i nerwowy w końcówce mecz z Pilicą Białobrzegi. Kiedy gospodarze wygrywali do przerwy 3:0 wydawało się, że jest już po meczu. Zambrowianie jednak zagrali kapitalnie w drugiej połowie. Szybki gol, tuż po wznowieniu gry Kamila Zalewskiego i kontaktowa bramka Kacpra Głowickiego spowodowały, że na 10 minut przed końcem wszystko jeszcze było możliwe. Niestety, w 81 minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał najskuteczniejszy piłkarz Olimpii Kamil Zalewski. Siedem minut później sędzia pokazał czerwone kartoniki Przemysławowi Jastrzębskiemu i Sebastianowi Pociesze. Na trybuny odesłany został także kierownik zespołu Zbigniew Stańczyk.

Grę w przewadze wykorzystała Pilica. W doliczonym czasie gry gola zdobył jeszcze Wiktor Bućko.

Pilica Białobrzegi – Olimpia Zambrów 4:2 (3:0).
Bramki: 1:0 Konrad Rudnicki 4, 2:0 Aleksander Stawiarz 40, 3:0 Konrad Rudnicki 45, 3:1 Kamil Zalewski 47, 3:2 Kacper Głowicki 80, 4:2 Wiktor Bućko 90.
Olimpia: Jakub Kanclerz – Bartosz Ciborowski, Adam Radecki, Gabor Żukowski (80. Dawid Baraniecki), Sebastian Pociecha, Patryk Malinowski (46. Jakub Płoszkiewicz), Nazar Malinowskij (78. Kacper Głowicki), Jakub Jakimiuk (46. Ołeksandr Piatow), Rafał Parobczyk, Marcel Bykowski (46. Przemysław Jastrzębski), Kamil Zalewski.
Czerwone kartki: Kamil Zalewski (81), Przemysław Jastrzębski (88), Sebastian Pociecha (88) - wszyscy Olimpia.

Broń Radom – Jagiellonia II Białystok 0:1 (0:0).
Bramka: 0:1 Ozga 84.
Jagiellonia II: Żynel – Ozga, Czerech, Matsui, Pankiewicz, Orpik, Wiktoruk (76. Lipiński), Huczko (60. Wrzesiński), Wasilewski (36. Wojdakowski), Samborski (76. Zyśk), Twarowski (60. Matus).

Pozostałe wyniki:
Błonianka Błonie - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:1 (0:1).
Bramka: 0:1 Klim Morenkov 35.
Sokół Ostróda - Pelikan Łowicz 4:1 (4:0).
Bramki: 1:0 Dawid Kasprzyk 13, 2:0 Michał Kiełtyka 28, 3:0 Dawid Kasprzyk 39, 4:0 Dawid Kasprzyk 45 z karnego, 4:1 Kamil Łojszczyk 76.
Ursus Warszawa - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:2 (1:1).
Bramki: 0:1 Jean Franco Sarmiento 34 z karnego, 1:1 Jakub Budnicki 42 (samobójcza), 1:2 Jean Franco Sarmiento 90.
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Legionovia Legionowo 2:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Piotr Sonnenberg 38, 0:2 Daniel Choroś 49, 1:2 Jarosław Jampol 63, 2:2 Jarosław Jampol 75.
Mławianka Mława - Unia Skierniewice 0:0.
Legia II Warszawa - ŁKS II Łódź 0:7 (0:7).
Bramki: 0:1 Grzegrz Glapka 2, 0:2 Aleksander Ślęzak 11, 0:3 Jowin Radziński 20, 0:4 Maciej Radaszkiewicz 32, 0:5 Maciej Radaszkiewicz 42, 0:6 Marcel Wszołek 44, 0:7 Grzegrz Glapka 45,
Warta Sieradz - Concordia Elbląg 0:0.

1. Legionovia Legionowo 14 27 33-19
2. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 14 27 27-16
3. Mławianka Mława 14 25 36-28
4. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 14 25 24-20
5. Lechia Tomaszów Mazowiecki 14 23 20-14
6. Unia Skierniewice 14 23 15-9
7. Legia II Warszawa 14 23 29-24