III liga. Remis w derbach

kgol
2016-05-28 wysokie mazowieckie ruch lks lomza  fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press
2016-05-28 wysokie mazowieckie ruch lks lomza fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press brak
ŁKS 1926 Łomża po zaciętym spotkaniu zremisował u siebie z rezerwami Jagiellonii Białystok 2:2. Ruch Wysokie Mazowieckie przegrał w Warszawie z Ursusem 0:2.

W pierwszej połowie zdominowaliśmy rywala i zasłużenie prowadziliśmy. Po przerwie goście przejęli inicjatywę, ale błędy, które popełniliśmy, są po prostu niedopuszczalne na tym poziomie – komentuje szkoleniowiec łomżan Mateusz Miłoszewski.

Przed przerwą mecz układał się dla gospodarzy znakomicie. Nie mieli problemów z rozmontowaniem dziurawej defensywy białostoczan, a do siatki trafili Przemysław Olesiński i Damian Gałązka. W drugiej odsłonie do roboty wzięli się przyjezdni. Między 57. a 64. minutą wydarzyła się rzecz niesamowita. Jagiellończycy w tym czasie wykonywali aż trzy rzuty karne, z których wykorzystali dwa. Oba wykorzystał Dawid Polkowski. Po godzinie gry z boiska za czerwoną kartkę wyleciał również Gałązka.
– Uczulałem zespół w przerwie, że tak młodą drużynę trzeba jak najszybciej dobić trzecim golem. Niestety, wyciągnęliśmy pomocną dłoń piłkarzom Jagi, a oni to wykorzystali. Nie jesteśmy zadowoleni z wyniku – podsumowuje szkoleniowiec ŁKS.

Nieudany występ w delegacji odnotowała drużyna Ruchu Wysokie Mazowieckie. Podopieczni Mykoły Dremluka zasłużenie przegrali z Ursusem Warszawa 0:2. Mogą jednak mieć do siebie pretensje o kilka niewykorzystanych szans. Najlepszą na początku drugiej połowy zmarnował Kamil Zalewski, a w 63. minucie w słupek trafił Łukasz Piłatowski. Chwilę później gospodarze skarcili Ruch golem Grzegorza Skowrońskiego. Kilka minut przed końcem wynik ustalił Jakub Kabala.
– Nie zasłużyliśmy może na trzy punkty w tym meczu, ale przy tylu znakomitych okazjach po przerwie, powinniśmy przynajmniej zremisować. Niestety, pierwszy stracony gol podciął nam skrzydła – opisuje Mykoła Dremluk, trener Ruchu.

Wyniki 32. kolejki
ŁKS 1926 Łomża - Jagiellonia II Białystok 2:2 (2:0).
Bramki: 1:0 Olesiński 12, 2:0 Gałązka 39, 2:1 Polkowski 61-karny, 2:2 Polkowski 64-karny.
ŁKS: Wienczatek - Gałązka, Melao, Cibulskas, Kaliszewski, Olesiński (65. Wasiulewski), Baranowski, Kacprzyk (66. Rydzewski), Grabowski (90. Świderski), Tarnowski, Drażba (85. Sadowski).
Jagiellonia II: Karpieszuk – Olszewski (80. Kondraciuk), Kiczuk, Pajnowski, Straus, Tabor, Polkowski, Mystkowski (80. Gajko), Wołczyński (70. Kaczmarczyk), Giełażyn, Klimala.

Ursus Warszawa - Ruch Wysokie Mazowieckie 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Skowroński 63, 2:0 Kabala 85.
Ruch: Dobreńko - Pasko, Wrześniewski, Piłatowski, Ostaszewski (66. Sawicki), Jastrzębski, Zieniewicz (76. Grochowski), Mleczek (46. Rogowski), Poduch, Sułtanow, Zalewski.

Legia II Warszawa - ŁKS Łódź 0:1, Widzew Łódź - Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie 0:1, Motor Lubawa - Sokół Ostróda 1:2, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1, Lechia Tomaszów Mazowiecki - Huragan Morąg 2:0, Pelikan Łowicz - Huragan Wołomin 3:0, Concordia Elbląg - MKS Ełk 3:3.