III liga. Rezerwy Jagiellonii wyraźnie gorsze od lidera

2016-08-27 bialystok jagiellonia ii mks elk iii liga fot. wojciech wojtkielewicz kurier poranny / gazeta wspoczesna polska press Wojciech Wojtkielewicz
Wzmocniona zawodnikami z pierwszej drużyny Jagiellonia II przegrała na wyjeździe 0:6 z liderem III ligi. Po punkcie wywalczyły ekipy Ruchu i ŁKS.

Trenerzy rezerw białostockiego klubu mieli do dyspozycji Marka Wasiluka, Karola Mackiewicza, Jacka Góralskiego, Dawida Szymonowicza, Macieja Górskiego, czy Dmytro Chomczenowskiego, a mimo to zespół był wyraźnie gorszy od prowadzącej w tabeli III ligi Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie.
– W takim składzie nie powinniśmy tak przegrać – przyznaje Maciej Kudrycki, drugi trener rezerw Jagi.
Niewykluczone, że wobec piłkarzy zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Blisko kompletu punktów był Ruch Wysokie Mazowieckie, który zremisował 1:1 z Sokołem Ostróda. Ruch gola stracił w 89 minucie.
– Jeżeli traci się bramkę w samej końcówce to można być niezadowolonym, ale z przebiegu meczu punkt trzeba szanować – twierdzi Tomasz Kułkiewicz, trener Ruchu.

Nie udał się wyjazd ekipie ŁKS Łomża, która podzieliła się punktami z ostatnim zespołem w tabeli Motorem Lubawa.
– Przestrzegałem przed tym wyjazdem, bo ostatnio nie najlepiej nam się gra z zespołami teoretycznie słabszymi – opowiada Waldemar Antolak, kierownik ŁKS. – Już w trzeciej minucie po nieporozumieniu naszych zawodników straciliśmy gola. Po kilku minutach wyrównaliśmy po rzucie rożnym i strzale Melao. Potem mieliśmy dużo sytuacji, ale nie udało się zdobyć gola.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Jagiellonia II Białystok 6:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Michał Pietroń 12, 2:0, Kamil Jackiewicz 45, 3:0 Kamil Jackiewicz 55, 4:0 Damian Kostkowski 74, 5:0 Michał Twardowski 86, 6:0 Michał Twardowski 88.
Jagiellonia II: Karpieszuk - Waszkiewicz, Szymonowicz, Wasiluk, Koźlik, Chomczenowski (60. Gajko), Góralski, Szymański, Polkowski (60. Giełażyn), Mackiewicz (75. Kaczmarczyk), Górski.
Sokół Ostróda - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:1 (0:0)
[b]Bramki: 0:1 Piotr Faszczewski 56 z karnego, 1:1 Kamil Smyt 89.
Ruch:[/b] Dobreńko - Ostaszewski, Piłatowski, Jóźwiak, Pasko, Brokowski, Grochowski, Faszczewski, Poduch (77. Zieniewicz), Mleczek, Zalewski.
Motor Lubawa - ŁKS 1926 Łomża 1:1 (1:1)
Bramki: 1:1 Borys Wasiutyn 3, 1:1 Reinaldo Melão 7.
ŁKS: Lipiec - Korotkiewcz, Melao, Wasiulewski, Wasilewski, Olesinski, Swiderski, Kacprzyk, Mackowski, Sadowski (66. Kimura), Drażba (80. Lemański).

Inne mecze 6. kolejki
Pelikan Łowicz - Huragan Morąg 1:0, MKSEłk - ŁKS Łódź 1:2, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Ursus Warszawa 1:1, Concordia Elbląg - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3. Mecz Sokół Aleksandrów Łódzki - Huragan Wołomin został przełożony na 6 września, a Legia II Warszawa - Widzew Łódź na 26 listopada.