III liga. Tur miał wiele okazji, ale bramki nie strzelił [zdjęcia]

Krzysztof Jankowski
Mecz III ligi Tur Bielsk Podlaski - Ursus Warszawa
Mecz III ligi Tur Bielsk Podlaski - Ursus Warszawa Krzysztof Jankowski
Bliscy drugiego zwycięstwa w rozgrywkach III ligi byli piłkarze bielskiego Tura. W niedzielnym pojedynku z Ursusem zremisowali 0:0, choć mieli sporo okazji do zdobycia gola.

Już w 11. minucie, rozgrywający dobry mecz, Tomasz Porębski zagrał długie podanie do Pawła Drażby, ale po uderzeniu napastnika Tura piłka minęła bramkę. Kilka minut później kolejną próbę Drażby zablokowali obrońcy. W 35. minucie do rzutu wolnego podszedł Andrzej Kosiński posyłając piłkę w okienko. Jednak świetnie dysponowany bramkarz Artur Haluch wybił ją na rzut rożny. Goście pierwszy strzał w światło bramki Tura oddali dopiero w doliczonym czasie gry, gdy Przemysław Sztybrych główkował, ale piłkę bez trudu złapał także imponujący tego dnia spokojem Mirosław Dziedzic.

W drugiej połowie Ursusa od straty gola znowu uratował bramkarz, który w ekwilibrystyczny sposób sparował rzut wolny Andrzeja Kosińskiego. Piłka wyleciała na rzut rożny, który także wykonywał A.Kosiński i tak kopnął piłkę, że ta przeszła przez całe pole karne i o centymetry minęła długi słupek bramki gości. Tym razem się nie udało, ale w 75. minucie Tur powinien już objąć prowadzenie. Andrzej Kosiński uruchomił na połowie boiska Drażbę, który z obrońcą na plecach przebiegł kilkadziesiąt metrów i w sytuacji sam na sam z Haluchem strzelił przy słupku. Wychowanek Legii Warszawa i tym razem stanął na wysokości zadania, wyciągnął się jak struna i sparował piłkę na róg.

Końcówka meczu zupełnie należała do Tura, którego nową siłą napędową byli wpuszczeni na boisko nastoletni skrzydłowi: Paweł Zawadzki i Marcin Fiedorowicz. Jednak, gdy w drugiej minucie doliczonego czasu gry Karol Kosiński i Drażba znaleźli się przed polem karnym Ursusa, ten drugi nie opanował piłki i znowu Tur nie strzelił gola.

Tur Bielsk Podlaski – Ursus Warszawa 0:0
Tur: Dziedzic – K. Kulikowski, Radecki, Porębski, A. Kosiński – Niemczynowicz (63 Łochnicki), Maliszewski (81 A. Lewczuk) – Zieniewicz (58 Zawadzki), K. Kosiński, Popiołek (71 M. Fiedorowicz) – Drażba.
Ursus: Haluch – Ślesicki, Kabala, Zawadka, Kołosowski – Sztybrych, Ćwik (53 Prusinowski) – Muszyński, Szkopiński (80 Bulik), Mąka – P. Wolski.