Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ile można zarobić w Straży Granicznej? Trwa nabór do podlaskich służb. Zobacz, jakie wymagania trzeba spełniać (zdjęcia)

(mac)
Ile można zarobić w Straży Granicznej? Trwa nabór do podlaskich służb. Zobacz, jakie wymagania trzeba spełniać (zdjęcia)
Ile można zarobić w Straży Granicznej? Trwa nabór do podlaskich służb. Zobacz, jakie wymagania trzeba spełniać (zdjęcia) Materiały prasowe POSG
Dobra informacja dla każdego, kto marzy o pracy w straży granicznej. Po pierwsze, ma okazję się do niej dostać. Po drugie, pensje pograniczników wzrosły. Zobacz, o ile.

W ostatnim czasie funkcjonariusz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej już dwukrotnie zachęcali do wstąpnienia w ich szeregi. Okazją do tego były targi pracy zorganizowane w Białymstoku i Suwałkach.

- Stoisko Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej cieszyło się dużym zainteresowaniem osób odwiedzających tegoroczne targi - zaznacza rzecznik prasowy POSG, mjr SG Katarzyna Zdanowicz. - Funkcjonariusze prezentowali formację i przybliżyli specyfikę służby w Straży Granicznej odpowiadając na liczne pytania dotyczące sposobu rekrutacji i wymogów, jakie należy spełnić, by móc ubiegać się o przyjęcie do służby.

Czy opłaca się być żołnierzem? Sprawdź, ile zarabiają żołnierze zawodowi po podwyżkach w 2019 roku. Najwięcej zyskali szeregowi. Przedstawiamy stawki wg stopni.

Zarobki w wojsku 2019. Ile zarabiają żołnierze zawodowi po p...

Z jakim procesem wiąże się ubieganie o podjęcie pracy w straży granicznej? Kandydat musi przejść dwuetapowe postępowanie kwalifikacyjne.

  1. Pierwszy etap to formalności związane ze złożeniem dokumentów, zaświadczeń i ich weryfikacją. Później odbywa się wstępna rozmowa kwalifikacyjna, badania psychologiczne i badanie psychofizjologiczne.
  2. Drugi etap obejmuje egzamin w ośrodku szkolenia Straży Granicznej, składający się z testu pisemnego z zakresu wiedzy ogólnej, ze znajomości języka obcego, sprawności fizycznej. Na końcu przeprowadzona jest rozmowa kwalifikacyjna i badania lekarskie określające zdolność kandydata do służby.

Podlaski Oddział Straży Granicznej przyjął nowych funkcjonar...

Po przyjęciu do służby, nowy funkcjonariusz SG jest kierowany na 3,5 miesięczne szkolenie podstawowe w jednym z ośrodków szkoleń Straży Granicznej, a potem miesięczną praktykę w macierzystej jednostce. Na koniec odbywa się 3,5 miesięczne szkolenie podoficerskie.

Ile można zarobić w straży granicznej? Wynagrodzenie wzrosło

Kursant ma zapewnione wyżywienie, pobyt w jednym z ośrodków szkolenia oraz podstawowe wynagrodzenie w wysokości 2400 złotych netto. Po ukończeniu szkolenia uposażenie wzrasta do około 3250 złotych netto.

Szanse na przyjęcie w szeregi funkcjonariuszy ma każdy, kto pomyślnie przejdzie procedurę kwalifikacyjną. W tym roku w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej planowane jest przyjęcie 50 nowych funkcjonariuszy.

Jak się dostać do straży granicznej? Sprawdź wymagania

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba:

  • posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie,
  • o nieposzlakowanej opinii,
  • niekarana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzystająca w pełni z praw publicznych,
  • posiadająca co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotowa jest się podporządkować,
  • dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
  • która pozytywnie zaliczy procedurę kwalifikacyjną.

Kandydat ubiegający się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej, zgodnie z przepisem art. 31 ust. 1 b ustawy o Straży Granicznej z dnia 12 października 1990 r. (t.j. Dz.U.2016.1643 ze zm.), może być przyjęty do służby, jeżeli w dniu przyjęcia nie przekroczył wieku 35 lat, z zastrzeżeniem art. 31 ust. 1 d ww. ustawy. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, ze względu na posiadanie kwalifikacji lub umiejętności przydatnych do pełnienia służby w Straży Granicznej, kandydat niespełniający warunku, o którym mowa w ust. 1 b, może być przyjęty do służby w Straży Granicznej za zgodą Komendanta Głównego Straży Granicznej (art. 31 ust. 1 c ww. ustawy).

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie POSG: Nabór do służby w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej

Tu oglądasz: Suwałki. Podlaska Straż Graniczna. Obchody rocznicy powstania straży granicznej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna