MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ilu podlaskich rolników ma już całe dopłaty na kontach? Mamy dane

(koci)
3 346 podlaskich rolników ma już na kontach całe dopłaty bezpośrednie
3 346 podlaskich rolników ma już na kontach całe dopłaty bezpośrednie Polska Press
Do końca listopada ARiMR musiała wypłacić zaliczki dopłat bezpośrednich. Z informacji przekazanych przez Podlaski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wynika, że zadanie zostało wykonane. Zaliczki nie trafiły tylko do 1568 rolników, u których prowadzone były kontrole na miejscu.

W 2017 r. o płatności bezpośrednie w woj. podlaskim ubiegały się 81 143 osoby. Jak wynika z informacji przekazanych przez Podlaski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, do 30 listopada zaliczki płatności bezpośrednich (w wysokości 70 proc. należnych dopłat) zostały wypłacone dla 79 575 osób. Łączna kwota wypłaconych zaliczek w woj. podlaskim to 755 171 387,39 zł.

Ponad 3,3 tys. rolników ma już płatności końcowe

Natomiast od 1 grudnia realizowane są płatności bezpośrednie końcowe. Do 18 grudnia POR ARiMR wydał decyzje o przyznaniu płatności dla 13 321 rolników (stanowi to 16,42 proc. uprawnionych). Natomiast 3 346 podlaskich rolników ma już pieniądze na kontach (łączna kwota wypłaconych płatności bezpośrednich końcowych wynosi 4 600 889,20 zł).

Ponad połowa dostała pieniądze z ONW

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaca również płatności ONW – dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi lub innymi szczególnymi ograniczeniami (popularnie określane jako płatności z tytułu trudnych warunków gospodarowania). W województwie podlaskim wydano już 40 785 decyzji o przyznaniu tychże płatności. Wnioski o płatności z tytułu ONW złożyło 75 029 rolników. Natomiast 38 781 podlaskich gospodarzy ma je już na swoich kontach bankowych (łączna kwota tychże płatności to 68 875 560,78 zł).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna