MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Im opłaca się rządzić

Dorota Biziuk
Z całego zarządu tylko Jan Grabala nie ma oszczędności
Z całego zarządu tylko Jan Grabala nie ma oszczędności D. Biziuk
Sokółka. Utrzymanie trzech członków zarządu powiatu sokólskiego w 2007 roku kosztowało w sumie 50.846 zł.

Chodzi o nieetatowych członków zarządu powiatu sokólskiego - Jana Grabalę, Czesława Poskrobko i Kazimierza Stasiulewicza. Ich ubiegłoroczne oświadczenia majątkowe umieszczono na stronie internetowej starostwa dopiero kilka dni temu.

Najwyższe zarobki i kredyty
W 2007 roku najwięcej spośród całej trójki zarobił Czesław Poskrobko, który pracuje w Leśnictwie Bogusze. Jego pobory zamknęły się w kwocie 69.139 zł. Za pracę w zarządzie powiatu Czesław Poskrobko zainkasował 16.695 zł.

Na drugim - pod względem wysokości zarobków - miejscu znalazł się Kazimierz Stasiulewicz, inspektor do spraw Infrastruktury Technicznej, Planowania Przestrzennego i Zamówień Publicznych z Urzędu Gminy w Nowym Dworze. Jako urzędnik zarobił on 28.303 zł. Na jego konto wpłynęła też dopłata unijna do posiadanej ziemi - 11.458 zł. Do tego należy jeszcze dodać dietę w wysokości 16.012 zł.

Najniższe dochody w 2007 roku miał natomiast Jan Grabala, który utrzymuje się z rolniczej renty strukturalnej. Przez 12 miesięcy pobrał on w sumie 15.048 zł renty i 17.869 zł diety ze starostwa.

Z oświadczeń majątkowych wynika, że dwóch nieetatowych członków zarządu powiatu spłacało kredyty. Czesław Poskrobko zadłużył się na 60 tys. zł, aby wybudować dom. Dodatkowo zaciągnął on również 25 tys. zł pożyczki w Nadleśnictwie Czarna Białostocka na zakup samochodu. Natomiast Jan Grabala spłacał dwa kredyty konsumpcyjne na łączną kwotę 18.737 zł.

Dwóch oszczędnych
W 2007 roku Czesław Poskrobko zgromadził na swoim koncie 5 tys. zł oszczędności. Znacznie większą kwotę zdołał zaoszczędzić Kazimierz Stasiulewicz, który odłożył 23.391 zł. W rubryce oszczędności Kazimierz Stasiulewicz wpisał również plan inwestycyjny na kwotę 41.240 zł. Jedynie Jan Grabala nic nie odłożył.

Jeżeli chodzi o nieruchomości należące do członków zarządu, to: Czesław Poskrobko ma dom o wartości 250 tys. zł i dwie działki budowlane, Jan Grabala - dom wart 200 tys. zł, mieszkanie warte 90 tys. zł i 13 ha ziemi, Stasiulewicz wynajmuje mieszkanie od gminy, ma budynek w stanie surowym i ponad 28 ha.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna