Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Imprezy >> Zielona Gala i Targi Budownictwa Wiejskiego odbędą się 19 i 20 maja

Barbara Kociakowska [email protected]
Warto tu przyjechać Każdy liczący się producent mleka stara się odwiedzić Zieloną Galę w Szepietowie. Może tu zobaczyć podczas pracy i porównać maszyny do koszenia i zbioru zielonek różnych firm. Zielonej Gali od kilku lat towarzyszą Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego, impreza także przydatna dla rolników. Swoją ofertę zaprezentują producenci i dystrybutorzy wyrobów budowlanych i instalacyjnych, chemii budowlanej, materiałów wykończeniowych. Co jest największą zaletą Zielonej Gali? To, że swoje sprzęty prezentują wiodący producenci maszyn w woj. podlaskim. Natomiast regionalni dealerzy przedstawią propozycje renomowanych światowych firm.

Rolnicy mogą porównać różne sprzęty

Wątpliwości co do tego, że warto uczestniczyć w Zielonej Gali nie ma Antoni Stolarski, właściciel białostockiej firmy SaMasz. Co roku pokazuje ona w Szepietowie swoje maszyny. W tym roku zaprezentuje kosiarkę 4-bębnową tylną z centralnym zawieszeniem K4BTC 300, kosiarkę 4-bębnową czołową K4BF 300, kosiarkę dyskową tylną z centralnym zawieszeniem i spulchniaczem KT 301 SH, zgrabiarkę 1-karuzelową - Z-470, przetrząsacz karuzelowy P6-770, zgrabiarkę 2-karuzelową Z2-780, kosiarkę dyskową tylną KDT 260 oraz zestaw kosiarek MegaCUT 861 o szerokości roboczej 8,6 m i wydajność robocza 10 ha/h.
Co roku w pokazach Zielonej Gali uczestniczy też firma Agrotechnik Tafiły.
- To najlepsza forma dotarcia do odbiorców - ocenia Michał Tuzinowski, przedstawiciel handlowy tej firmy. - Rolnicy mogą porównać sprzęty oferowane przez nas i przez konkurencję, zobaczyć która maszyna dobrze działa i która będzie właściwa do jego gospodarstwa, a także zapytać o cenę.

Z czym na galę

Wygraj TABLET w naszej akcji "Czytam, więc …" (kliknij, by zobaczyć szczegóły)

W tym roku firma Agrotechnik zaprezentuje cztery zestawy. Pierwszy to ciągnik JCB Fastrac 2155, posiadający cztery koła skrętne z zestawem kosiarek Lely Splendimo 900 M oraz kosiarką czołową 320 F.
Drugi zestaw to ciągnik rolniczy Valtra model N 92 współpracujący z najnowszym modelem zgrabiarki Firmy Lely - Hibiscus 915 CD Vario.
Trzeci zestaw to ciągnik Valtra T 133 i przyczepa Lely Tigo 60 RD Profi o pojemności 60 m sześciennych.
Czwarty zestaw to ciągnik Valtra T 202 z prasoowijarką Lely Welger RPC 445 Tornado (zmienno komorowa - może formować baloty o średnicy od 0.9-1.6 m).
W sumie w tym roku zostanie zaprezentowanych około 150 nowoczesnych maszyn i urządzeń.
Ale Zielona Gala to nie tylko pokazy maszyn. Rolników interesują też ciekawe wykłady - przede wszystkim dotyczące przygotowania pasz (jakie wykłady zostały przewidziane w tym roku, można zobaczyć w ramce obok).

Nie zabraknie nowości

Nowością tegorocznej imprezy będzie pokaz stosowania RSM (roztwór saletrzano-mocznikowy) na użytkach zielonych. RSM charakteryzuje się dość szybkim działaniem nawozowym i z powodzeniem może zastąpić tradycyjną saletrę amonową.
Zielona Gala to nie tylko maszyny. W czasie imprezy każdy będzie miał możliwość wysłuchania wykładów na temat produkcji pasz z użytków zielonych.
Nieco skromniejsze będą Targi Budownictwa Wiejskiego.
- Na razie mamy 35 wystawców - mówi Marlena Zaremba z PODR w Szepietowie.
Wśród nich jest kilka firm oferujących materiały dla budynków inwentarskich, m.in.:
* Wiązary Burkietowicz - oferujące konstrukcje drewniane dla rolnictwa, prefabrykowane wiązary dachowe, obiekty inwentarskie;
* Cembrit - ekologiczne i ekonomiczne systemy pokryć dachowych przeznaczone do krycia budynków inwentarskich i gospodarczych;
* Europanels - systemy lekkiej obudowy ścian i dachów oraz profesjonalne produkty do izolacji termicznej.
Natomiast firma Viessmann, zaprezentuje pompy ciepła, systemy solarne, kotłownie gazowe, centrale wentylacyjne, stacje uzdatniania wody.
- Zgłosił się również jeden z największych producentów ceramiki ściennej i stropowej, czyli Lewkowo - dodaje Marlena Zaremba. - A także producenci wyrobów z betonu komórkowgo i towarowego, m.in. Prefbet.
Pozostałe firmy prezentujące się na Podlaskich Targach Budownictwa Wiejskiego będą miały w swoich ofertach m.in.: przydomowe oczyszczalnie ścieków, bramy i automatykę, rekuperację, klimatyzację, kostkę brukową, okna, drzwi, pokrycia dachowe.
Tradycyjnie komisja konkursowa wybierze Hit Zielonej Gali, czyli maszynę, która wzbudzi największe zainteresowanie podczas imprezy oraz Hit Targów Budowlanych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna