Indywidualne Mistrzostwa Polski w Badmintonie. 10 medali, ale tylko jedno złoto

58. Indywidualne Mistrzostwa Polski w Badmintonie
58. Indywidualne Mistrzostwa Polski w Badmintonie Wojciech Wojtkielewicz
Badmintoniści Hubala Białystok i SKB Litpol Malow Suwałki wywalczyli 10 medali Indywidualnych Mistrzostw Polski, które odbyły się w Białymstoku, ale tylko jedno złoto. W grze pojedynczej mężczyzn mistrzem kraju został Krzysztof Jakowczuk z Hubala Białystok.

Łącznie zawodniczki i zawodnicy naszych czołowych klubów SKB Litpol Malow Suwąłki i Hubala Białystok zdobyli 10 medali, ale tylko raz ich reprezentant stanął na najwyższym stopniu mistrzowskiego podium. W turnieju gry pojedynczej mężczyzn Krzysztof Jakowczuk z Hubala Białystok pokonał swojego klubowego kolegę Michała Rogalskiego 23:21 21:13. Jest to pierwszy zloty medal w karierze Jakowczuka.

Najstarsi stażem na mistrzostwach 45-letni Michał Łogosz (SKB Litpol Malow Suwałki) i 41-letni Przemysław Wacha AZS UM Łódź nie obronili mistrzowskiego tytułu w grze podwójnej sprzed roku. Rutyniarze ulegli 0:2 (19:21 20:21) młodym zawodnikom Miłoszowi Bochatowi i Wiktorowi Treckiemu (ABRM Warszawa).

Od dłuższego czasu badmintonistka SKB Ulyana Volskaya nie zawodzi i z każdego turnieju przywozi medal. Chociaż na tych mistrzostwach była jedną z młodszych badmintonistek rywalizującą wśród seniorek, dała sobie radę i dotarła do finału. Mecz finałowy przegrała jednak z Zuzanną Jankowską z ABRM Warszawa w dwóch setach (11:21 i 12:21).

WYNIKI FINAŁÓW
Finał turnieju gry mieszanej:
Miłosz Bochat/Magdalena Świerczyńska (ABRM Warszawa) - Robert Cybulski/Wiktoria Dąbczyńska (SKB Suwałki/MKS Orlicz Suchedniów) 21:9 20:22 21:18
Brązowe medale: Paweł Śmiłowski, Wiktoria ADAMEK (UKS Hubal Białystok/ABRM Warszawa) oraz Wiktor Trecki, Paulina Hankiewicz (ABRM Warszawa)

Finał turnieju gry pojedynczej mężczyzn:
Krzysztof Jakowczuk (UKS Hubal Białystok) - Michał Rogalski (UKS Hubal Białystok) 23:21 21:13
Brązowe medale: Łukasz CIMOSZ (KS Chojnik Jelenia Góra), Dominik Kwinta (MKS Spartakus Niepołomice)

Finał turnieju gry pojedynczej kobiet:
Zuzanna Jankowska (ABRM Warszawa) - Ulyana Volskaya (SKB Suwałki) 21:11 21:12
Brązowe medale: Karolina Władzińska (AZS AGH Kraków), Weronika Górniak (UKS Hubal Białystok)

Finał turnieju gry podwójnej mężczyzn:
Miłosz Bochat/Wiktor Trecki (ABRM Warszawa) - Przemysław Wacha/Michał Łogosz (AZS UM Łódź, SKB Suwałki ) 21:19 22:20
Brązowe medale: Robert Cybulski, Przemysław Szydłowski (SKB Suwałki) oraz Michał Sobolewski, Adam Szolc (SKB Suwałki)

Finał turnieju gry podwójnej kobiet:
Dominika Kwaśnik/Kornelia Marczak (BENINCA UKS Feniks K-K UKS Plesbad Pszczyna) - Paulina Hankiewicz/Magdalena Świerczyńska (ABRM Warszawa) 21:19, 21:16
Brązowe medale: Wiktoria Adamek, Olga Miksza (ABRM Warszawa) oraz Julia Piwowar, Julia STANKIEWICZ (BKB Set Mazańcowice/UKS Hubal Białystok).