MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Inwestycje w gospodarstwach na obszarach Natura 2000 - trwa nabór 2017

Oprac. AGW
pixabay.com
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski na kolejne z działań w ramach Programu Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Tym razem o fundusze mogą ubiegać się rolnicy, którzy prowadzą gospodarstwa na obszarach Natura 2000. W województwie kujawsko-pomorskim obszary te zajmują ok. 11% powierzchni regionu.

Wniosek o przyznanie pomocy "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000" można złożyć do 27 października 2017 r. w Oddziale Regionalnym ARiMR lub jego biurze powiatowym.

Pomoc z tego działania może otrzymać rolnik, jeżeli m.in. w jego gospodarstwie łączna powierzchnia trwałych użytków zielonych i pastwisk wynosi co najmniej 1 ha.

Inwestycje, które m.in. przyczynią się do utrzymania i użytkowania w gospodarstwie trwałych użytków zielonych położonych na obszarze Natura 2000, nie będą negatywnie oddziaływać na cele ochrony obszaru Natura 2000 i nie są sprzeczne z działaniami ochronnymi obligatoryjnymi ustalonymi dla obszaru Natura 2000, na którym jest położone gospodarstwo, w planach zadań ochronnych.

  • Pomoc jest udzielana w formie refundacji części poniesionych i udokumentowanych kosztów kwalifikowalnych inwestycji.
  • Standardowa wysokość dofinansowania to 50% Na wyższy poziom wsparcia, który wynosi 60 proc. mogą liczyć młodzi rolnicy.
  • Wysokość pomocy na "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000" zależy od ich rodzaju. W przypadku operacji związanych z budową lub modernizacją budynków inwentarskich albo adaptacją innych budynków na budynki inwentarskie można otrzymać w całym okresie realizacji PROW 2014 - 2020 maksymalnie 500 tys. zł. Natomiast na inne inwestycje można ubiegać się o 200 tys. zł.
  • Kolejność przysługiwania pomocy zależy w dużej mierze od powierzchni trwałych użytków zielonych położonych na obszarze Natura 2000 lub od stosunku tej powierzchni do powierzchni wszystkich użytków rolnych w gospodarstwie.

Kolejność przysługiwania pomocy w województwie mazowieckim i łącznie w pozostałych województwach zostanie podana do 50 dni od zakończenia naboru.

Źródło: ARiMR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Inwestycje w gospodarstwach na obszarach Natura 2000 - trwa nabór 2017 - Gazeta Pomorska

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna