Inwigilacja dziennikarzy. Zajmowali się katastrofą w Smoleńsku

KaWu
sxc.hu
Udostępnij:
Trzech dziennikarzy było inwigilowanych przez ponad pół roku.

Zajmowała się tym prokuratura wojskowa.

Sprawdzane były bilingi dwóch dziennikarzy Rzeczpospolitej (Cezary Gzyms i Grażyna Zawadzka) oraz jeden z TVN24 (Maciej Duda).

Celem inwigilacji było poznanie pełnej listy nazwisk informatorów dziennikarzy. Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zwróciła się do operatorów sieci komórkowych o podanie bilingów już w połowie grudnia 2010 roku.

Dziennikarze pytali m.in. o unieważnienia przez Rosjan zeznań rosyjskich kontrolerów.

W wyniku działań śledczych, prokuratura weszła w posiadanie nawet kilkuset nazwisk, adresów zamieszkania i nazw instytucji, z którymi jakikolwiek kontakt mieli dziennikarze. Dotyczyło to także osób niezwiązanych ze śledztwem smoleńskim.

Prokuratura wojskowa zaprzecza doniesieniem stacji TVN24.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 347

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Rzut beretem

Rzut beretem – jednostka odległości układu rządzącego Polską powstała w czasach, gdy niedomyci robotnicy budowlani byli skłonni rozstawać się ze swoimi filcowymi beretami, a nawet całkiem je wyrzucać. Nabijano się podówczas z niewielkiej lotności beretów, chociaż kształtem przypominały statki kosmiczne.

Dyscyplina sportowa

Rzut berem jest też popularną dyscypliną sportową. Rekord świata w rzucie beretem wynosi 456 złotych i 26 groszy. Ustanowiony został 30 lutego 2004r. przez anonimową słuchaczkę RM. Rzut beretem stanie się też dyscypliną olimpijską, pod warunkiem, że któraś olimpiada odbędzie się w Polsce i że przypadnie ona na rządy PiS.
G
Gość
Właśnie przywala nas lawina podwyżek. Zgodnie z przewidywaniami zdrożeje energia, paliwa, żywność, ogrzewanie, podatki, bilety, ubranka i mnóstwo innych rzeczy. Najgorsze jednak mogą być podwyżki niespodziewane, będące skutkiem kryzysów finansowych, politycznych lub społecznych. Ich skala jest niemożliwa do przewidzenia, ale nie ulega wątpliwości, że warunki życia polskich rodzin dramatycznie się pogorszą.

Odsetek Polaków zagrożonych ubóstwem rośnie już od trzech lat. Z europejskiego badania dochodów i warunków życia w 2010 r. wynika, że w Polsce blisko 18 proc. ludności było zagrożone ubóstwem. Liczba takich osób zwiększyła się od 2009 r. Danych za 2011 r. jeszcze nie znamy, ale wiadomo, że osób z trudem wiążących koniec z końcem przybyło, bo podrożało niemal wszystko – od pieczywa po mięso. Niektóre produkty, np. drób, zdrożały o ponad 20 proc.

Nowy rok przyniósł kolejną falę podwyżek. Ich konsekwencje poznamy dopiero za kilka miesięcy. Skoro jednak drożeją paliwa, gaz i energia elektryczna, to nakręca się spirala wzrostu cen, który obejmie prawie wszystko. Podwyżek płac trudno się spodziewać, wzrosną za to na pewno koszty utrzymania. Sytuacja polskich rodzin musi się pogorszyć.

– To, co ostatnio dzieje się z cenami, przypomina czasy PRL. Podwyżki nie wynikają z przyczyn rynkowych, ale z decyzji politycznych. To władza decyduje, co ile będzie kosztowało – powiedział „Codziennej” Andrzej Sadowski, wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha. Jego zdaniem tam, gdzie działa rynek i jest konkurencja, mamy coraz lepsze i nowocześniejsze towary za ceny coraz mniejsze albo porównywalne z dotychczasowymi (dobrym przykładem jest tu sprzęt AGD i RTV). Tam, gdzie decydują politycy albo jest monopol, wszystko drożeje – podsumowuje Sadowski.

Krytyczny wobec polityki rządu jest także Tomasz Teluk z Instytutu Globalizacji, który uważa, że większe podatki prowadzą do wzrostu biedy. – Przeciętna polska rodzina płaci więcej podatków, niż wydaje na własne potrzeby. To kuriozum, że w rodzinie, w której dwie osoby pracują, pensję jednej z nich urzędnicy zabierają na podatki – powiedział nam Teluk.

niezalezna
G
Gość
Religia

Święty Związek Wyznaniowy Moherowych Beretów wierzy w boga pod postacią ojca Tadeusza Rydzyka. Komunikują się z nim za pośrednictwem Radia Maryja.

Obowiązki mohera

Słuchanie Radia Maryja przynajmniej 23 godziny i 59 minut oraz 59 sekund na dobę, reszta czasu to FRI-TAJM.
Analiza Pisma Moherowego przynajmniej 8 razy w tygodniu.
Chodzenie po ludziach i mówienie im, że:
Harry Potter (znajdujący się w Indeksie Ksiąg Satanistycznych, a Więc Zakazanych) propaguje satanizm i techniki okultystyczne.
Maciuś zszedł na złą drogę i, że to wstyd.
Za mało chodzą do świątyni Rydzyka.
Oglądanie Mody na Sukces.
Okupowanie ziem Toruńskich.
Głoszenie słowa Rudego Rydza.
G
Gość
Ugryzienie

Cóż zostałeś ugryziony, jesteś w poważnych tarapatach. Czeka cię szybkie uzależnienie od Radia Maryja. Wkrótce przeznaczysz wszystkie swoje i rodzinne oszczędności na rzecz Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka. Zaczniesz kupować Nasz Dziennik, oglądać TV Trwam, ale to jeszcze nie wszystko: będziesz klęczeć cały dzień, śpiewając głupawe piosenki i dojdziesz do wniosku, że ten świat jest rządzony przez żydokomunę do spółki z masonami i chińskimi fanami rowerów trójkołowych z balonikiem.
G
Gość
Rozpoznanie

Są bardzo agresywne w grupie, szczególnie jeżeli masz aparat lub kamerę, nosisz koszulkę z flagą państwa Izrael i masz czapeczkę TVN lub „Gazety Wyborczej”.
Pełna koordynacja w zakresie rzucania parasolami oraz wywijania różańcami.
Często spotykają się w mieście Częstochowa na zjazdach na Jasnej Górze.
Lubią klęczeć przez większą część dnia.
Tadeusz Rydzyk jest dla nich najważniejszy, Bóg to przy nim sprzątaczka.
W obliczu zagrożenia naświetlenia Ojca światłem flesza są w stanie zasłonić Go własnym ciałem.
Prawdziwa mohera jest powolna, chora i umierająca, jednak w kościele potrafi wystać cały dzień w bezruchu.
Gdy nadjedzie tramwaj lub autobus, w drodze do niego potrafi się przemieszczać z niesamowitą prędkością, będąc przy tym często bardzo energiczna i agresywna. Gdy znajdzie się wewnątrz, najpierw posługuje się często gęsto techniką "przepychanki na łokieć", po czym ponownie przechodzi do stanu spoczynku, uciekając się do taktyki "chorej i umierającej". Zdarza się też wsiadanie "w biegu".
G
Gość
Podwyżka składki rentowej i podniesienie płacy minimalnej pogarsza nastroje w sektorze małych i średnich firm. 29 proc. pracodawców zamierza zwolnić pracowników - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Zwolnienia grupowe szykują się praktycznie we wszystkich branżach, m.in. w odzieżowej, budowlanej, spożywczej, wydobywczej.

Zwiększa się liczba nowych bezrobotnych rejestrujących się w powiatowych urzędach pracy, a liczba ofert zatrudnienia od roku spada - podaje "DGP".

Stopa bezrobocia może przekroczyć 13 proc., co spowoduje, że część osób będzie zmuszona wyjechać za granicę.

Wynagrodzenie za pracę się nie zmieni - zadeklarowało 71 proc. firm, a tylko 18 proc. przymierza się do niewielkich podwyżek rekompensujących wzrost inflacji. Aż 11 proc. nie wyklucza obniżek płac - czytamy w "DGP".
G
Gość
Narodowy

Moher na głowę włóż, otrzep z niego kurz,
wałek w rękę weź i popraw z Ojcem więź.
Moher dobra rzecz, gdy na głowie nosisz też,
stań przed lustrem, uczesz go, będzie po,
a nastanie Era PO.
Kup se beret moherowy,
będziesz miała uśmiech bananowy.

Ref.
Moher, moher.
Moher, moher.
Moher, moher.
Bereciary to my, moher razy trzy.
Rydzyk naszym królem jest.
Gorzkie żale przybywajcie.
Już każdy o tym wie, że moher dobry jest.
Amen!
G
Gość
Królewski

Poprzez Polskę wionął wiatr nadzieją,
naród czeka na ratunek swój,
komuniści nienawiścią zieją,
opluwają to, co święte jest.

Ref.
Moherowy beret sobie włóż
i ciesz się życiem. bis

Garną się pielgrzymki do Torunia,
w modłach powierzając życie swe,
kocha cię lud, ojcze Tadeuszu,
prawdą i miłością obroń się.

Ref.
Moherowy beret sobie włóż...
G
Gość
Wpływ Szatana

Jam jest szatan! Rydzyk moim panem, przerwij mi audycje to cię nazwę chamem

Szatan podczas przysięgi Moherów.

Szatan dowodzi siłami moherowych beretów od założenia rozgłośni Radia, które dostało w Ryja. Został przywołany przez moherowe Kolegium Radia MaWRyja, w skład którego wchodzili też przedstawiciele telewizji Trwam i dewotki z Śródziemna. Tunele, które Moherowe Berety kopią w poszukiwaniu wód geotermalnych, mają tak naprawdę dotrzeć do piekła i pozwolić Dyrektorowi na przejęcie władzy nad piekłem, gdzie chce założyć Radio DiaBeł.
G
Gość
Organ prasowy

"Nasz Dziennik" zwany także "Naszym Ciemniakiem". Inna nazwa to "Nasz Nocnik", dlatego Mohery w głębokiej konspiracji, życząc sobie wiedzy i "oświecenia" mówią: Obyś obudził się z nosem w "Nocniku".
G
Gość
Dziesięć przykazań moherowych beretów
Pies słuchacza Radia Maryja (u góry) wyjaśnia innemu psu, co Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk miał na myśli mówiąc Miłujcie się nawzajem

Ojcem jedynym był, jest i zawsze będzie Ojciec Tadeusz.
Nie będziesz miał innych Ojców poza Nim.
Pamiętaj, abyś każdy dzień święcił datkiem na konto Ojca Tadeusza.
Nie wymieniaj nadaremno Imienia Ojca.
Nie zabijaj, chyba, że Żyda, komunistę, masona, pedała, liberała, gościa z Platformy, zboczeńca, metala, satanistę albo dziennikarza GW lub TVN.
Jak cudzołożysz, to tylko po ciemku.
Nie kradnij – bierz przykład z Ojca Tadeusza.
Nie pożądaj żony bliźniego swego, chyba że jest rozwódką.
Nie pożądaj żadnej rzeczy bliźniego swego, chyba że to dar dla Ojca Tadeusza.
Ani żadnej rzeczy, która Ojca Tadeusza jest.
G
Gość
Moherowe Berety (bereciary, Mohers, Moher bands) – starsze panie w wieku 70 lat i wyżej. Na głowach mają specjalne odbiorniki TV Trwam. I dywizja desantowa VI pułku piechoty o. Tadeusza Rydzyka, określana mianem subkultury, składająca się ze zorganizowanych i zwartych plutonów starych, modyfikowanych genetycznie przy użyciu fal radiowych amazonek-dewotek o dużym doświadczeniu bojowym (średnia wieku pow. 60 lat). Ich czeska wersja to Bojovnice Mohernej Nadajnicy, a amerykańska to U.S. Moher Corps (USMC).
G
Gość
Podjąłem decyzję o zwrocie do prokuratury wniosku o uchylenie immunitetu Antoniemu Macierewiczowi - poinformował prokurator generalny Andrzej Seremet. Wyjaśnił, że wniosek ma uchybienia formalne oraz merytoryczne i w tym kształcie nie powinien zostać przedłożony Sejmowi.

Warszawska prokuratura apelacyjna wystąpiła o uchylenie immunitetu Macierewicza, by zarzucić mu ujawnienie tajemnicy, przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy w związku z publikacją raportu o WSI.

"Podjąłem decyzję o zwrocie wniosku do prokuratury apelacyjnej w celu uzupełnienia postępowania, którego efektem był ten wniosek, jak i samego wniosku" - powiedział Seremet w środę w Radiu ZET.

Dodał, że w jego ocenie wniosek nie zasługuje na uwzględnienie i nadanie mu biegu, ponieważ "prokuratorzy nie w pełni dostrzegli pewne subtelności prawne związane z odpowiedzialnością osoby pełniącej funkcję przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej". Według Seremeta należało zająć się m.in. ustaleniem, czy taka osoba jest funkcjonariuszem publicznym w rozumieniu art. 231 Kk (chodzi o przekroczenie lub niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego).

Seremet zwrócił uwagę, że raport z likwidacji WSI nie jest wyłącznie autorstwa przewodniczącego komisji, ale był do pewnego stopnia pracą zbiorową. "Więc trzeba ustalić, za które z elementów tego dokumentu ponosi odpowiedzialność przewodniczący, a za które inne osoby. Nie przesłuchano wszystkich członków tej komisji, a było ich dwudziestu czterech" - powiedział Seremet. Dodał, że jest także szereg innych kwestii, które powinny być jeszcze raz dogłębnie rozważone przez prokuratorów.

Portal niezalezna.pl od początku informował, że wniosek prokuratury obarczony jest błędami.
G
Gość
ABW-hera chce więcej ,bo musi jako po-licja po-lityczna PO-likkud2 :

"realizacja zadań nałożonych przez rząd wymaga dodatkowych sił"

Budżet Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w stosunku do 2008 r., jest mniejszy o kilkadziesiąt milionów złotych, a realizacja zadań nałożonych przez rząd wymaga dodatkowych sił, na co ABW nie ma pieniędzy - powiedział zastępca szefa ABW płk Zdzisław Skorża.

Uczestniczył on w posiedzeniu sejmowej Komisji Finansów Publicznych poświęconemu projektowi budżetu państwa na 2012 r. w części służb specjalnych. W projekcie budżetu państwa na 2012 r. na ABW zaplanowano ok. 500 mln zł.

- Budżet nasz jest mniejszy kwotowo w stosunku do 2008 roku o kilkadziesiąt milionów złotych. W związku z tym realizacja zadań nałożonych przez rząd (...) wymaga od nas dodatkowych nakładów, sił i środków, na co nie mamy pieniędzy - powiedział zastępca szefa ABW płk Zdzisław Skorża. Poinformował też, że szczegółową informację odnośnie budżetu ABW przekazał wcześniej na niejawnym posiedzeniu speckomisji.

niezalezna.pl
G
Gość
radio mongoł odwrócony, nowy produkt kaczora donalda bez anteny nadaje ?
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie