Tur Bielsk Podlaski po emocjonującym meczu wygrał z Grabówką 4:3
Tur Bielsk Podlaski po emocjonującym meczu wygrał z Grabówką 4:3 facebook.com/turbielsk
Czołówka IV ligi (ŁKS 1926 Łomża, Ruch Wysokie Mazowieckie, Tur Bielsk Podlaski, Wigry Suwałki, KS Wasilków), solidarnie zgarnęła w 23. serii gier komplet punktów. Nie oznacza to jednak, że we wszystkich wypadkach zwycięstwa przyszły faworytom łatwo. Przeciwnie, emocji nie brakowało.

Największą porcję wrażeń dostarczyli swoim kibicom piłkarze Tura Bielsk Podlaski, którzy jeszcze w 72. minucie spotkania z KS Grabówka przegrywali 1:3. Potem nastąpiło jednak kilka minut, które wstrząsnęło przyjezdnymi. Bielszczanie nie tylko odrobili straty, ale i zapewnili sobie zwycięstwo 4:3. Bohaterem gospodarzy był Karol Kosiński, który strzelił dwa decydujące gole.

IV liga. Tur Wrócił z zaświatów

Opiekun triumfatorów Paweł Bierżyn nazwał wyczyn swego zespołu w klubowych mediach "powrotem z zaświatów".

- W przerwie rozmawialiśmy w szatni, że to jeszcze nie jest koniec meczu i to dopiero połowa drogi za nami. Obawiałem się kontaktu bramkowego i rzeczywiście, po golu na 3:2 przejechał się po nas walec - skomentował z kolei spotkanie trener Grabówki Wojciech Zalewski.

Na wyjazdach po komplet punktów sięgnęły ŁKS 1926 Łomża (2:1 w Czarnej Białostockiej z Czarnymi) oraz Ruch Wysokie Mazowieckie (3:1 w Kolnie z Orłem), chociaż w obu przypadkach zwycięstwa faworytów trudno nazwać piłkarskimi spacerkami.

- Ciężko gra się z rywalem, który cofa się bardzo głeboko i ogranicza się do przeszkadzania. Nasze zwycięstwo było zasłużone, ale cieszę się, że ten mecz mamy już za sobą - mówi grający trener Ruchu Kamil Jackiewicz, który zdobył w Kolnie jedną z bramek dla przyjezdnych.

IV liga. Wissa i KS Śniadowo znalazły pogromców

Pierwszej w 2023 roku porażki doznała Wissa Szczuczyn, która wysoko uległa w Suwałkach Wigrom 0:4. Gospodarze mieli bardzo dobrą pierwszą połowę, w której strzelili trzy gole, praktycznie rozstrzygając los rywalizacji. Po raz pierwszy w rundzie wiosennej pogromcę znalazł też KS Śniadowo. Rewelacyjny beniaminek przegrał na wyjeździe z KS-em Wasilków 2:4.

WYNIKI 23. KOLEJKI

• Promień Mońki - Warmia Grajewo 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Łapiński (31), 0:2 - Wojno (74).
  • Krypnianka Krypno - Sparta 1951 Szepietowo 1:3 (1:1). Bramki: 1:0 - Ołów (11), 1:1 - Sawicki (13), 1:2 - Watkiewicz (80), 1:3 - Sawicki (90).
  • Tur Bielsk Podlaski - KS Grabówka 4:3 (1:3). Bramki: 0:1 - Danielczyk (3-samobójcza), 1:1 - Jambrzycki (16), 1:2 - Maciejuk (26), 1:3 - Domański (30), 2:3 - Bazylewski (73), 3:3 - K. Kosiński (74), 4:3 - K. Kosinski (79).
  • KS Wasilków - KS Śniadowo 4:2 (2:2). Bramki: 1:0 - Bondziul (14), 1:1 - G. Żebrowski (18), 1:2 - Dzwonkiwski (36), 2:2 - Pawłowski (42), 3:2 - Cichoński (60), 4:2 - Cichoński (68).
  • MOSP Białystok - KS Michałowo 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Turczewski (34).
  • Wigry Suwałki - Wissa Szczuczyn 4:0 (3:0). Bramki: 1:0 - Fiedorowicz (8-karny), 2:0 - Cudowski (23), 3:0 - Fiedorowicz (34), 4:0 - Kalinowski (90).
  • Czarni Czarna Białostocka - ŁKS 1926 Łomża 1:2 (0:2). Bramki: 0:1 - Sokołowski (25), 0:2 - Felipe (36), 1:2 - Bujnarowski (68).
  • Cresovia Siemiatycze - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Nowicki (69).
  • Orzeł Kolno - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Skibko (33), 1:1 - Sokołowski (70), 1:2 - Jackiewicz (74), 1:3 - Grzybowski (90).

1. ŁKS 1926 Łomża 23 53 71-19
2. Ruch Wysokie Mazowieckie 23 52 67-28
3. Tur Bielsk Podlaski 22 49 53-29
4. Wigry Suwałki 23 46 68-37
5. KS Wasilków 23 44 58-32
6. Wissa Szczuczyn 22 41 58-33
7. Sparta 1951 Szepietowo 23 40 39-38
8. Promień Mońki 23 37 43-34