IV liga. Derby Łomży dla ŁKS-u

(mark, lis, miłk, jan)
Najciekawiej na boiskach IV ligi było w Łomży i w Kolnie. W mieście nad Narwią, w derbach ŁKS pokonał Perspektywę 3:0. Natomiast w Kolnie Orzeł wygrał 4:1 z Hetmanem Tykocin i jest już jedną nogą w III lidze.

Perspektywa nie potrafiła przeciwstawić się ŁKS-owi. Podopieczni Mirosława Dymka szczególnie w pierwszej połowie dominowali na boisku, co udokumentowali trzeba bramkami.

- W pierwszej połowie wystraszyliśmy się ŁKS-u, który grał bardzo agresywnie - podkreślał po meczu trener Perspektywy Hieronim Łada. - Natomiast mój zespół gubił krycie.

W drugiej połowie spotkanie nieco się wyrównało, ale nadal groźniejsze sytuacje stwarzali sobie biało-czerwoni. W bramce Perspektywy dobrze spisywał się Zbigniew Lichomski. Golkiper, który z konieczności zastąpił kontuzjowanego Marcina Macko, popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami, broniąc groźne strzały m.in. Mateusza Laskowskigo i Patryka Szymańskiego.

- To było takie piknikowe spotkanie - przyznał trener ŁKS-u Mirosław Dymek. - W pierwszej połowie zdobyliśmy trzy bramki i prowadziliśmy zasłużenie. W drugiej odsłonie zabrakło już jednak koncentracji.
Orzeł rozbił Hetmana Tykocin 4:1. - Nie było to wcale takie łatwe dla nas spotkanie jakby wskazywał na to wynik. Mieliśmy wspaniały początek, gdy po 10 minutach wygrywaliśmy 2:0. W drugiej połowie zagraliśmy już bardziej defensywnie. Wyprowadziliśmy jednak jeszcze dwie skuteczne kontry, strzelając kolejne bramki - powiedział nam trener Orła Ryszard Borkowski.

ŁKS 1926 Łomża - Perspektywa Łomża 3:0 (3:0). Bramki: 1:0 - Laskowski 8, 2:0 - Laskowski 33, 3:0 - Adamski 43
ŁKS: Masłowski - Staniórski (81 Lis), Tarnowski, Charyło, Cychol - Szymański (70 Muczyński), Rydzewski, Gałązka, Bernatowicz (59 Hryszko) - Adamski (68 Poduch), Laskowski
Perspektywa: Lichomski - Kuźma, Kowalczyk, Wilczewski, Truszkowski - Siekierski (77 Kiełczykowski), Wiśniewski, Nerowski (66 Jankowski), Gołębiowski (46 Adam Zalewski) - Śmiarowski (46 Remiszewski), Paweł Zalewski
Żółte kartki: Adamski (ŁKS), Śmiarowski, Kowalczyk (Perspektywa). Sędziował: Przemysław Sarosiek (Białystok). Widzów: 400

Sparta Augustów - MKS Mielnik 1:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Sobolewski 3, 1:1 - Pawluczuk 41.
Sparta: Piaścik - Bienasz, Pietkiewicz, Grzesiukiewicz, Ł. Brałkowski - Dębkowski, Stefanowski - Knoch, Sobolewski (68 Lech), Chabasiński (55 Chełmiński) - Harasim (82 Kawałko).
MKS Mielnik: Wójcicki - Andryszek, Sejbuk, Oponowicz, A. Miler, Stępkowski, D. Korniluk (85 Jaciubek), Dąbrowski, Jakubiec, Pawluczuk, Kamiński (75 Mielnik).
Żółte kartki: Chabasiński (Sparta), Andryszek, Jakubiec (MKS Mielnik). Czerwona kartka: Jakubiec (76, MKS Mielnik). Sędziował: Mariusz Matłoka (Łapy). Widzów: 100.

Tur Bielsk Podlaski - Piast Białystok 0:0
Tur: Osmulski - Kulikowski, Chilkiewicz, Naumczuk, Bierżyn - Kiszko (85 Kozłowski), Car, Łochnicki, M. Jakubowski - Iwaniuk, Arciuszkiewicz.
Piast: Krystosiak - Ciwoniuk, Jakimiuk, Kateusz, Piotrowski - Czech (78 Wakulewski), Cichoń, Grzanka, Czarnowski (78 Korziński) - Hawryluk, Marczyk (46 Wojno, 85 Michniuk).
Żółte kartki: Łochnicki (Tur); Ciwoniuk (Piast). Sędziował Jerzy Czarniecki. Widzów 100.

Cresovia Siemiatycze - Znicz Suraż 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Mierzwiński 58.
Cresovia: Karolczuk (83 Piotrowski) - Kożuchowski, Marks, Nowicki, Piotrowski, P. Podoliński, Niewiarowski, Wasiluk, Gierc, S. Kobus (86 Walczuk), Zalewski.
Znicz: Daniluk - Galczyk, Chańko, Demiańczuk, Romaniuk, Manoś (78 Michno), M. Łapiński, Mierzwiński, Arciuch, Popławski (85 Dąbrowski), Zubowski.
Czerwone kartki: Nowicki (44 Cresovia), Karolczuk (83, Cresovia).

Gryf Gródek - LZSNarewka 1:3 (1:2). Bramki: 0:1 - Lech 5, 0:2 - Polkowski, 1:2 - Tomczyk 38, 1:3 - Polkowski 90.
Gryf: Sacharczuk - Bobko, Łotysz, Raczkowski, Jurczak, Grygoruk, Gryko, Humienny, Borowik, Martyniuk, Tomczyk.
Narewka: Sulisz - Walenciej, Krasnopolski, Drozd, Tymiński, Matela (70 Sulgisz), Olechno, Waluk (65 Nawrocki), Bezubik, Lech (75 Lasota), Polkowski.

Orzeł Kolno - Hetman Tykocin 4:1 (2:1). Bramki: 1:0 - Ossowski 7, 2:0 - Zawłocki 10, 2:1 - 3:1 - Sawko 55, 4:1 - Makowski 70.
Orzeł: Sosnowski - Grala, Zawłocki, Kotlewski, Mamadou (81 Kostuch), Brzeziński, Ossowski, Sawko,Makowski, Karwacki (80 Sadowski), Solecki (75 Gryczan).
Hetman T.: Jendruczek - Plaga (71 Piasecki), Laskowski, R. Zambrzycki, P. Maliszewski, Wilczewski (75 Krawczyk), Kisiel, Bućko, A. Pogorzelski (75 Szczawiński), Andzielewicz (65 A. Zambrzycki), Kozłowski.

Rudnia Zabłudów - Hetman Białystok 2:3 (1:2). Bramki: 1:0 - Augustynowicz 25, 1:1 - Suchowolec 35, 1:2 - Sienkiewicz 40, 2:2 - Perekitko 60, 2:3 - Sienkiewicz 78.

Włókniarz Białystok - KS Michałowo 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Ibrahim Karim 62, 2:0 - Ibrahim Karim 73.

1. ŁKS 1926 27 75 89:10
 2. Orzeł 27 55 69:30
 3. Hetman T. 27 49 38:25
 4. Znicz 27 45 61:47
 5. MKS Mielnik 27 40 54:50
 6. Cresovia 27 38 41:34
7. Gryf 27 36 43:52
 8. Włókniarz 27 36 47:48