Piłkarze Tura Bielsk Podlaski (jaśniejsze koszulki) bez kłopotów wygrali w Siemiatyczach z Cresovią facebook.com/turbielsk
31. seria gier IV ligi podlaskiej nie zmieniła nic w układzie czołówki tabeli. Liderujący ŁKS 1926 Łomża wygrał w Michałowie 6:2 i utrzymał przodownictwo w tabeli. Tur Bielsk Podlaski równie wysoko, bo 4:0 ograł w Siemiatyczach Cresovię, Ruch Wysokie Mazowieckie rozgromił w delegacji 7:0 Dąb Dąbrowa Białostocka, a Wigry Suwałki pokonały u siebie 2:0 Czarnych Czarna Białostocka.

ŁKS w Michałowie rozegrał w ofensywie znakomitą drugą połowę, bo do przerwy prowadził tylko 1:0. Wielki wkład w zwycięstwo gości miał Felipe, który popisał się hat-trickiem. Łomżanie w 31. spotkaniach strzelili w tym sezonie aż 102 gole, co daje imponująca średnią 3,29 bramki na mecz. Przy takiej skuteczności trudno przypuszczać, by drużyna trenera Huberta Błaszczaka zmarnowała szansę na awans w ostatnich trzech kolejkach.

Cresovia - Tur 0:4. Marcin Bazylewski wypracował trzy gole

Na potknięcie ŁKS-u liczy podążający za nim Tur, który przerwał klątwę stadionu w Siemiatyczach, gdzie ostatnio wyraźnie mu nie szło i zaaplikował Cresovii cztery gole. Już po pierwszej połowie bielszczanie prowadzili 3:0, a klasę pokazał Marcin Bazylewski, który zaliczył asysty przy trafieniach Patryka Niemczynowicza i Karola Kosińskiego oraz wywalczył rzut karny, zamieniony na bramkę przez Jacka Dzienisa. Po zmianie stron wynik ustalił Niemczynowicz.

W Suwałkach Wigry od początku zepchnęły zdziesiątkowaną drużynę Czarnych do głębokiej defensywy, ale szwankowała skuteczność, a do tego znakomicie dysponowany był bramkarz gości Dawid Krajewski.

- Takich kłopotów kadrowych, jak przed tym meczem nigdy jeszcze nie miałem. Nie mogłem skorzystać z dziewięciu chłopaków, z których siedmiu zagrałoby w podstawowym składzie - zaznaczył na konferencji prasowej trener Czarnych Mateusz Woroniecki. - Dlatego obawiałem się tego meczu i jestem pozytywnie zaskoczony tym, że nie pękliśmy, byliśmy konsekwentni od pierwszej do ostatniej minuty. Wstydu nie przynieśliśmy - dodał.

Przyjezdni utrzymywali bezbramkowy remis do 41. minuty, kiedy po dobitce prowadzenie dał suwalczanom Krzysztof Cudowski. Po zmianie stron gospodarze nadal przeważali i przypieczętowali zwycięstwo, a bramę na 2:0 zdobył uderzeniem głową po rzucie rożnym Łukasz Kubrak.

Dąb - Ruch 0:7. Debiut młodego bramkarza

Popis skuteczności dał w Dąbrowie Białostockiej Ruch, gromiąc Dąb aż 7:0. Największy wkład w efektowne zwycięstwo miał Michał Grochowski, który zaliczył cztery trafienia.

- Mecz został rozstrzygnięty bardzo szybko, bo już po siedmiu minutach prowadziliśmy 3:0. Szansę dostali młodzi zawodnicy, który grali dotąd mniej, na przykład debiut zaliczył bramkarz z rocznika 2007 Eryk Kaczyński - mówi trener ekipy z Wysokiego Mazowieckiego Kamil Jackiewicz.

WYNIKI 31. KOLEJKI

• KS Wasilków - Promień Mońki 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Bondziul (47), 1:1 - Odyjewski (56).
  • Warmia Grajewo - Sparta 1951 Szepietowo 2:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Łapiński (24), 2:0 - Wojno (43).
  • Wissa Szczuczyn - KS Śniadowo 3:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Świderski (35), 2:0 - Tawdgiridze (56), 3:0 - Dzięgielewski (61), 3:1 - Kopeć (75), 3:2 - Staszczuk (89).
  • KS Michałowo - ŁKS 1926 Łomża 2:6 (0:1). Bramki: 0:1 - Sokołowski (45), 0:2 - Felipe (47), 0:3 - Felipe (48), 1:3 - Zabrocki (65), 1:4 - Świderski (71-karny), 1:5 - Felipe (81), 2:5 - Mazurek (82), 2:6 - Pawczyński (87).
  • Dąb Dąbrowa Białostocka - Ruch Wysokie Mazowieckie 0:7 (0:4). Bramki: Grochowski - cztery, Pasko, Steć, Brokowski.
  • Cresovia Siemiatycze - Tur Bielsk Podlaski 0:4 (0:1). Bramki: 0:1 - Niemczynowicz (26), 0:2 - Dzienis (31-karny), 0:3 - K. Kosiński (41), 0:4 - Niemczynowicz (88).
  • MOSP Białystok - Orzeł Kolno 3:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Łazarski (52), 2:0 - Turczewski (55), 3:0 - Kuźmicki (64).
  • Wigry Suwałki - Czarni Czarna Białostocka 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Cudowski (41), 2:0 - Kubrak (72).
  • Mecz: Krypnianka Krypno - KS Grabówka został przełożony na 7 czerwca.

1. ŁKS 1926 Łomża 31 73 102-24
2. Tur Bielsk Podlaski 31 71 69-37
3. Ruch Wysokie Mazowieckie 30 66 90-33
4. Wigry Suwałki 31 63 83-41
5. KS Wasilków 31 56 72-41
6. Wissa Szczuczyn 31 56 80-50
7. Warmia Grajewo 31 53 63-46