Piłkarze Wigier Suwałki zakończyli serię pięciu meczów bez wygranej na wyjeździe Urszula Łobaczewska
Czołowe zespołu IV ligi odniosły planowe zwycięstwa w 30. serii gier. ŁKS 1926 Łomża wygrał u siebie 3:0 z Dębem Dąbrowa Białostocka, Tur Bielsk Podlaski, także na własnym boisku - 3:2 z MOSP-Białystok, a Wigry Suwałki na wyjeździe 4:0 z Orłem Kolno. Z drużyn z czuba tabeli nie zapunktował jedynie Ruch Wysokie Mazowieckie, który przełożył swoje spotkanie z Krypnianką na 14 czerwca.

Skazywane na porażki drużyny z Dąbrowy Białostockiej i Kolna stawiały faworytom zacięty opór i do przerwy utrzymywały bezbramkowe remisy. W starciu lidera z Dębem pierwsza bramka padła dopiero w 66.minucie, kiedy tam gdzie trzeba w polu karnym znalazł się niezawodny Rafał Maćkowski. Po jego trafieniu wszystko po toczyło się już po myśli gospodarzy, którzy wygrali ostatecznie 3:0.

Wigry jechały do ostatniego Orła z balastem pięciu spotkań bez zwycięstwa w delegacji (trzy remisy i dwie porażki). Biało-Niebiescy nie potrafili do przerwy przełamać defensywy głęboko broniących się rywali. Po zmianie stron suwalczanie rozstrzelali się, aplikując ekipie z Kolna cztery gole.

IV liga. MOSP walczył do końca, ale nie dał rady Turowi

W Bielsku Podlaskim Tur miał spore problemy z MOSP-em Białystok, który wiosną dobrze radzi sobie z mocarzami IV ligi. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 35. minucie, kiedy w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Jacek Dzienis i odbitą od poprzeczki piłkę skierował do siatki.

Młody zespół z Białegostoku nie poddawał się i po zmianie stron strzałem głową wyrównał Mateusz Grabarz. Widmo utraty dwóch punktów zmobilizowało gospodarzy i bramki zdobyli najpierw Andrzej Kosiński, a potem Karol Kosiński. To jednak nie był jeszcze koniec emocji, bo ładnym uderzeniem zza pola karnego kontakt dał gościom Jakub Wołosik. Wyrównanie jednak nie padło.

- Ten mecz mógł się kibicom podobać, bo emocji w nim nie brakowało, a bardzo żałuję tego, że po walce do końca nie udało nam się wywieźć stąd żadnego punktu - ocenia w klubowych mediach Tura trener MOSP-u Piotr Szydłowski.

Szybko zapadło rozstrzygniecie w derbach powiatu grajewskiego. Warmia już po sześciu minutach prowadziła 2:0 i ostatecznie pokonała Wissę Szczuczyn 3:1. Wilczki zbliżyły się w tabeli do sąsiadów na odległość trzech punktów.

WYNIKI 30. KOLEJKI

• Tur Bielsk Podlaski - MOSP Białystok 3:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Dzienis (35), 1:1 - Grabarz (62), 2:1 - A. Kosiński (71), 3:1 - K. Kosiński (82), 3:2 - Wołosik (84).
  • KS Grabówka - Cresovia Siemiatycze 2:3 (2:1). Bramki: 0:1 - Zazuliński (20), 1:1 - Kapla (34), 2:1 - Stankiewicz (36), 2:2 - Krassowski (89), 2:3 - Jeleszuk (90).
  • Warmia Grajewo - Wissa Szczuczyn 3:1 (2:0). Bramki: 1:0 - Bukowski (4), 2:0 - Kossyk (6), 3:0 - Kossyk (76), 3:1 - Świderski (90-karny).
  • KS Wasilków - Sparta 1951 Szepietowo 1:2 (0:1). Bramki: 0:1- Wysocki (17), 1:1 - Pawłowski (71), 1:2 - Makal (79).
  • Czarni Czarna Białostocka - Promień Mońki 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Gliński (32).
  • Orzeł Kolno - Wigry Suwałki 0:4 (0:0). Bramki: 0:1 - Fajkowski (52), 0:2 - Fajkowski (65), 0:3 - Kubrak (75), 0:4 - Omilianowicz (87-karny).
  • ŁKS 1926 Łomża - Dąb Dąbrowa Białostocka 3:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Maćkowski (66), 2:0 - Maćkowski (78), 3:0 - Świderski (88).
  • KS Śniadowo - KS Michałowo (niedziela - 28 maja, godz. 17).
  • Mecz: Ruch Wysokie Mazowieckie - Krypnianka Krypno został przełożony na 14 czerwca.

1. ŁKS 1926 Łomża 30 70 96-22
2. Tur Bielsk Podlaski 30 68 65-37
3. Ruch Wysokie Mazowieckie 29 63 83-33
4. Wigry Suwałki 30 60 81-41
5. KS Wasilków 30 55 71-40
6. Wissa Szczuczyn 30 53 77-48
7. Warmia Grajewo 30 50 61-46
8. Sparta 1951 Szepietowo 30 48 45-47