IV liga. Lider nie zwalnia tempa

kgol
Tur Bielsk Podlaski pokonał Pogoń Łapy
Tur Bielsk Podlaski pokonał Pogoń Łapy Krzysztof Jankowski
Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą liderzy IV ligi - piłkarze bielskiego Tura. Tym razem pokonali 4:1 Pogoń Łapy.

Bielszczanie mogli wyjść na prowadzenie już w 4. minucie, gdy Adama Ciulkina pokonał młody Michał Walczuk, ale sędzia Krzysztof Jabłonowski, po konsultacji z asystentem, zadecydował, że jeden z zawodników Tura znajdował się na ofsajdzie. Potem bielszczanie nadal atakowali, ale po strzałach braci Kosińskich i Jakubowskiego swój kunszt potwierdzał niezawodny Ciulkin.
Bramkarz Pogoni bezradny był dopiero w 23. minucie, gdy po szybkiej wymianie podań piłka trafiła w pole karne do Karola Kosińskiego, a ten wślizgiem skierował ją do siatki. Pogoń szybko odpowiedziała celnym strzałem z dystansu swojego lidera Piotra Hryniuka
Druga połowa należała już tylko do bielszczan. Najpierw Jakubowski wykorzystał asystę Walczuka, potem Popiołek precyzyjnie trafił w okienko, a wynik ustalił Karol Kosiński mocnym strzałem z 25 metrów, po dograniu Andrzeja Lewczuka.

Wyniki 15. kolejki:
Tur Bielsk Podlaski - Pogoń Łapy 4:1 (1:1). Bramki: 1:0 - K. Kosiński (23), 1:1 - Hryniuk (34), 2:1 - M.Jakubowski (48), 3:1 - Popiołek (70), 4:1 - K.Kosiński (80).

Tur: Sidun – K. Kulikowski, Chańko (83 Orzechowski), Car, A. Kosiński – A. Lewczuk, Łochnicki, K. Kosiński (85 Daniłowski) – Popiołek (83 Iwaniuk), M. Jakubowski, Walczuk (77 Grygoruk).
Pogoń: Ciulkin – Płoński, Leśniewski, Halicki, Malinoś (46 Gąsowski) – Michno (83 Dębicki), Demiańczuk, Sawicki, Stypułkowski – Hryniuk – Roszkowski (46 Niewiński).

Ruch Wysokie Mazowieckie - Rudnia Zabłudów 6:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Jaworowski (12), 2:0 - Faszczewski (59 - karny), 3:0 - Jaźwiński (62), 4:0 - Jaworowski (70), 5:0 - Pasko (73), 6:0 - Faszczewski (88).

Sparta 1951 Szepietowo - Cresovia Siemiatycze 2:0 (0:0) . Bramki: 1:0 - Dłuski (75), 2:0 - Dłuski (90).

Puszcza Hajnówka - MKS Mielnik 2:1 (1:0) Bramki: 1:0 - Jendruczek - (35 - karny), 1:1 - Żornaczuk (70), 2:1 - Czerniawski (72).
KS Michałowo - Orzeł Kolno 4:3 (2:2). Bramki: 1:0 - samobójcza (3), 1:1 - Żochowski (10), 2:1 - Doroszko (32), 2:2 - Żochowski (41), 2:3 - Gwiazda (58), 3:3 - Zmierczak (88), 4:3 - M. Kossyk (90).

Hetman Tykocin - Biebrza Goniądz 2:1 (1:0).Bramki: 1:0 - Domalewski (31), 2:0 - Maliszewski (78), 2:1 - Cieciorko (90).
Wigry II Suwałki - Dąb Dąbrowa Białostocka 3:1 (1:0). Bramki: 1:0 - K. Petelski (20), 2:0 - Szyszka (50), 2:1 - Mat. Sołowiej (60), 3:1 - Pomian (78).

KS Śniadowo - Piast Białystok 1:3 (1:0). Bramki: 1:0 Bruliński (15), 1:1 - Cichoń (55), 1:2 Wojno (80), 1:3 Cichoń (80).
Magnat Juchnowiec Kościelny - LZS Narewka 0:0.