IV liga. Lider tabeli stracił punkty

kpot, los
Trzy zespoły z podium rozgrywek grały domowe spotkania. Warmia Grajewo i Tur Bielsk Podlaski rozgromiły swoich rywali 6:0 i 5:1, a Wissa Szczuczyn tylko zremisowała 1:1 z Cresovią Siemiatycze.

Warmia Grajewo - Sparta Augustów 6:0 (3:0).
Bramki: 1:0 Damian Zubowski 28, 2:0 Damian Zubowski 42, 3:0 Rafał Kozikowski 57, 4:0 Damian Zubowski 60 karny, 5:0 Edison 62, 6:0 Marcin Mikucki 85.
Warmia: Sobolewski - Mikucki, Arciszewski, Edison, Randzio , Cybulski, Sielawa (30. Mirva), Domurat, Kozikowski (83. Wójcicki), Sypytkowski, Zubowski.
Sparta A.: Putra - A.Zaniewski, Sakowicz, Niedźwiecki, Knoch , Wilczewski, P. Zaniewski (60. Lazebnyk), Parafinowicz (77. Urban), Mickiewicz, Żukowski, Sobolewski.
Sędzia: Łukasz Sikora (Kolno).
Żółte kartki: Mikucki (Warmia), Sakowicz (Sparta).
Widzów: 250.

Grajewska Warmia rozegrała najlepsze spotkanie w rundzie wiosennej, gromiąc 6:0 Spartę Augustów. Był to już 10. kolejny mecz Wilków bez straty bramki. W 23. ligowych spotkaniach stracili tylko 17. bramek. Kolejny rekord - to najwyższa w tym sezonie frekwencja.
Goście, piąty zespół tabeli, byli tłem dla pomysłowo grających gospodarzy, w trakcie meczu tylko dwukrotnie zagrozili bramce młodego Łukasza Sobolewskiego.
Najlepszym zawodnikiem meczu był będący w bardzo dobrej formie strzeleckiej Damian Zubowski, zdobywca trzech bramek. Przy drugiej bramce, skorzystał z prezentu (niefortunne wybicie), jaki sprawił mu bramkarz Putra.
Dobrą formę grajewian potwierdziła dynamiczna akcja całego zespołu w 57. minucie po której bramkę strzelił Rafał Kozikowski.
Najładniejszą bramkę meczu zdobył Edison, w 62 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu różnego strzelił głową w “okienko”. Brazylijczyk pokazał rzadko spotykany instynkt znalezienia się w odpowiednim miejscu i czasie.
W drużynie gości najbardziej widoczny był Łukasz Sobolewski, który w 78. i 90. minucie groźnie strzelał na bramkę ... Łukasza Sobolewskiego.
Trener Warmii, Robert Kądzior nie krył zadowolenia.
- Dobra gra, dużo bramek i kibiców - to autentycznie cieszy - mówił Kądzior. - Najważniejsze, że zespół jest silny mentalnie. Z meczu na mecz gramy coraz lepiej. To dobry prognostyk przed środowym meczem pucharowym z rezerwami Jagiellonii.

Wissa Szczuczyn - Cresovia Siemiatycze 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Badowiec 59, 1:1 Polakowski 63.
Wissa: Greś - Korotkiewicz (46. Marcinkiewicz K.), Guzowski, Stankiewicz, Ciereszko, Wojtkielewicz, Lisowski, Bondziul, Zambrowski (46. Polakowski), Marcinkiewicz P, Firańczyk.
Cresovia: Karolczuk - Walendziuk, Barwiejuk, Nowicki, Śledziewski, Rytel, Kryński (90. Niewiarowski), Jurczuk, Nogieć (74. Iwaniuk), Brzozowski (80. Boratyński), Badowiec.

Marcin Stypułkowski (trener Cresovii): Mieliśmy świadomość tego, że mecz z Wissą będzie bardzo trudny. Moja drużyna, składająca się w większości z juniorów, dała jednak z siebie wszystko i możemy się cieszyć z sukcesu. Kto wie, może ten punkt zadecyduje o utrzymaniu w rozgrywkach.
Kamil Wojtkielewicz (grający trener Wissy): Przegraliśmy na swoje życzenie. Dyktowaliśmy tempo gry, mieliśmy przynajmniej osiem dobrych sytuacji bramkowych. Ale zabrakło koncentracji w kluczowych momentach i piłka nie wpadała do bramki. Na szczęście jest jeszcze kilka spotkań przed nami, a czołówka będzie grać ze sobą, więc jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Pogoń Łapy - Biebrza Goniądz 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Mrowiński 60, 2:0 Mrowiński 75, 3:0 Sawicki 90.
Pogoń: Łapiński - Demiańczuk, Kotlewski, Kowalewski (92. Gałczyk), Malinoś, Michno, Mrowiński, Sawicki (92. Janowicz), Sobota, Stypułkowski, Turowski (79. Komar).
Biebrza: Zimnoch - Chmielewski, Cieciorko, Dekarz, Dziekoński, Kosakowski, Kulikowski, Magnuszewski (72. Jasiński), Purta, Tumicz, Wojno.

KS Wasilków - Hetman Tykocin 7:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Śliwowski 5, 2:0 Skiepko 14, 3:0 Wojciechowski 32, 4:0 Wojciechowski 49, 5:0 Butkiewicz 69, 6:0 Dąbrowski 75, 7:0 Dudziński 79, 7:1 Budźko 85.
Wasilków: Brzozko - Butkiewicz, Cichoński, Dąbrowski, Dudziński (80. Sawko), Maksimowski (32.Rybakowski), Naliwajko, Skiepko, Śliwowski (46. Kuleszczyk), Styś (75. Panek), Wojciechowski.
Hetman T: Nowajczyk - Andzielewicz (46.Szczęsny), Betko, Budźko, Domalewski, Kropiewnicki, Kwasiborski, Maliszewski (55. Szczepański), Ostaszewski (55. Miniuk), Plaga, Wiszowaty.

KS Michałowo - Orzeł Kolno 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Kondracki 45, 2:0 Tomczyk 84.
Michałowo: Kucharczyk - Bernatowicz, Gajewski, Kondracki, Konończuk, Małyszko, Osypiuk, Rybołowicz, Tchórznicki (87. Iwacewicz), Tomczyk (87. E. Doroszko), Weremczuk (55. D. Doroszko).
Orzeł: Ałajko - Brzeziński (84. Bikowski), Domian, D. Grala, K. Grala (79. Zduńczyk), Ossowski, Pisiak, Piwko, Sadowski, Sielawa (87. Sokołowski), Walendziewski.

Magnat Juchnowiec - Dąb Dąbrowa Białostocka 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Szymaniuk 3, 1:1 Sołowiej 73, 2:1 Fabiszewski 90.
Magnat: Deptuła - Bielski (46. Jaromiński), Czerniawski, Hruświcki (81. Fabiszewski), Kalisz, Karpowicz, Markiewicz, Suszczyński, Szymaniuk, Tymiński, Zielinko.
Dąb: Bondziul - Biernacki, Dudziuk, Dzitkowski, Łabieniec, Orpik, Sołowiej, Speichler, Sujeta, Tochwin, Żero (65. Rychtarczyk).

Tur Bielsk Podlaski - Promień Mońki 5:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Odyjewski 8, 1:1 Pawluczuk 33, 2:1 Kulikowski 37, 3:1 Pawluczuk 51, 4:1 Jakubowski 77, 5:1 Popiołek 89.
Tur: Sidun - Car, Jakubowski (82.Witoszko), A. Kosiński, K. Kosiński, Koźlik, K. Kulikowski, Lewczuk, Łochnicki (60. R. Kulikowski), Pawluczuk (63. Nakielski), Zawadzki (73. Popiołek).
Promień: Magnuszewski - Chojnowski (62. Pawełko), Grygo, Kulikowski, Maciorowski, Odyjewski, Poliński, D. Purta, M. Purta, Stachelek, Wiński.

Paweł Bierżyn (trener Tura): W pierwszej połowie nie graliśmy swojej piłki. Nie byliśmy odpowiednio skoncentrowani, co sprawiło, że pierwsi straciliśmy gola. Po przerwie padły jednak mocne słowa i ostatecznie wygraliśmy wysoko. Jesteśmy nowym liderem, ale nic nie jest jeszcze przesądzone. Patrzymy na siebie i nie zwracamy uwagi na to, że inni rywale w walce o awans tracą punkty, jak to miało miejsce w tej kolejce.

Natomiast niedzielny mecz Puszczy Hajnówka ze Spartą Szepietowo z powodu ulewnego deszczu został przerwany w 20 minucie, przy prowadzeniu gospodarzy 1:0 (gol w 11 minucie Wojciecha Kowalczyka). Jeszcze nie wiadomo kiedy to spotkanie zostanie dokończone.