Piłkarze Ruchu Wysokie Mazowieckie wrócili na czoło czwartoligowej tabeli
Piłkarze Ruchu Wysokie Mazowieckie wrócili na czoło czwartoligowej tabeli Wojciech Wojtkielewicz
Ruch Wysokie Mazowieckie wrócił na czoło IV ligi. Stało się tak po zwycięstwie drużyny trenera Kamila Jackiewicza 4:0 z Czarnymi Czarna Białostocka i bezbramkowym remisie ŁKS-u 1926 Łomża z Wasilkowem. Po raz kolejny na wyjeździe punkty zgubiły Wigry Suwałki, remisując w Grajewie z Warmią 1:1.

Ruch był faworytem starcia z Czarnymi i nie zawiódł, chociaż rozmontowanie defensywy gości zajęło zespołowi z Wysokiego Mazowieckiego prawie całą pierwszą połowę. Tuż przed przerwą wynik golem otworzył Patryk Pasko i po zmianie stron gospodarzom grało się znacznie łatwiej. Szybko padły kolejne bramki i skończyło się efektownym zwycięstwem 4:0.

W Łomży gospodarze po raz pierwszy wiosną stracili punkty, nie potrafiąc znaleźć sposobu na KS Wasilków.

- Biorąc pod uwagę osłabienia kadrowe, to punkt uważam za cenną zdobycz. Owszem, Łomża miał więcej z gry, ale nie przekładało się to na stuprocentowe okazje strzeleckie, z wyjątkiem strzału z dystansu w poprzeczkę. Myśmy mieli kilka momentów, które mogły nam przynieść gola, ale w sumie remis uważam za wynik, który nie krzywdzi żadnej ze stron - komentuje trener Wasilkowa Robert Speichler.

W Grajewie mecz Warmia - Wigry był kibicowskim świętem. Sektor gości był szczelnie wypełniony fanami z Suwałk, obie strony głośno wspierały swoje zespoły dopingiem i oby więcej takich spotkań. Bramki padły dwie. W 44. minucie suwalczanin Mariusz Bucio wykonywał rzut wolny, piłka uderzyła w głowę jednego z obrońców w murze i wpadła do siatki. Wyrównał po przerwie Kamil Stawiecki, wykorzystując nieporozumienie bramkarza i obrońcy Biało-Niebieskich.

IV liga. 26 kwietnia nadrabianie zaległości

A już w środę - 26 kwietnia czwartoligowcy nadrabiać będą zaległości. Rozegrane zostaną spotkania: Warmia Grajewo - KS Grabówka (godz. 17.30), MOSP Białystok - Krypnianka Krypno (17.30), KS Michałowo - Orzeł Kolno (17.30), Wissa Szczuczyn - Tur Bielsk Podlaski (18).

WYNIKI 24. KOLEJKI

• Ruch Wysokie Mazowieckie - Czarni Czarna Białostocka 4:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Pasko (45), 2:0 - Grochowski (50), 3:0 - Baranowski (66), 4:0 - Drewnowski (71).
  • Warmia Grajewo - Wigry Suwałki 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Bucio (44), 1:1 - Stawiecki (59).
  • KS Michałowo - Cresovia Siemiatycze 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Roszkowski (1), 2:0 - Śliwowski (65).
  • Wissa Szczuczyn - MOSP Białystok 3:2 (2:2). Bramki: 1:0 - Korytkowski (13), 2:0 - Tercjak (16), 2:1 - Haraburda (23), 2:2 - Haraburda (27), 3:2 - Tercjak (50).
  • ŁKS 1926 Łomża - KS Wasilków 0:0.
  • KS Grabówka - Orzeł Kolno 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Ruchała (90-samobójcza).
  • Dąb Dąbrowa Białostocka - Krypnianka Krypno 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Butkiewicz (29), 1:1 - Chim (53).
  • Sparta 1951 Szepietowo - Tur Bielsk Podlaski 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 - Jambrzycki (25).
  • KS Śniadowo - Promień Mońki 4:1 (3:0). Bramki: 1:0 - Żebrowski (27), 2:0 - Cudakiewicz (29), 3:0 - Karwowski (30), 4:0 - Staszczuk (55), 4:1 - Odyjewski (89).

1. Ruch Wysokie Mazowieckie 24 55 71-28
2. ŁKS 1926 Łomża 24 54 71-19
3. Tur Bielsk Podlaski 23 52 54-29
4. Wigry Suwałki 24 47 69-38
5. KS Wasilków 24 45 58-32
6. Wissa Szczuczyn 23 44 61-35
7. Sparta 1951 Szepietowo 24 40 39-39
8. Promień Mońki 24 37 44-38