IV liga piłkarska. Dużo emocji i dużo bramek

Adam Muśko, Mariusz Klimaszewski
Rudnia Zabłudów (czerwone stroje) zagrała mecz z Wigrami II Suwałki w Białymstoku wygrywając 1:0 po golu Kamila Czeremchy. Andrzej Zgiet
Ruch Wysokie Mazowieckie wykorzystał odwołany mecz Tura Bielsk Podlaski i po zwycięstwie nad Spartą Szepietowo zrównał się punktami z liderem z Bielska Podlaskiego.

W pierwszym swoim wiosennym starciu Dąb Dąbrowa Białostocka pokonał na wyjeździe 3:1 Piasta Białystok. Co prawda to Piast prowadził po golu Emila Czarnowskiego, ale podopiecznym Dariusza Szklarzewskiego nie udało się utrzymać korzystnego wyniku. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Piotr Bondziul, a w ostatnich pięciu minutach goście dołożyli jeszcze dwa gole.

- W pierwszej połowie meczu Dąb miał przewagę, ale klarowniejsze sytuacje po kontrach to my stwarzaliśmy - mówi Szklarzewski. - W drugiej połowie po jednym ze strzałów piłka odbiła się od poprzeczki bramki Dębu. Dwa gole straciliśmy w ostatnich minutach, gdy już trochę odkryliśmy się.

- To my prowadziliśmy grę dominowaliśmy, a Piast ograniczał się do kontr i trzeba przyznać, że groźnych. W końcówce udało się strzelić dwa gole i potwierdzić naszą przewagę - mówił Robert Speichler, grający trener Dębu Dąbrowa Białostocka.

Sparta 1951 Szepietowo - Ruch Wysokie Mazowieckie 0:1 (0:0)

0:1 Grzegorz Jóźwiak 60.

Sparta: Bartoszewski - Makal, Olszewski (75. Antoniak), Lewczuk, Ciereszko, Jamiołkowski, Lul (85. Klimaszewski), Dłuski, Truszkowski (70. Bańkowski), Godlewski, Kowalczyk.

Ruch: Rakowiecki - Borowik, Jóźwiak, Sawicki, Pasko, Brokowski, Grochowski, Rogowski, Faszczewski, Zalewski, Jaźwiński (55. Jakuszewski, 65. Piszczatowski).

W derbach powiatu wysokomazowieckiego lepszy okazał się Ruch, który na wyjeździe pokonał 1:0 Spartę Szepietowo. Bramkę w 60. minucie zdobył doświadczony obrońca Ruchu Grzegorz Jóźwiak, który wykorzystał dośrodkowanie i strzałem głową z bliskiej odległości pokonał bramkarza gospodarzy.

- Typowy mecz ze Spartą, czyli oni się bronią, a my próbujemy atakować - mówi Tomasz Kułkiewicz, trener Ruchu. - Niestety, na nierównym boisku trudno było stworzyć jakieś sytuacje bramkowe. W drugiej połowie jeszcze bardziej przycisnęliśmy i w końcu Grzegorz Jóźwiak zdobył gola. Mogliśmy jeszcze ze dwie bramki strzelić, bo sytuacje były.

Rudnia Zabłudów - Wigry II Suwałki 1:0 (0:0)

1:0 Kamil Czeremcha 87.

Rudnia: Jendruczek - Puchłowski, Jarmoszko, Mściwujewski, Iwanicki, Obukowicz (88. Klimiuk), Klepacki (87. Czurak), Leończuk, Łoszakiewicz (88. Bańkowski), Czeremcha, Czaban.

Wigry II: Sobolewski - Widejko, Karol Petelski, Lauryn, Jankowski, Szydłowski (60. Konrad Petelski), Siłkowski, Kubas, Pomian, Rusiak, Żukowski.

Znowu potwierdziło się, że rezerwy Wigier Suwałki bardzo słabo wypadają na wyjazdach. Drużyna, która do tej pory w gościach zdobyła tylko punkt, tym razem przegrała 0:1 z Rudnią Zabłudów.

- Wigry na wyjazdach nie grają najlepiej, ale w pierwszej połowie był to dosyć wyrównany mecz - twierdzi Radosław Klepacki, grający trener Rudni. - Po przerwie mieliśmy coraz większą przewagę aż w końcu w 87. minucie po rzucie rożnym w zamieszaniu pod bramką z bliskiej odległości Kamil Czeremcha wcisnął piłkę do bramki.

MKS Mielnik - KS Michałowo 2:0 (0:0)

1:0 Andryszek 55, 2:0 Andryszek 70 z karnego.

Mielnik: Mormol - Treszczotko, Mazur, Radziszewski, Głogowski (65 Tomsz Borowy), Stępkowski (85 Ilczuk), Polak, Golonko (46 Grzegorz Borowy), Żornaczuk - Andryszek (80 Iwaniuk).

Michałowo: Grygorczuk - Bernatowicz, Rybołowicz (60 Panek), Lipiński, Michał Kossyk, Tchórznicki, Osypiuk, D. Doroszko (46 Zabrocki), Muszyński, Tomczyk (78 E. Doroszko), P. Kossyk (46 Kozłowski).

Do 55. minuty byliśmy stroną przeważającą i po trzech swoich dobrych sytuacjach powinniśmy prowadzić. Mecz jednak trwa 90 minut, a moi piłkarze chyba o tym zapomnieli. Mielnik w drugiej połowie uzyskał przewage, wykorzystał swoje sytuacji i wygrał mecz - stwierdził trener Michałowa Daniel Szemiot.

Szkoleniowiec Mielnika Radosław Kondraciuk nie krył zadowolenia. - Cieszymy się z trzech punktów, które zdobyliśmy zasłużenie. Michałowo miało na początku więcej z gry, ale takich stuprocentowych okazji do gola nie miało - dodał trener Mielnika.

LZS Narewka - Hetman Tykocin 3:2 (2:0)

1:0 Gąsowski 29, 2:0 Stefanowicz 38, 2:1 R. Maliszewski 57, 3:1 Lasota 62, 3:2 R. Maliszewski 80.

Narewka: M.Krasnopolski - J. Krasnopolski, Walenciej, Niegowski (22. Jankowski), Andrzejewski, Trusiewicz, Stulgis (85. Latkowski), Gąsowski, Dyrynda (70.Turowski), Stefanowicz, Lasota (80. Popławski).

Hetman: Nowajczyk - Olechno, Pogorzelski, Kwasiborski, Wiszowaty, Grabowski, P. Maliszewski, Plaga, Matwiejczuk, Adamski, R.Maliszewski.

Sprawiliśmy gospodarzom świąteczny prezent, marnując kilka wyśmienitych sytuacji. W drugim kolejnym meczu zawodzi nasza skuteczność - podsumował występ swojego zespołu Andrzej Pogorzelski, szkoleniowiec Hetmana Tykocin.

Puszcza Hajnówka- Cresovia Siemiatycze 2:1 (2:0)

1:0 Nakielski 9, 2:0 Nakielski 43, 2:1 Radziszewski 50.

Puszcza: Aleksiejczuk - Leśniewski, Sipko, Jędras, Żabiński, Janik, Czerniawski (60.Langa), Chrzanowski (82. Milcz), Hudoń, Sokół (60. Kicel), Nakielski.

Cresovia: Karolczuk - A.Kobus, Nowicki, Brzeziński, Olendzki, S.Kobus (60. Kurek), Radziszewski, Krasowski (80. Niewiarowski), Weremczuk, Jaszczołt (75. Kellas), Gołubkiewicz.

Orzeł Kolno - Biebrza Goniądz 2:2 (1:0)

1:0 Gwiazda 10, 11. Popławski 60 z karnego, 1:2 Jasiński 70, 2:2 Grala 83.

Biebrza: Dobrenko - K.Purta, Magnuszewski, Nikitin, Pawełko, Cieciorko (46 Jasiński), Kołłątaj, Popławski, Chrzanowski, M. Purta (75 Dekarz), Tumicz.

Spotkania Tur Bielsk Podlaski - Magnat Juchnowiec Kościelny oraz Pogoń Łapy - KS Śniadowo zostały przełożone na inny termin.