IV liga piłkarska. Falstart Warmii Grajewo. Porażka u siebie z Promieniem Mońki 0:3

Warmia Grajewo - Promień Mońki 0:3
Warmia Grajewo - Promień Mońki 0:3 Jarosław Sarnacki
Piłkarze Warmii Grajewo nie mogą zaliczyć startu czwartej ligi do udanego. Na własnym boisku przegrali z Promieniem Mońki 0:3.

Chaos w grze, dużo niedokładności, brak pomysłu na akcje ofensywne i brak lidera – to największe mankamenty grajewskiej Warmii w meczu z Promieniem Mońki. Goście zagrali mądrze, bezlitośnie wykorzystując słabą postawę gospodarzy.

Wszystkie bramki padły po strzałach głową. Przy pierwszej niepilnowany Maciej Odyjewski nie miał problemu z pokonaniem Sobolewskiego. W drugiej połowie, po błędzie obrony skopiował ten wyczyn. W 60. minucie w zespole Warmii zadebiutował 16-letni Norbert Sienkiewicz. W 63. minucie doskonałej sytuacji na strzelenie bramki kontaktowej nie wykorzystał Marcin Mikucki.
Wynik meczu, po kolejnym błędzie obrony, wykorzystał “stary wyjadacz” Piotr Bondziul.

- Wyszliśmy na boisko, zbyt pewni siebie. Wszystkie bramki straciliśmy po prostych błędach – powiedział po meczu, wyraźnie rozżalony Andrzej Olszewski, trener Warmii.

Z kolei Wissa Szczuczyn, uważana za jednego z faworytów rozgrywek – nie zawodzi. Wygrała drugi mecz pokonując bez problemu na wyjeździe Krypniankę Krypno 4:1.

Warmia Grajewo – Promień Mońki 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Maciej Odyjewski 23, 0:2 Maciej Odejewski 58, 0:3 Piotr Bondziul 70.

Krypnianka Krypno – Wissa Szczuczyn 1:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Mariusz Łapiński 3 , 0:2 Filip Dojlida 7, 1:2 Adam Orłowski 52, 1:3 Mariusz Łapiński 58, 1:4 Bartosz Szaraniec 81 z karnego.