Ruch Wysokie Mazowieckie (na niebiesko) musiał się zadowolić w Śniadowie remisem facebook.com/KSSNIADOWOseniorzy
Co prawda aż cztery spotkania inauguracyjnej kolejki IV ligi zostały przełożone, ale w pozostałych pięciu działo się sporo ciekawego. Udanie rozpoczęły rundę faworyzowane drużyny ŁKS 1926 Łomża i Wigry Suwałki, były też jednak niespodzianki. Punkty na wyjazdach pogubiły Ruch Wysokie Mazowieckie, KS Wasilków oraz Promień Mońki.

Poważnie wzmocnione w przerwie zimowej zespoły z Łomży i Suwałk, wymieniane jako główni faworyci do awansu, potwierdziły duże aspiracje. ŁKS 1926 grał co prawda w roli gości ze Spartą 1951 Szepietowo, ale do potyczki doszło na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży. Zespół z Szepietowa, który jesienią prezentował się bardzo solidnie, stawiał skuteczny opór przez godzinę, potem jednak w ciągu kwadransa stracił cztery gole i przegrał 0:4.

Przekonująco wygrały też Wigry, który gościły w Białymstoku, ogrywając MOSP 3:0. Goście od początku przeważali, ale sforsowali obronę rywali dopiero w doliczonym do pierwszej połowy czasie gry, po trafieniu Dawida Kalinowskiego. Po zmianie stron premierowego gola w barwach Biało-Niebieskich strzelił sprowadzony zimą napastnik Krzysztof Cudowski, a wynik na 3:0 dla suwalczan ustalił Radosław Gulbierz.

IV liga. Ruch zremisował w Śniadowie, niesamowity start Cresovii

Pozostali faworyci gubili punkty. Ruch Wysokie Mazowieckie zremisował 2:2 w Śniadowie, ratując punkt w 82. minucie, kiedy po rzucie rożnym bramkę zdobył Michał Grochowski.

- Mecz mógł się ułożyć na obie strony, bo sytuacje mieliśmy i my, i Ruch. Do przerwy przeważaliśmy, jednak to rywale strzelili gola do szatni. Potem goście mieli więcej z gry, ale to my najpierw doprowadziliśmy do remisu, a potem wyszliśmy na prowadzenie. Niestety, nie udało się go utrzymać, ale w mojej ocenie remis jest sprawiedliwy - ocenia trener Śniadowa Dariusz Narolewski.

Niesamowicie wiosnę otworzyła broniąca się przed spadkiem Cresovia Siemiatycze, która najpierw odprawiła z kwitkiem w zaległym meczu KS Wasilków (3:2), a teraz wygrała 2:0 z wyżej notowanym Promieniem Mońki. Falstart na początku rundy zaliczają wasilkowianie, którzy do porażki w Siemiatyczach dołożyli remisem 1:1 z Krypnianką Krypno.

WYNIKI 18. KOLEJKI

• MOSP Białystok - Wigry Suwałki 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Kalinowski (45), 0:2 - Cudowski (70), 0:3 - Gulbierz (84).
  • Sparta 1951 Szepietowo - ŁKS 1926 Łomża 0:4 (0:0). Bramki: 0:1 - Walczak (60), 0:2 - Świderski (64), 0:3 - Kwaczreliszwili (66), 0:4 - Felipe (75).
  • KS Śniadowo - Ruch Wysokie Mazowieckie 2:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Drewnowski (43), 1:1 - Dzwonkowski (57-karny), 2:1 - Godlewski (67), 2:2 - Grochowski (82).
  • Krypnianka Krypno - KS Wasilków 1:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Ołów (29-karny), 1:1 - Masłowski (45-samobójcza).
  • Cresovia Siemiatycze - Promień Mońki 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Kowalczuk (69), 2:0 - Zazuliński (75).
  • Mecze przełożone: Warmia Grajewo - KS Grabówka, Wissa Szczuczyn - Tur Bielsk Podlaski, KS Michałowo- Orzeł Kolno, Dąb Dąbrowa Białostocka - Czarni Czarna Białostocka.

1. ŁKS 1926 Łomża 18 43 61-16
2. Tur Bielsk Podlaski 17 38 40-25
3. Ruch Wysokie Mazowieckie 17 37 51-21
4. Wigry Suwałki 18 36 55-34
5. KS Wasilków 18 34 44-24
6. Sparta 1951 Szepietowo 18 31 30-29
7. Promień Mońki 18 29 34-28
8. Wissa Szczuczyn 16 28 38-26