Piłkarze Tura (ciemne stroje) nie sprostali Wigrom, ulegając im 2:4
Piłkarze Tura (ciemne stroje) nie sprostali Wigrom, ulegając im 2:4 facebook.com/turbielsk
W meczu na szczycie Tur Bielsk Podlaski poniósł pierwsza w tym sezonie porażkę u siebie, ulegając Wigrom Suwałki 2:4. Na czele tabeli umocnił się ŁKS 1926 Łomża.

Zanim walka w twierdzy ekipy z Bielska Podlaskiego się na dobre zaczęła, goście już prowadzili. Rozgrywający bardzo dobry mecz wychowanek... Tura Marcin Fiedorowicz zdecydował się na rajd i został sfaulowany w polu karnym. Sam wymierzył sprawiedliwość z 11 metrów. Ten sam piłkarz tuż przed przerwą podwyższył na 2:0, a przy jego niezbyt mocnym uderzeniu nie popisał się bramkarz gospodarzy Mateusz Danielczyk.

- Golami karał nas wychowanek naszego klubu, ale tak to już w sporcie bywa - mówi trener Tura Paweł Bierżyn. - Pretensje możemy mieć wyłącznie do siebie, bo w pierwszej połowie graliśmy bardzo słabo. Szkoda, że tak się stało akurat w meczu z tak mocnym przeciwnikiem - dodaje.

Kilka minut po zmianie stron nadzieje w serca kibiców Tura wlał Andrzej Kosiński, strzelając gola bezpośrednio z rzutu rożnego.

- To był dobry okres w naszej grze. Kiedy wydawało się, że jesteśmy w stanie wyrównać, padła bramka na 1:3. To podcięło nam skrzydła i chociaż doszliśmy znów rywala na jedną bramkę, to Wigry nie wypuściły już zwycięstwa z rąk - dorzuca trener Bierżyn.

Bielszczan w doliczonym czasie gry pogrążył niesamowity w tym meczu Fiedorowicz, pieczętując zasłużoną wygraną Wigier 4:2.

IV liga: ŁKS 1926 Łomża - Krypnianka 5:0. Sprawili prezent ślubny trenerowi

Na czele tabeli umocnił się ŁKS 1926 Łomża, który bez kłopotów wygrał u siebie z Krypnianką 5:0. Łomżanie sprawili efektownym zwycięstwem prezent ślubny trenerowi Hubertowi Błaszczakowi. Na dodatek wobec wpadki Tura i remisu Promienia Mońki w Kolnie z Orłem 1:1, ŁKS odskoczył grupie pościgowej na trzy punkty.

5:0 wygrał też Ruch Wysokie Mazowieckie, który na dnie tabeli zatrzymał Cresovię Siemiatycze. Popis strzelecki rozpoczął i zakończył grający trener gospodarzy Kamil Jackiewicz, a pozostałe trafienia dołożyli Piotr Faszczewski, Michał Grochowski i Paweł Brokowski.

Zwraca uwagę zakończenie zwycięskiej passy Wissy Szczuczyn. Sposób na spadkowicza z III ligi znalazła Sparta 1951 Szepietowo. Gola na wagę cennego triumfu gości strzelił w 66. minucie Jakub Karpiński.

WYNIKI 12. KOLEJKI

• Tur Bielsk Podlaski - Wigry Suwałki 2:4 (0:2). Bramki: 0:1 - Fiedorowicz (8-karny), 0:2 - Fiedorowicz (45), 1:2 - A. Kosiński (49), 1:3 - Romatowski (70), 2:3 - K. Kosiński (81), 2:4 - Fiedorowicz (90).
  • Warmia Grajewo - KS Michałowo 3:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Kossyk (19-karny), 1:1 - Sakowicz (50), 1:2 - Śliwowski (57), 2:2 - Mazurek (79), 3:2 - Wojno (85).
  • ŁKS 1926 Łomża - Krypnianka Krypno 5:0 (3:0). Bramki: 1:0 - Świderski (9), 2:0 - Świderski (28), 3:0 - Woronczenko (40), 4:0 - Maćkowski (60), 5:0 - Maćkowski (89).
  • Orzeł Kolno - Promień Mońki 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Ulman (26-karny), 1:1 - Koc (85).
  • Czarni Czarna Białostocka - KS Wasilków 1:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Toczydłowski (49), 1:1 - Pawnuk (60), 1:2 - Hryszko (78).
  • KS Grabówka - MOSP Białystok 1:1 (0:0). Bramki: 0:1 - Karol (46), 1:1 - Kacprowski (81).
  • Wissa Szczuczyn - Sparta 1951 Szepietowo 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Karpiński (66).
  • Ruch Wysokie Mazowieckie- Cresovia Siemiatycze 5:0 (3:0). Bramki: 1:0 - Jackiewicz (18), 2:0 - Faszczewski (20), 3:0 - Grochowski (33), 4:0 - Brokowski (50), 5:0 - Jackiewicz (60).
  • KS Śniadowo - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:1.

1. ŁKS 1926 Łomża 12 28 42-11
2. Promień Mońki 12 25 28-13
3. Tur Bielsk Podlaski 12 25 22-15
4. KS Wasilków 12 25 29-15
5. Ruch Wysokie Mazowieckie 12 24 35-17
6. Warmia Grajewo 12 24 27-14
7. Wigry Suwałki 12 24 37-24