IV liga po 27. kolejce

los, kgol, jan
Prowadzące w tabeli Tur Bielsk Podlaski i Wissa Szczuczyn wbiły swoim rywalom w sumie 14 goli. Skromną wygraną odniosła trzecia w tabeli Warmia Grajewo.

Warmia Grajewo - Puszcza Hajnówka 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Łukasz Milcz 45, 1:1 Mateusz Cybulski 82, 2:1 Damian Zubowski 88.
Żółte kartki: Zubowski, Mirva, Gieniusz, Arciszewski (Warmia) - Sipko (Puszcza)
Sędziował: Mariusz Chrzanowski (Białystok)
Warmia: Gieniusz - Mikucki, Arciszewski , Domurat, Stankiewicz, Randzio (65. Chyliński),Sypytkowski (46. Zubowski), Mirva, Cybulski, Wójcicki (57. Sielawa) , Kozikowski
Puszcza: Aleksiejczuk - Lewczuk, Kicel , Leśniewski, Langa, Milcz, Grzanka (49. Chrzanowski), Langa, Sipko, Czurak (90. Czarnota), Wojno.

Grajewska Warmia na własnym boisku, dostarcza kibicom wielu emocjonujących, nie zawsze pozytywnych wrażeń. W meczu z Biebrzą Goniądz, grajewianie uratowali remis w ostatniej minucie, a w piątkowym z Puszczą Hajnówką, wygrali w końcówce po bramkach z... rzutów rożnych.
W pierwszej połowie skazani na ,,pożarcie” goście prowadzili równą grę , stwarzając kilka sytuacji bramkowych. Po jednym z szybkich kontrataków, po błędzie defensywy Warmii, bramkę zdobył najmniejszy na boisku Łukasz Milcz.
Gospodarze, obawiając się kompromitacji, wzięli się do ,,roboty” i wyraźnie dominowali w drugiej połowie. Uważnie grająca formacja obronna gości, długo nie pozwalała na strzelenie bramki. Warmia miała jednak atut, znana jest bowiem z dobrze wykonywanych stałych fragmentów gry. W 82 i 88 minucie strzeliła bramki, bezpośrednio z rzutów rożnych. Ich autorami byli Mateusz Cybulski i Damian Zubowski.
- Trudno gra się w roli faworyta - powiedział Janusz Szumowski, sekretarz Warmii. - Liczy się zwycięstwo, odniesione trochę w niecodziennych okolicznościach.

Wissa Szczuczyn - Biebrza Goniądz 6:3 (3:1)
Bramki: 1:0 P. Bondziul 13, 1:1 Tumicz 15, 2:1 P. Bondziul 20, 3:1 P. Marcinkiewicz 23, 3:2 Tumicz 55, 4:2 Lisowski 70, 4:3 Tumicz 76, 5:3 Stankiewicz 85, 6:3 Guzowski 86.
Żółte kartki: Ciereszko (Wissa), Chmielewski, Magnuszewski, Dziekoński, Jasiński (Biebrza)
Sędziował: Marcin Łebkowski (Łomża).
Wissa: Gręś - Guzowski, Stankiewicz, Lisowski, Korotkiewicz, Ciereszko, Wojtkielewicz, Marcinkiewicz, Zambrowski, Łapiński (70. Firańczyk), Bondziul.
Biebrza: Kobyliński - Dekarz, Chmielewski (70. Jasiński), Magnuszewski, Dziekoński, Tumicz, Kosakowski, Wojno, Kulikowski, Purta, Cieciorko (70. Staśkiewicz).

Wissa Szczuczyn pokonała 6:3 Biebrzę Goniądz, zdobywając w tym sezonie już 109 bramek. Zwycięstwo Wissy, było zasłużone, ale łatwo nie przyszło. Goście przez trzy kwadranse byli równorzędnym rywalem, dla ofensywnie grających gospodarzy. Słabo grająca defensywa Wissy pozwalała gościom na “gonienie” wyniku. Na bramki gospodarzy odpowiadał Łukasz Tumicz. Gdy w 76 minucie najlepszy na boisku weteran Tumicz, strzelił na 4:3 swą trzecia bramkę, w szeregi gospodarzy wkradła się wyraźna nerwowość. Opanowali sytuację w ostatnich minutach, strzelając dwie bramki.

- Na naszych meczach nie ma nudy. Strzelamy dużo bramek, prowadzimy otwartą grę - mówił Kamil Wojtkielewicz, grający trener Wissy. - To było zasłużone zwycięstwo, o czym świadczy rewelacyjna końcówka. Bramka zdobyta przez Guzowskiego, może pretendować do najładniejszej w sezonie.

Hetman Tykocin - Cresovia Siemiatycze 2:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Tyborowicz 48, 1:1 Dworzańczyk 68, 2:1 Karolczuk samobójcza 71.
Hetman: Piasecki - Andzielewicz, Bayer, Budźko, Domalewski (90. Kropiewnicki), Dworzańczyk (87. Szczepański), Kwasiborski, Maliszewski, Ostaszewski, Stec, Zambrzycki.
Cresovia: Karolczuk - A. Barwiejuk, D. Barwiejuk, Jurczuk, Kryński, Nowicki, Olendzki, Rytel, Śledziewski, Tyborowicz (55. Iwaniuk), Walendziuk.

KS Michałowo - Promień Mońki 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Kondracki 10, 2:0 Kondracki 56, 3:0 Kondracki
Michałowo: Konończuk - Bernatowicz, Charkiewicz, Gajewski, Kondracki (88. Iwacewicz), Małyszko, Konończuk (75. Sawicki), Osypiuk, Rybołowicz, Tchórznicki, Tomczyk (65. Weremczuk0.
Promień: Magnuszewski - Grygo, Maciorowski, Kulikowski (76. Kolendo), Odyjewski (46. Grabowski), Poliński(68. Chojnowski), D.Purta, M. Purta (83. Pawełko), Stachelek, Wiński, Ziemkiewicz

Magnat Juchnowiec - Sparta Szepietowo 3:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Bańkowski 22, 1:1 Tymiński 55, 2:1 Fabiszewski 65, 3:1 Suszczyński 80
Sparta: Bartoszuk-Makal, Wilczko, Olszewski, Jamiołkowski (65. Margol), Bańkowski (72. Małyszko), Fiedorczuk, Dłuski (80. Dąbrowski), Godlewski, Gołaszewski, Kowalczyk.

KS Wasilków - Sparta Augustów 4:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Sobolewski 20, 1:1 Skiepko 25, 1:2 Sobolewski 40, 2:2 Styś 51, 3:2 Śliwowski 61, 4:2 Dudziński 74.
Wasilków: Brzosko - Dąbrowski, Panek, Małyszko, Dudziński, Maksimowski, Styś, Skiepko, Rytelewski ( 77. Sawko), Cichoński, Śliwowski (90. Wydzienecki).

Dąb Dąbrowa B. - Orzeł Kolno 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Tochwin 26, 2:0 Łabieniec 55, 3:0 Sujeta 79, 4:0 Sobolewski 84
Dąb: Pkozlowski- Rychtarczyk, Biernacki, Dzitkowsdki, Sujeta, Speichler, Sołowiej, Sobolewski, Łabieniec, Tochwin, Maślanik
Orzeł: Ałajko - D. Grala, Prusinowski, Domian (70. Sielawa), Sadłowski (65. Sokołowski, Sadowski, (85. Sielawa), Osowski, Piwko, Gwiazda, Brzeziński.

Tur Bielsk Podlaski- Pogoń Łapy 8:1 (5:1)
Bramki: 1:0 Jakubowski 10, 2:0 K. Kosiński 15, 3:0 K. Kosiński 34, 4:0 K. Kosiński 38, 4:1 Sawicki 40 karny, 5:1 Jakubowski 45, 6:1 Lewczuk 47, 7:1 Nakielski 58, 8:1 Car 74.
Tur: Sidun - K. Kulikowski, Koźlik (61. R. Kulikowski), P. Kosiński (14. Car), A. Kosiński - A. Lewczuk, Łochnicki (61. Ł. Pawluczuk) - Zawadzki, K. Kosiński (68. Popiołek), M. Jakubowski - Nakielski.
Pogoń: A. Łapiński - Demiańczuk, Gąsowski, Kotlewski - Kowalewski (80. Kuźmicki), Makowski (54. Hryniuk), Mrowiński, Malinoś - Roszkowski, M. Sawicki, Stypułkowski.

Pogromem 8:1 zakończyło się niedzielne starcie Tura z Pogonią. Gospodarze już do przerwy zdobyli pięć goli, a trzy trafienia były autorstwa Karola Kosińskiego.

Strzelaninę rozpoczął w 10. minucie Mateusz Jakubowski, który wykorzystał podanie z głębi pola. Potem trzy gole strzelił najstarszy z braci Kosińskich. Potem chwilę rozluźnienia w obozie gospodarzy wykorzystali goście i gola z rzutu karnego zdobył Mateusz Sawicki. Jeszcze przed przerwą mocnym strzałem bramkarza Pogoni pokonał Mateusz Jakubowski

Po zmianie stron Tur znowu zaatakował, a goście przyglądali się egzekucji. Tuż po przerwie Paweł Łochnicki i Andrzej Lewczuk zaatakowali gości pressingiem w środku pola, odebrali im piłkę, z którą Lewczuk ruszył do przodu i z linii pola karnego zdobył szóstą bramkę. Na 7:1 podwyższył Nakielski uderzając z kilku metrów po perfekcyjnym dośrodkowaniu Jakubowskiego. Wynik ustalił Car strzelając mocno z półobrotu w tłoku pod bramką rywali po rzucie rożnym wykonanym przez Andrzeja Kosińskiego.