IV liga po 28. kolejce

Prowadzący w tabeli Tur Bielsk Podlaski w koncówce przesądził o wyjazdowej wygranej z Puszczą Hajnówka. Wicelider Wissa przegrywała w Łapach, ale ostatecznie rozbiła miejscową Pogoń 5:2.

Pogoń Łapy – Wissa Szczuczyn 2:5 (1:1)
Bramki: 1:0 Łukasz Roszkowski 4, 1:1 Mateusz Lisowski 16, 1:2 Wojciech Łapiński 52, 1:3 Marcin Firańczyk 72, 1:4 Marcin Firańczyk 85, 2:4 Kamil Mrowiński 90, 2:5 Piotr Bondziul 92.
Pogoń: Łapiński – Buszko (66. Komar), Demiańczuk, Gałczyk, Kotlewski, Kowalewski, Makowski, Mrowiński, Roszkowski (81. Gąsowski), Sawicki (81. Kuźmicki), Turowski (75. Hryniuk).
Wissa: Piotr Bondziul – Ciereszko, Guzowski, Korotkiewicz (80. K. Marcinkiewicz), Łapiński (70. Firańczyk), Lisowski, P. Marcinkiewicz, Stankiewicz, Wojtkielewicz, Zambrowski.

Kamil Stanisławski, trener Pogoni Łapy: Prowadziliśmy 1:0 po golu Łukasza Roszkowskiego w 4. minucie, ale już wcześniej mogliśmy objąć prowadzenie, bo mieliśmy do tego świetną okazję. Spotkanie było wyrównane i oba zespoły miały w drugiej połowie swoje sytuacje. Z tą różnicą, że my ich nie wykorzystywaliśmy, a rywale owszem. Myślę, że trochę sparaliżowała nas klasa przeciwnika. Powinniśmy grać swoje, zamiast myśleć, że przyjechał do nas wicelider.

Puszcza Hajnówka – Tur Bielsk Podlaski 1:3 (1:0)
Bramki: 1:0 Sebastian Czurak 35, 1:1 Andrzej Kosiński 80, 1:2 Krystian Kulikowski 85 karny, 1:3 Krystian Kulikowski 90 karny.
Puszcza: Aleksiejczuk – Lewczuk, Kicel, Gorbacewicz, Kozak, Chrzanowski, Sipko, Grzanka (75. Czarnota), Milcz, Czurak, Sokół (65. Ojdana).
Tur: Sidun – Krystian Kulikowski, Koźlik, Car, Andrzej Kosiński, Lewczuk, Łochnicki, Karol Kosiński, Jakubowski, Walczuk (65. Zawadzki), Nakielski (85. Popiołek).
Artur Dakowicz, trener Puszczy: Przy wygranej mieliśmy jeszcze szansę powalczyć o utrzymanie. Niestety nie udało się, chociaż byliśmy blisko. Prowadząc 1:0 mieliśmy dwie dobre sytuacje, które powinniśmy zakończyć golami.
Paweł Bierżyn, trener Tura: Puszcza zawsze na mecze z nami jest mocno zmotywowana i walczy. Wiadomo to są derby. Gospodarze w 35 minucie wyszli na prowadzenie i z każdą minutą robiło się nerwowo. Można powiedzieć, że waliliśmy głową w mur, ale w końcu zaczęliśmy zdobywać bramki. Najpierw Andrzej Kosiński, a później dwie po ewidentnych rzutach karnych Krystian Kulikowski. Dalej walczymy o awans z Wissą Szczuczyn.

Promień Mońki – Hetman Tykocin 2:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Rafał Maliszewski 40, 1:1 Patryk Poliński 51, 2:1 Dawid Grabowski 56, 2:2 Rafał Maliszewski 57, 2:3 Rafał Maliszewski 74.
Promień: Magnuszewski – Grabowski, Kulikowski, Maciorowski, Poliński, Damian Purta, Marcin Purta, Mateusz Purta (76. Pawełko), Stachelek, Wiński, Ziemkiewicz.
Hetman: Miniuk – Andzielewicz, Betko, Budźko, Domalewski (82. Szczęsny), Dworzańczyk (89. Kropiewnicki), Kwasiborski, Maliszewski (90. Piasecki), Ostaszewski, Plaga, Wiszowaty.

Sparta Augustów – KS Michałowo 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Kamil Wilczewski 25, 1:1 Maciej Kondracki 48, 1:2 Maciej Kondracki 65.
Sparta: Putra – Knoch, Niedźwiecki, Parafinowicz, Sakowicz, Sobolewski, Stasiński, Wielgat, Wilczewski (80. Urban), Zaniewski , Żukowski (Lazebnyk).
KS Michałowo: Kucharczyk – Bernatowicz, Charkiewicz, Gajewski, Kondracki, Ł. Konończuk, Małyszko, Rybołowicz, Tchórznicki, Tomczyk, Weremczuk (86. D. Konończuk).
Grzegorz Szymański, trener KS Michałowo: Nasza dominacja w całym meczu nie podlegała dyskusji. Już w pierwszej połowie mieliśmy mnóstwo okazji, żeby prowadzić kilkoma bramkami. Na szczęście w drugiej odsłonie poprawiliśmy celowniki i skończyło się dobrze

Orzeł Kolno – Warmia Grajewo 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Adrian Gwiazda 19.
Orzeł: Bikowski – Ossowski, Pisiak, Prusinowski, Domian , D.Grala, K.Grala, Sielawa (85.Brzeziński), Sadłowski (72. Sokołowski), Gwiazda, Sadowski.
Warmia: Sobolewski – Mikucki, Arciszewski, Edison, Stankiewicz, Randzio (3. Gieniusz), Mirva (65. Sypytkowski), Domurat, Kozikowski, Cybulski, Chyliński (3. Staniszewski, 72. Zarzecki).
Ireneusz Piwko, trener Orła: Od drugiej minuty graliśmy z przewagą jednego zawodnika po tym jak bramkarz Warmii poza polem karnym faulował naszego napastnika i dostał czerwoną kartkę. W 19 minucie po akcji Karola Grali prawą stroną gola zdobył Adrian Gwiazda. Ten sam zawodnik mogł jeszcze w pierwszej połowie podwyższyć i byłoby spokojniej. Po przerwie Warmia zaatakowała trochę odważniej, ale my swoją głównie determinacją utrzymaliśmy korzystny wynik. Nadal jesteśmy w grze o utrzymanie.

Biebrza Goniądz – Magnat Juchnowiec 3:2 (0:2)
Bramki dla Biebrzy: 0:1 Wojno 55, Jasiński 80, Cieciorko 87.
Biebrza: Zimnoch – Staśkiewicz (90. Dzięgielewski), Purta, Dziekoński, Cieciorko, Kulikowski, Jasiński, Popławski, Magnuszewski, Dekarz (89. Bachliński), Wojno.

Sparta 1951 Szepietowo – KS Wasilków 2:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Śliwowski 47, 0:2 Styś 65, 1:2 Kożuszkiewicz 67, 1:3 Śliwowski 71, 2:3 Antoniak 90.
Sparta: Bartoszuk – Makal, Wilczko, Antoniak, Fiedorczuk, Bańkowski (88. Pietrzak), Olszewski, Gołaszewski (73. Małyszko), Jamiołkowski (65. Godlewski), Kożuszkiewicz, Kowalczyk.
KS Wasilków: Brzosko – Małyszko, Milewski, Dąbrowski, Panek, Dudziński, Styś, Cichoński, Skiepko, Maksimowski, Śliwowski.
Artur Woroniecki, trener KS Wasilków: Mieliśmy kłopoty kadrowe i musieliśmy grać bez zmian. Ale piłkarze stanęli na wysokości zadania i zasłużenie wygraliśmy. Było widać, że mamy lepszych piłkarzy. Oczywiście popełniliśmy też trochę błędów i jest to dla mnie materiał do analizy.

Cresovia Siemiatycze – Dąb Dąbrowa Białostocka 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Tochwin 19, 1:1 Daniel Barwiejuk 30, 2:1 Daniel Barwiejuk 54, 3:1 Piotr Śledziewski 68.
Cresovia: Korolczuk – Walendziuk, A. Barwiejuk, Nowicki, Śledziewski, Malewski (85. Nogieć), Jurczuk, Olendzki, Rytel, D. Barwiejuk (70. Kurek), Kryński (80. Iwaniuk).
Dąb: Kozłowski – Dudziuk, Biernacki, Sujeta, Rychtarczyk, Żero, Sołowiej, Speichler, Sobolewski, Tochwin, Łabieniec.
Marcin Stypułkowski, trener Cresovii: Od początku meczu lepiej wyglądał Dąb. Dopiero w drugiej części gry dobrze zaczęliśmy wychodzić z kontrą i padały bramki.W drugiej połowie to my już sprawialiśmy lepsze wrażenie. Przynajmniej jeszcze jednego gola powinniśmy zdobyć.
Robert Speichler, trener Dębu Dąbrowa Białostocka: Prowadziliśmy i wydawało się, że mamy mecz pod kontrolą. Niestety proste błędy w obronie przesądziły o naszej porażce.