Piłkarze ŁKS-u 1926 Łomża utrzymali się na szczycie IV ligi, ale ich przewaga nad konkurentami nie jest duża Wojciech Wojtkielewicz
W hicie 21. kolejki IV ligi kibice nie doczekali się goli, bo Tur Bielsk Podlaski zremisował 0:0 z ŁKS-em 1926 Łomża. Goście utrzymali przodownictwo w tabeli, a z podziału punktów skorzystali piłkarze Wigier Suwałki i w czołówce panuje duży tłok. W walce o uniknięcie degradacji w coraz trudniejszej sytuacji jest Orzeł Kolno.

Mecz w Bielsku Podlaskim toczył się w trudnych warunkach atmosferycznych, przy porywistym wietrze, co nie ułatwiało konstruowania składnych akcji. Wynik powinien trochę bardziej ucieszyć gości, którzy mają teraz lepszy bilans bezpośrednich starć z Turem, bo w Łomży wygrali 3:0.

W innym spotkaniu drużyn z czołówki KS Wasilków przegrał w Białymstoku z Wissą Szczuczyn 1:2. Do przerwy wasilkowianie prowadzili, ale po zmianie stron o ich porażce przesądziły gole niezwykle skutecznego wiosną Łukasza Tercjaka.

- Cieszę się, że znaleźliśmy Łukaszowi pasującą mu pozycję na boisku. Gra sprawia mu radość, zdobywa bramki i oby tak dalej - komentuje trener Wissy Marcin Gałązka. - Mimo że przegrywaliśmy po pierwszej połowie to uważam, że nawet wtedy byliśmy zespołem lepszym. Cały czas parliśmy do przodu i wygraliśmy zasłużenie - dodaje.

IV liga. Wigry - Dąb 4:0. Suwalczanie zrobili kolejny, mały kroczek

Efektowne zwycięstwo odniosły Wigry Suwałki, pokonując u siebie 4:0 Dąb Dąbrowa Białostocka. Już w 9. minucie Dawid Kalinowski dobiegł do dośrodkowanej z głębi pola piłki i uderzył nie do obrony tuż przy dalszym słupku bramki gości. Na kolejne trafienia Biało-Niebieskich kibice czekali aż do końcówki spotkania. Najpierw asystujący przy pierwszym golu Krzysztof Cudowski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, a potem gości dobili Radosław Gulbierz z rzutu karnego i Piotr Lipiński.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy naszego zespołu. Uważam, że pokazaliśmy przez 90 minut wyższość, stworzyliśmy mnóstwo sytuacji i stąd jest wynik 4:0 - cenił na konferencji prasowej trener Wigier Kamil Lauryn. - Dopisujemy trzy punkty, robimy kolejny, mały kroczek, jeszcze zostało nam ich trzynaście. Wiemy, jaka praca nas jeszcze czeka, ale wierzymy, że uda nam się osiągnąć szczyt - dodał.

IV liga: Czarni - Warmia 1:0. Fatalny błąd bramkarza i wpadka Wilczków

Cenne zwycięstwo odnieśli Czarni Czarna Białostocka, pokonując u siebie 1:0 Warmię Grajewo. Ekipę Wilczków, po rozstaniu się z klubem trenera Pawła Sobolewskiego, prowadził opiekun rezerw Warmii Kamil Randzio. Decydująca akcja meczu miała miejsce w 64. minucie. Po rzucie wolnym i niezbyt groźnym strzale głową Michała Frankowskiego katastrofalny błąd popełnił bramkarz gości Łukasz Sobolewski, praktycznie wrzucając sobie futbolówkę do siatki.

W górę tabeli idzie KS Śniadowo. Bardzo dobrze radzący sobie wiosną beniaminek wysoko wygrał w Kolnie 3:0. Wpadka u siebie sprawia, że Orzeł coraz bardziej odstaje od reszty stawki, a widmo degradacji do okręgówki jest bardzo realne.

WYNIKI 21. KOLEJKI

• Czarni Czarna Białostocka - Warmia Grajewo 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Frankowski (64).
  • Cresovia Siemiatycze - Sparta 1951 Szepietowo 1:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Karpiński (9), 0:2 - Yamagouchi (80), 0:3 - Ganiewicz (87), 1:3 - Konachowicz (90).
  • Promień Mońki - KS Michałowo 2:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Czerech (3), 1:1 - Roszkowski (52), 2:1 - Stachurski (74), 2:2 - Zabrocki (85).
  • Orzeł Kolno - KS Śniadowo 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Staszczuk (26), 0:2 - Dzwonkowski (53), 0:3 - Cudakiewicz (67).
  • Wigry Suwałki - Dąb Dąbrowa Białostocka 4:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Kalinowski (9), 2:0 - Cudowski (74), 3:0 - Gulbierz (82-karny), 4:0 - Lipiński (86).
  • KS Wasilków - Wissa Szczuczyn 1:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Szeretucha (16), 1:1 - Tercjak (47), 1:2 - Tercjak (74).
  • Tur Bielsk Podlaski - ŁKS 1926 Łomża 0:0.
  • 2 kwietnia (niedziela): KS Grabówka - Ruch Wysokie Mazowieckie (godz. 17).
  • Mecz: MOSP Białystok - Krypnianka Krypno został przełożony na 26 kwietnia.

1. ŁKS 1926 Łomża 21 47 64-18
2. Ruch Wysokie Mazowieckie 19 43 56-21
3. Tur Bielsk Podlaski 20 43 46-26
4. Wigry Suwałki 21 43 63-35
5. Wissa Szczuczyn 20 40 57-28