IV liga. Tur Bielsk Podlaski po pierwszym letnim sparingu [zdjęcia]

Krzysztof Jankowski
Mecz sparingowy Podlasie Biała Podlaska - Tur Bielsk Podlaski
Mecz sparingowy Podlasie Biała Podlaska - Tur Bielsk Podlaski Krzysztof Jankowski
Pierwszy letni sparring rozegrali piłkarze bielskiego Tura. W sobotę w Mielniku podlaski spadkowicz z III ligi zremisował z trzecioligowcem z grupy lubelskiej Podlasiem Biała Podlaska 2:2 (2:0).

Bielszczanie przystąpili do tego meczu w bardzo zmienionym składzie w stosunku do tego, w którym występowali jeszcze przed miesiącem. W Mielniku zagrało tylko sześciu zawodników z całej trzecioligowej kadry Tura. Resztę stanowili piłkarze wypożyczeni wiosną do klubów z niższych lig lub grający w zespole rezerw. W bramce zadebiutował utalentowany czternastolatek Damian Plisiuk, zaś w ataku testowany był 23-letni napastnik występujący ostatnio w podlaskiej IV lidze.

Drużyna budowana od nowa przez trenera Pawła Bierżyna zaskoczyła przebywających na obozie w Mielniku bialczan ofensywną grą i już do przerwy niespodziewanie prowadziła 2:0. W 4. minucie na akcję lewym skrzydłem zdecydował się aktywny Szymon Pęza, dośrodkował na dalszy słupek, a tam strzał oddał Kamil Fiedorowicz. Testowany bramkarz Podlasia wypluł piłkę przed siebie, dopadł do niej Krystian Kulikowski i z bliska celnym strzałem zakończył akcję dwóch dziewiętnastolatków. W 36. minucie było już 2:0 po precyzyjnym strzale Pęzy zza linii pola karnego.

W przerwie trenerzy obu zespołów dokonali zmian personalnych, a więcej wartości wnieśli rezerwowi Podlasia. Zespół z Białej Podlaskiej doprowadził do remisu po dwóch golach Marcina Kruczyka z rzutów karnych. Pierwszy z nich został podyktowany za faul wślizgiem Krystiana Kulikowskiego, zaś drugi to efekt nieprzemyślanego zagrania testowanego w Turze 39-letniego stopera GKP Orla Mariusza Topczewskiego.

Kolejne letnie sparringi mocno odmłodzona drużyna Tura rozegra na własnym obiekcie: w środę 25 lipca z Sokołem Sokółka (godz. 19), w sobotę 28 lipca z Puszczą Hajnówka (godz. 15), w środę 1 sierpnia ze Spartą Szepietowo (godz. 19) i w sobotę 4 sierpnia z Hetmanem Białystok (godz. 16).

Podlasie Biała Podlaska - Tur Bielsk Podlaski 2:2 (0:2)
Bramki:
0:1 K. Kulikowski 4, 0:2 Pęza 36, 1:2 Kruczyk 69 karny, 2:2 Kruczyk 78 karny.
Podlasie: Zagórski, Woźniak — Konaszewski, Łakomy, Nieścieruk, Syryjczyk, Kosieradzki, Renkowski, Skrodziuk, Kruczyk, Dmitruk, Dmowski oraz 9 zawodników testowanych.
Tur: Plisiuk — K. Kulikowski, P. Kosiński (46' Wasilewski), Falkowski (46' Topczewski, 82' P. Kosiński - powr.), R. Kulikowski — A. Lewczuk, Szklarz — K. Fiedorowicz (46' Witoszko), Zawadzki (71' Drażba - powr., 81' Zawadzki - powr.), Pęza (46' Kuderski) — testowany napastnik (46' Drażba, 65' testowany napastnik - powr.).