IV liga. Weteran zapewnił Warmii punkty. Trwa dobra passa KS Wasilków

los, kpot
mecz IV ligi Warmia Grajewo - Sparta Augustów
mecz IV ligi Warmia Grajewo - Sparta Augustów Jarosłąw Sarnacki
W jednym z najciekawszych spotkań rundy jesiennej jedna z największych niespodzianek początku sezonu Sparta Augustów przegrała 1:2 w Grajewie. Natomiast szóste ligowe zwycięstwo z rzędu odniósł KS Wasilków, który zdemolował Pogoń Łapy 6:0.

Po bardzo ciekawym meczu Warmia Grajewo wygrała na własnym boisku ze Spartą Augustów, a bohaterem meczu był pomocnik gospodarzy Maksym Mirva, strzelec dwóch goli.

Gra Mirvy, to doskonała ilustracja znanego powiedzenia „im wino starsze, tym lepsze”. Ważnym pozytywnym wydarzeniem meczu był powrót do gry, po rocznej przerwie bramkostrzelnego „Wilka” Tomasza Dzierzgowskiego. Negatywnym - kibicowska burda na… kościelnym parkingu, szybko zneutralizowana przez policję i ochroniarzy.

Gospodarze zaatakowali od pierwszych minut. Stworzyli kilka sytuacji bramkowych, ale najlepszej nie wykorzystał w 10. minucie Piotr Chyliński. Dobrze grający goście odpowiedzieli strzałem Kamila Wilczewskiego i… bramką kapitana Łukasza Sobolewskiego. Od 40. minuty w głównej roli zobaczyliśmy Mirvę. Po dwóch silnych strzałach (jeden obronił Marcin Putra, drugi przeszedł obok słupka), warmianin zdobył bramkę po podaniu Łukasza Domurata.

Najciekawsza była jednak końcówka meczu. W 90. minucie doskonałej sytuacji nie wykorzystał Sobolewski (minął Marcina Arciszewskiego i bramkarza Krzysztofa Gieniusza). Trafił natomiast Mirva i ustalił ynik na 2:1.

- To był trudny mecz, bo Sparta to dobry zespół, który postawił trudne warunki. Stworzyliśmy, więcej sytuacji bramkowych, gorzej było ze skutecznością. Cieszy dobre przygotowanie fizyczne zespołu i powrót Dzierzgowskiego - mówił po meczu Leszek Zawadzki, trener Warmii.

Strzelaninę urządził sobie natomiast KS Wasilków, który wygrał 6:0, a trzy trafienia zaliczył Jan Pawłowski.
– Mieliśmy pomysł na grę. Grząskie boisko plan trochę zweryfikowało, ale byliśmy skuteczni i wygraliśmy. Cieszy też, że do dobrej formy wrócił Janek, który cieszy się futbolem i jest naszym egzekutorem – powiedział Artur Woroniecki, trener KS Wasilków.

Kolejną wygraną zaliczył też lider Wissa Szczuczyn, który pokonał Michałowo 5:0.

Warmia Grajewo – Sparta Augustów 2:1 (1:1)
Bramki
: 0:1 Sobolewski 25, 1:1 Mirva 44, 2:1 Mirva 90.

MKS Mielnik – Orzeł Kolno 3:2 (3:2)
Bramki:
1:0 Pawluczuk 1, 2:0 Przybylski 22, 3:0 Pawluczuk 29, 3:1 Gwiazda 35, 3:2 D. Grala 40.

Cresovia Siemiatycze – Sparta 1951 Szepietowo 1:2 (1:0)
Bramki:
1:0 Gołubkiewicz 29 karny, 1:1 Kowalczyk 67, 1:2 Kowalczyk 90 karny.

Biebrza Goniądz – Dąb Dąbrowa Białostocka 3:1 (1:1)
Bramki
: 1:0 M. Purta 15, 1:1 Słoma 44, 2:1 Tumicz 55, 3:1 K. Purta 70 karny.

Wigry II Suwałki – Magnat Juchnowiec Kościelny 2:0
Bramki:
1:0 Stasiński 49, 2:0 Żukowski 67.

KS Michałowo – Wissa Szczuczyn 0:5 (0:3).
Bramki:
0:1 samobójcza 5, 0:2 Korytkowski 35, 0:3 samobójcza 40, 0:4 Makal 60, 0:5 Łapiński 70.

Ruch Wysokie Mazowieckie – Promień Mońki 3:0 (1:0)
Bramki
: 1:0 Bondziul 6, 2:0 Mleczek 72, 3:0 Janik 90.

KS Wasilków – Pogoń Łapy 6:0 (4:0)
Bramki:
1:0 Cichoński 18, 2:0 Pawłowski 18, 3:0 Pawłowski 32, 4:0 Pawłowski 42, 5:0 Butkiewicz 80, 6:0 Dudziński 86.