IV liga. Wilczki ugryzły Cresovię. W hicie lepszy Ruch

kgol
Mecz Warmia Grajewo - Cresovia Siemiatycze
Mecz Warmia Grajewo - Cresovia Siemiatycze Jarosław Sarnacki
Warmia Grajewo wygrała 6:1 z Cresovią Siemiatycze. W spotkaniu na szczycie tabeli lepszy MKS Ruch Wysokie Mazowieckie, który wygrał 3:1 z Wissą Szczuczyn.

Od mocnego uderzenia rozpoczęła wiosenną rundę grajewska Warmia, która sprawiła lanie 6:1 Cresovii Siemiatycze. Tym samym Wilczki zrewanżowały się za niepodziewaną porażkę 0:1 w rundzie jesiennej. Ciekawostka - w obu tych meczach przegrane drużyny prowadził trener Artur Dakowicz.

Od pierwszej do ostatniej minut gry na boisku dominowali gospodarze. Efekt - zdobycie sześciu bramek.

W pierwszej połowie gospodarze strzelili trzy gole. Trzecia była szczególnej urody. Mateusz Cybulski, po minięciu czterech rywali strzelił z 20 metrów pod poprzeczkę. W tej części gry goście zagrozili bramce Warmii trzy razy, a najlepszej sytuacji do strzelenia bramki nie wykorzystał Grzegorz Gołubkiewicz.

W drugiej połowie gospodarze kontynuowali swój koncert. Po szybkich golach Dawida Kondratowicza i drugiej Cybulskiego, Wilki prowadzili już 5:0. Krótkie przebudzenie gości zaowocowało tylko honorowym trafieniem Gołubkiewicza. Wynik meczu strzałem zza linii pola karnego ustalił wszędobylski Tomasz Dzierzgowski.

Trener Warmii, Leszek Zawadzki, był zadowolony.

- Dobry mecz na otwarcie rundy. Cieszy forma strzelecka, niepokoi duża ilość błędów w grze obronnej. Wartość drużyny poznamy w następnych meczach, w konfrontacji z silniejszymi przeciwnikami.

W meczu czołowych drużyn rozgrywek MKS Ruch Wysokie Mazowieckie wygrał u siebie 3:1 z Wissą Szczuczyn. Trzy gole dla gospodarzy zdobył Adrian Mleczek.

Znacznie trudniejsze zadanie czekało w Mielniku zawodników Dębu Dąbrowa Białostocka. Na trudnym terenie podopieczni Dariusza Szklarzewskiego zwyciężyli 3:2. Beniaminek postawił jednak twarde warunki gry faworytowi.

- Mielnik postawił się, ale wynikało to bardziej z naszej nieskuteczności. Nakręcaliśmy tym gospodarzy, którzy uwierzyli w siebie - tłumaczy Szklarzewski. - Piłkarsko prezentowaliśmy się o wiele lepiej i możemy tylko żałować, że skończyło się na tak skromnym zwycięstwie - dorzuca.

Wysoką formą na początku rundy wiosennej imponuje Promień Mońki. Po rozbiciu w delegacji na inaugurację rundy Sparty Augustów 4:1, tym razem nie dał szans na własnym boisku Magnatowi Juchnowiec Kościelny wygrywając 3:0.

Wyniki 17. kolejki

Warmia Grajewo - Cresovia Siemiatycze 6:1 (3:0).
Bramki:
1:0 Marcin Arciszewski 7 z karnego, 2:0 Łukasz Domurat 18, 3:0 Mateusz Cybulski 36, 4:0 Dawid Konndratowicz 51, 5:0 Mateusz Cybulski 61, 5:1 Grzegorz Gołubkiewicz 82 , 6:1 Tomasz Dzierzgowski 87.

Promień Mońki - Magnat Juchnowiec Kościelny 3:0 (0:0).
Bramki
: 1:0 - Kulikowski 53, 2:0 Kulikowski 79, 3:0 Poliński 84.

MKS Mielnik - Dąb Dąbrowa Białostocka 2:3 (0:1).
Bramki
: 0:1 Orpik 25, 1:1 Pawluczuk 51, 1:2 Suszczyński 65, 1:3 Suszczyński 75, 2:3 Karpieszuk 90.

Orzeł Kolno - Biebrza Goniądz 4:3 (1:1).
Bramki
: 0:1 Polkowski 7, 1:1 Jurczyk 25, 2:1 Grala 48, 3:1 Gwiazda 60, 4:1 Brzeziński 65, 4:2 M. Purta 82, 4:3 K. Purta 86.

MKS Ruch Wysokie Mazowieckie - Wissa Szczuczyn 3:1 (1:0).
Bramki:
1:0 Adrian Mleczek 45, 2:0 Adrian Mleczek 50, 2:1 Wojciech Łapiński 53, 3:1 Adrian Mleczek 68.

KS Wasilków - Sparta 1951 Szepietowo 3:2 (1:1).
Bramki
: 1:0 Śliwowski 12, 1:1 Rogowski 15, 2:1 Śliwowski 48, 3:1 Butkiewicz 60, 3:2 Dąbrowski 88.

Pogoń Łapy - Sparta Augustów 0:3 (walkower).

Mecz: Wigry II Suwałki - KS Michałowo został przełożony na 13 czerwca.