IV liga. Wissa przegrała z beniaminkiem i nie jest już liderem

kpot, los
Wissa Szczuczyn uległa rezerwom Wigier Suwałki 1:2. Na czele wyścigu po awans dzięki temu Ruch Wysokie Mazowieckie, który pokonał Pogoń Łapy 1:0. Serię zwycięstw kontynuuje Warmia Grajewo, która odprawiła Magnat Juchnowiec Kościelny 2:0.

Z powodu złego stanu boiska w Szczuczynie, mecz Wissy z Wigrami II, odbył się w Suwałkach. Stał na dobrym poziomie i nie był pozbawiony dramaturgii. Już w 2. minucie gospodarze, prowadzili po golu Przemysława Żukowskiego.

- To była zaskakująca bramka. Nasi zawodnicy stanęli jak wryci, byli przekonani, że padła ze spalonego - komentuje jej zdobycie Janusz Marcinkiewicz, kierownik Wissy.

Wyrównał z rzutu karnego, weteran Radosław Gu-zowski. Karny podyktowany został po faulu na Wojciechu Łapińskim.

Druga połowa to zdecydowana przewaga gości. Szansę na zdobycie bramki zaprzepaścili: Zmierczak, Korytkowski, Łapiński, Marcinkiewicz, Sowa i Roszkowski. Gospodarze ograniczyli się do nielicznych kontrataków. Jeden z nich zakończył się strzeleniem w 70. minucie drugiej bramki przez Żukowskiego. Po tej bramce, gospodarze cofnęli się na swoją połowę i umiejętnie obronili wygraną 2:1.

Wpadkę Wissy wykorzystał Ruch Wysokie Mazowieckie, który wygrał z Pogonią Łapy po golu Piotra Bondziula.

- Z Pogonią szybko zdobyliśmy bramkę i mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, by podwyższyć wynik. Zabrakło skuteczności, ale liczy się wygrana na trudnym terenie. Miejsce lidera cieszy. Ale pozycja ta interesuje mnie w czerwcu. Choć nie ukrywam, że jest to miłe uczucie - mówi Mykoła Dremluk, trener Ruchu.

Ze zwycięskiej ścieżki nie schodzi Warmia. Pod wodzą Leszka Zawadzkiego odniosła piąte kolejne zwycięstwo. Grajewianie na mecz z Magnatem jechali z pewnymi obawami. W ubiegłym sezonie mecze tych drużyn zakończyły się remisami - 2:2 w Juchnowcu i 0:0 w Grajewie.

Obawy okazały się niepotrzebne. W 8. minucie bramkę dla Warmii, strzałem zza pola karnego zdobył Marcin Mikucki. Wilki dobry mecz potwierdziły w końcówce. W 81. minucie trafił 17-latek Dawid Kondratowicz i ustalił wynik meczu.

Passę niepowodzeń przerwało Michałowo, które pokonało Spartę 1951 Szepietowo 2:0. Dodatkowo grając od 39. minuty w dziesięciu, po czerwonej kartce.

- Pokazaliśmy charakter - stwierdził Grzegorz Szymański, trener Michałowa.