IV liga. Zmiana lidera tabeli

kpot, jan, los
Tur Bielsk Podlaski (na żółto-niebiesko) na swoim boisku zremisował 1:1 z Puszczą Hajnówka
Sensacją kolejki był remis ostatniego w tabeli Orła Kolno z liderem Warmią Grajewo 1:1. Do ciekawego spotkania doszło też w Bielsku Podlaskim, gdzie miejscowy Tur zremisował z Puszczą Hajnówka 1:1.

Wissa Szczuczyn – Pogoń Łapy 5:2 (2:1)
1:0 Bondziul 1-karny, 1:1 Stypułkowski 15, 2:1 Bondziul 32, 3:1 Firańczyk 52, 4:1 P. Marcinkiewicz 67, 5:1 Bondziul-karny, 5:2 Demiańczuk 83-karny.
Wissa: Jabłoński - Ciereszko, Stankiewicz, Lisowski, Zmierczak, Citko, Wojtkielewicz (85. Świderski), Zambrowski (75. K. Marcinkiewicz), Firańczyk, Łapiński (60. P. Marcinkiewicz), Bondziul.
Pogoń: Łapiński - Perkowski (62. Minow), Sobota, Demiańczuk, Turowski, Płoński (72. Malinoś), Kowalewski, Stypułkowski, Hryniuk (72. Gąsowski), Plago, Roszkowski.

Kamil Wojtkielewicz (trener Wissy): Mecz rozpoczął się dla nas idealnie. W pełni kontrolowaliśmy to co działo się na boisku. Byliśmy skuteczni i zasłużenie wygraliśmy. Wróciliśmy na fotel lidera, ale przed nami jeszcze wiele spotkań. Tabela jest tak ściśnięta, że prowadzenie może się często zmieniać.
Kamil Stanisławski (trener Pogoni): Stracony gol w pierwszej minucie sprawił, że musieliśmy zmienić taktykę na spotkanie i udało nam się szybko wyrównać. Niestety, im bliżej było do końca meczu, to nasze braki kadrowe sprawiały, że przeciwnik miał większą przewagę. Nie mogliśmy nic z tym zrobić.

Magnat Juchnowiec Kościelny – Biebrza Goniądz1:5 (0:1)
0:1 Chrzanowski 44, 0:2 Bogdan 50, 0:3 Tumicz 60, 0:4 Kosakowski 62, 1:4 Żero 82, 1:5 Chrzanowski 87.
Magnat: Trochim - Czerniawski, Kalisz, Radomski, Kużel (52. Jaromiński), Szymaniuk, Zielinko (75. Bielski), Żero, Hruświcki, Chrościcki (65. Karpowicz), Fabiszewski (59. Szuszczyński).
Biebrza: Ulman - Purta, Kulikowski, Magnuszewski, Kobyliński (46. Cieciorko), Kosakowski, Chmielewski (65. Jasiński), Dzienis, Chrzanowski, Tumicz, Bogdan (65. Dekarz).

Dąb Dąbrowa Białostocka – Cresovia Siemiatycze 4:0 (2:0)
1:0 Orpik 25, 2:0 Kowalczyk 37, 3:0 Orpik 60, 4:0 Łabieniec 77.
Dąb: Bondziul - Dudziuk, Biernacki, Sujeta, J. Sołowiej, Tochwin (65. Rychtarczyk), M. Sołowiej, Speichler, Łabieniec (80. Jarmoszko), Kowalczyk (82. Maślanik), Orpik.
Cresovia: Korolczuk - Olędzki, Nowicki, Moczulski, A. Barwiejuk, Lazarewicz, Kurek, Jurczuk, Kryński (46. Brzozowski), Gołubkiewicz, D. Barwiejuk (80. Niewiarowski)

KS Wasilków – Sparta 1951 Szepietowo 0:3 (0:1)
0:1 Gołaszewski 18, 0:2 Panek 59–samobójcza, 0:3 Jaremkiewicz 67.
Wasilków: Pietrowcew - Cichoński (60. Rybnik), Milewski, Panek (80. Sawko), Maksimowski, Kosicki, Werda, Skiepko, Dudziński, Budkiewicz, Stachelski.
Sparta Sz: Wojtkowski –Olszewski (80. Wyżykowski), Wilczko, Nikitin, Fiedorczuk, Makal, Kożuszkiewicz, Gołaszewski (75. Bańkowski), Godlewski (65. Jamiołkowski), Jaramkiewicz, Kowalczyk (62. Dłuski).

Hetman Tykocin - Promień Mońki 1:3 (0:2)
0:1 Kulikowski 28, 0:2 Mateusz Purta 37, 0:3 Mateusz Purta 46, 1:3 Domalewski 54.
Hetman: Miniuk - Detko, Pogorzelski, P. Maliszewski, Bayer, Zambrzycki, Domalewski, Szczęsny, Grabowski, R. Maliszewski(50. Klimowicz), Piasecki.
Promień:
Andraka - D. Purta, Grygo, Stachelek, Marcin Purta, Wiński, Kulikowski, Ziemkiewicz, Mateusz Purta, Poliński, Odyjewski.

KS Michałowo - Sparta Augustów 1:1 (0:0)
1:0 Tomczyk 73, 1:1 Mickiewicz 78.
Michałowo: Kucharczyk - Konończuk, Markiewicz, Małyszko, D. Doroszko, Bernatowicz, Tchórznicki, M. Kossyk (E. Doroszko), Szychowski, Tomczyk, Gorbacewicz.
Sparta A: Putra - A. Zaniewski, Pieślak, Niedźwiedzki, P. Zaniewski, Wielgat, Stasiński, Żukowski, Zalewski (82. Rzepnicki), Sobolewski, Mickiewicz.

Tur Bielsk Podlaski – Puszcza Hajnówka 1:1 (1:0)
1:0 Nakielski 28, 1:1 Sipko 68.
Żółte kartki: Car (Tur); Sipko (Puszcza).
Sędziował: Adam Ignaczuk (Łapy).
Widzów: 120.
Tur: Sidun – K. Kulikowski, Koźlik, P. Kosiński, A. Kosiński – Popiołek (56. Zawadzki), Car (72. Łochnicki), A. Lewczuk, Daniłowski (46. Walczuk) – Nakielski, Pawluczuk (65. M. Jakubowski).
Puszcza: Aleksiejczuk – M. Lewczuk, Leśniewski, Sipko, Kicel – Czurak (65. Milcz), Gryko (71. Żabiński), A. Langa, Kiljańczyk – Janik, Sokół (71. R. Langa).
Niemal przez dwa kwadranse trwała wyrównana walka i badanie sił rywala przez obydwa zespoły. W 28. minucie do piłki dopadł najaktywniejszy w drużynie gospodarzy Mateusz Nakielski, strzelił mocno z linii pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od nogi obrońcy i zmyliła bramkarza Grzegorza Aleksiejczuka wpadając pod poprzeczkę.
Tur prowadził i nadal groźnie atakował. W 64. minucie Nakielski zagrał mierzone podanie na czubek buta do Łukasza Pawluczuka, ale drugi z napastników Tura nie trafił w piłkę. Chwilę później ta niewykorzystana okazja zemściła się i goście doprowadzili do remisu. Adam Langa dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Tura, tam piłka przeleciała pod nogą Piotra Kosińskiego, dopadł do niej Karol Sipko i pomimo asysty Andrzeja Kosińskiego pokonał Patryka Siduna.
Ostatni kwadrans gry to kolejne dwie groźne akcje Nakielskiego i także dwie odpowiedzi ze strony Tomasza Kiljańczyka, którego strzał sparował najpierw bramkarz, a w doliczonym czasie gry piłkę zmierzającą do bramki Tura wybił Przemysław Koźlik.

Warmia Grajewo – Orzeł Kolno 1:1 (0:1)
0:1 Robert Brzeziński 19, 1:1 Damian Zubowski 75 z rzutu karnego.
Żółte kartki: Gieniusz (Warmia); Pisiak, Brzeziński, Grygoriew (Orzeł).
Sędziował: Grzegorz Kawałko (Białystok).
Widzów: 100.
Warmia: Gieniusz – Mikucki, Arciszewski, Edison, Randzio (64. Matysiewicz) , Staniszewski (33. Zarzecki), Domurat, Kozikowski (72. Chyliński), Cybulski, Stankiewicz (81.Polakowski) , Zubowski.
Orzeł: Bikowski – G.Sielawa, Pisiak, Ossowski, D.Grala, Walendziewski, Świderski, Sadowski (68. Grygoriew), K.Grala, Gwiazda , Brzeziński (77.Leszka).
Grajewska Warmia zagrała najsłabsze spotkanie w rundzie, zremisowała z Orłem Kolno i straciła fotel lidera. Mecz dotychczasowego lidera i ostatnich w tabeli gości miał być formalnością, a zakończył się dla gospodarzy szczęśliwym zdobyciem jednego punktu. Pierwszą bramkę , po szkolnym błędzie obrony Warmii, zdobył w 19 minucie Robert Brzeziński. Gospodarze odpowiedzieli tylko jedną godną odnotowania akcją, po której piłka po strzale głową Marcina Arciszewskiego, trafiła w poprzeczkę.
Druga połowa to optyczna przewaga gospodarzy i... większa liczba sytuacji bramkowych stworzonych przez gości. Od blamażu zespół gospodarzy uratował Damian Zubowski, który wykorzystał rzut karny (ręka obrońcy) w 70 minucie.