MKTG SR - pasek na kartach artykułów

IV Mistrzostwa Świata w Koluchstyl. Sześć złotych medali Polaków. Trzy tytuły mistrzowskie zawodników z Białegostoku

Mariusz Klimaszewski
Dziewięć medali wywalczyli Biało-Czerwoni w mistrzostwach świata w koluchstylu
Dziewięć medali wywalczyli Biało-Czerwoni w mistrzostwach świata w koluchstylu mat. prasowe
Wielkim sukcesem zakończyły się IV Mistrzostwa Świata w Koluchstyl, które odbyły się w Mongolii. Biało-Czerwoni zdobyli 9 medali: 6 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe krążki. Mistrzami świata została trójka zawodników z białostockich klubów: Dariusz Ryżykow, Paweł Zimnoch, Edward Koluch.

Reprezentanci Polski w stolicy Mongolii Ułan Bator wystartowali w 9 z 11 kategorii wagowych. Polacy zdobyli aż dziewięć medali: 6 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe.

Polskę podczas IV Mistrzostw Świata w Koluchstyl reprezentowało 9 zawodników z 6 klubów sportowych. Nasz region reprezentowany był przez Klub Sportowy Wschód Białystok i Klub Sportowy Sumo Koluch. Z KS Sumo Koluch Paweł Zimnoch (kat. 100 kg) i Edward Koluch (kat. +100 kg) obronili tytułu mistrzów świata. Z KS Wschód Białystok Dariusz Ryżykow (kat. 83 kg) bez większego trudu pokonał swoich rywali i został mistrzem świata. Bardzo dobrze walczył też Mateusz Kropiewnicki (kat. 74 kg). Dochodząc do finału bardzo szybko pokonywał swoich przeciwników. Dopiero w walce finałowej 1:1 uległ zawodnikowi gospodarzy.

Medaliści IV MŚ w Koluchstyl z Ułan Bator to:

  • Kinga Smakulska – Chłopeniuk – UKS Progres Warszawa (kat. 52 kg) – złoto
  • Anika Łozińska – Judo Samuraj Koszalin (kat 58 kg) – złoto
  • Julia Zwolak – UKS Orzeł Stary Zamość (kat. 67 kg) – brąz
  • Wiktoria Pakuła – UKS Terminator Wysokie (kat. +67) – brąz
  • Paweł Wojciechowski – UKS Progres Warszawa (kat. 67 kg) – złoto, obrona tytułu
  • Mateusz Kropiewnicki – KS Wschód Białystok (kat. 74 kg) – srebro
  • Dariusz Ryżykow – KS Wschód Białystok (kat. 83 kg) – złoto
  • Paweł Zimnoch – KS Sumo Koluch (kat. 100 kg) – złoto, obrona tytułu
  • Edward Koluch – KS Sumo Koluch (kat. +100 kg) — złoto, obrona tytułu

Wizyta polskiej ekipy w Ułan Bator była owocna nie tylko pod względem zdobytych medali. Był to kolejny krok w rozwoju Koluchstyl. Do Światowej Organizacji Koluchstyl dołączyły trzy kolejne kraje. Wiesław Koluch mianował prezydentów organizacji Koluchstyl z Urugwaju, Chin i Republiki Buriacji. Tym samym, światowa rodzina Koluchstyl jest już w 70 krajach na wszystkich kontynentach. Zostały wybrane również nowe władze z poszczególnych kontynentów. Prezydentem Organizacji Koluchstyl Ameryki Południowej został Jezus Ismael Gonzalez (Urugwaj), natomiast wiceprezesem Organizacji Koluchstyl Afryki – De Jongh Lloyd (RPA). Wiesław Koluch i działacze Koluchstyl z Mongolii ustalili też nowy program szkoleniowy dla dzieci i młodzieży, który został zaakceptowany przez Mongolski Komitet Sportu.

Przy okazji tak ważnego wydarzenia Wiesław Koluch otrzymał 10 Dan w Koluchstyl i Jujitsu nadany przez przedstawicieli światowych organizacji i stowarzyszeń sportów walki. Jest to mistrzowski - profesorski stopień za wieloletnie wspieranie rozwoju sztuk walki na świecie i stworzenie dyscypliny Koluchstyl o zasięgu międzynarodowym.

Wiesław Koluch odbył w Mongolii wiele spotkań. Między innymi, zaproszony został do Ambasady RP, gdzie spotkał się z ambasadorem Krzysztofem Bojko i konsulem Stefanem Hejnowiczem.

Wyjazd na mistrzostw świata do Mongolii nie mół odbyć się bez pomocy firmy Krex – Adama Malinowskiego i Jana Michalczuka oraz Urzędu Miasta Białegostoku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kadra Probierza przed Portugalią - meldunek ze Stadionu Narodowego

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna