Jaga grała w olbrzymim upale. Wygrała (wideo)

W ostatnim sparingu przed nowym sezonem piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 4:2 z litewskim FBK Kowno. Mecz rozgrany został na boisku w Surażu.

Pojedynek toczył się w ogromnym upale, ale gra była szybka i widowiskowa. Jagiellonia zdecydowanie przeważała. Do przerwy stworzyła kilka dogodnych sytuacji. Wykorzystała trzy. Dwie bramki strzelił Kamil Grosicki, jednym trafieniem pochwalić się może Tomasz Frankowski.

Litwini odpowiedzieli trafieniem z rzutu karnego, po faulu Adasa Kijankasa. Drugi gol padł po koszmarnym błędzie Sandomierskiego.

Po przerwie wynik ustalił testowany gracz z Zimbabwe, występujący ostatnio w Podbeskidziu Bielkso-Biała, Ndabenkulu Ncube.

Skład Jagiellonii Białystok: Sandomierski - Lewczuk, Kijaskas, Cionek, Hus - Makuszewski, Grzyb, Hermes, Lato (28 Kupisz) - Grosicki, Frankowski. II połowa: Gikiewicz - Norambuena, Skerla, Gogol, El Mehdi - Kupisz (66 Lato), Kascelan, Burkhardt, Maycon (75. J.P. Pawłowski) - Trytko, Ncube (75. B Pawłowski).