Jaga nabiera tempa

Mariusz Klimaszewski [email protected]
Z Widzewem Łódź jagiellończycy przegrali 1:2, ale z Sokołem Aleksandrów Łódzki było już lepiej, bo 3:0 F. Jankowski
Gutowo Małe. Gole Ensara Arifovicia, Dariusza Jareckiego i Thiago Rangela Cionka zadecydowały o zwycięstwie Jagi w sparingu z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Spotkanie kontrolne z drugoligowym Sokołem Aleksandrów Łódzki było czwartym meczem rozegranym przez białostocką Jagiellonię podczas zgrupowania w Gutowie Małym.

Białostoczanie pewnie wygrali 3:0. Przypomnijmy, że wcześniej żółto-czerwoni przegrali z Widzewem Łódź 1:2 oraz raz wygrali 1:0 i raz ulegli 1:2 ŁKS-owi Łódź.
Wczoraj podopieczni trenera Michała Probierza zagrali z mniej wymagającym rywalem i sięgnęli po łatwe zwycięstwo. Prowadzenie dla Jagiellonii zdobył już w 15 minucie Bośniak Ensar Arifović, po podaniu Dariusza Jareckiego. Było to drugie trafienie Arifovicia w barwach Jagi. Nie minęło 10 minut i tym razem Jarecki, wykorzystując zamieszanie w polu karnym rywali, podwyższył na 2:0. Wynik meczu ustalił dokładnym strzałem głową w 82 minucie Brazylijczyk o polskich "korzeniach" Thiago Rangel Cionek. Dośrodkował z rzutu rożnego Michał Renusz.

W spotkaniu tym w bramce Jagiellonii wystąpił przez 90 minut 21-letni Bartolomej Kuru i zachował czyste konto. W naszej drużynie z nowych testowanych piłkarzy w drugiej połowie zagrał także 26-letni napastnik ŁKS-u Łódź Adam Cieśliński. Ponadto po zmianie stron w ataku ujrzeliśmy ofensywnego pomocnika z Czarnogóry 21-letniego Damira Kojasevicia.

Czy przekonali do siebie Michała Probierza, dowiemy się wkrótce.
Jagiellonia zakończy zgrupowanie w Gutowie Małym w piątek. Tego dnia rozegra jeszcze dwa kontrolne mecze. Najpierw, o godzinie 11, zagra z beniaminkiem ekstraklasy Arką Gdynia, a o godzinie 13 z Gawinem Królewska Wola.

Jagiellonia Białystok - Sokół Aleksandrów Łódzki 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 - Arifović (15), 2:0 - Jarecki (25), 3:0 - Cionek (82).

Jagiellonia: Kuru - Łatka (46 Lewczuk), Stano (46 Cionek), Skerla (46 Pacan), Norambuena (46 Nawotczyński) - Dzienis (46 Niedziela), Everton (46 Markiewicz), Hermes (46 Zawistowski), Jarecki (46 Renusz) - Kojasević (46 Tumicz), Arifović (46 Cieśliński).