Jagiellonia Białystok - AEK Larnaka 0:1. Jagiellonia przegrywa w pierwszym sparingu

Adam Muśko
Adam Muśko
Jagiellonia Białystok przegrała z AEK Larnaka 0:1.
Jagiellonia Białystok przegrała z AEK Larnaka 0:1. Biuro Prasowe Jagiellonii Białystok
Przebywający na zgrupowaniu piłkarze Jagiellonii przegrali 0:1 z cypryjskim AEK Larnaka.

Wicemistrz Polski na obozie w Grodzisku Wielkopolskim jest od poniedziałku. Mecz kontrolny z AEK Larnaka został rozegrany we wtorek w Opalenicy.

Już w 18 minucie żółto-czerwoni mieli wyśmienitą okazję do objęcia prowadzenia. Po indywidualnej akcji w polu karnym został sfaulowany Arvydas Novikovas i sędzia podyktował jedenastkę. Niestety strzał Piotra Tomasika obronił bramkarz wicemistrza Cypru. Rywale blisko zdobycia bramki byli w 45 minucie, gdy nasi obrońcy musieli wybijać piłkę z linii bramkowej.

W drugiej połowie w dalszym ciągu żaden zespół nie miął większej przewagi, ale w 75 minucie zespół AEK objął prowadzenie. W polu karnym piłkę przejął Mytides i mocnym strzałem pokonał Damiana Węglarza. Kilkadziesiąt sekund później okazję na wyrównanie zmarnował Patryk Klimala, który w polu karnym dostał dobre podanie od Guilherme, ale nie zdołał oddać strzału. W końcówce mocniej zaatakowali żółto-czerwoni. W 82 minucie Dmytro Chomczenowski w dobrej sytuacji uderzył prosto w bramkarza. Jeszcze w 90 minucie po rzucie wolnym i strzale głową Tarasa Romanczuka piłka przeleciała obok bramki. Na zgrupowaniu nie ma głównego reżysera gry Jagiellonii Konstantina Vassiljeva, który wciąż negocjuje z klubem nowy kontrakt. We wtorek już miała zapaść ostateczna decyzja, ale strony w dalszym ciągu nie porozumiały się. Dziś mają być dalsze rozmowy.

- Spotkałem się z Kostią, przedstawiłem nasze propozycje i w środę oczekuję odpowiedzi - mówi prezes Jagiellonii, Cezary Kulesza - Nic się nie zmieniło także w innych kwestiach transferowych.

Tymczasem pierwszy mecz w kwalifikacjach do Ligi Europy z Dinamo Batumi nie odbędzie się w Białymstoku, jak pierwotnie podano. Jaga 29 czerwca zagra na wyjeździe, a tydzień później u siebie. Zmiana jest podyktowana tym, że 6 lipca w Kutaisi, gdzie ma być rozegrane spotkanie, swój mecz w eliminacjach do Ligi Europy rozegra tamtejsze Torpedo. Od wtorku trwa sprzedaż biletów na spotkanie pucharowe w Białymstoku.

W czwartek Jagiellonia rozegra drugi sparing. Tym razem rywalem będzie beniaminek III ligi Stilon Gorzów Wielkopolski.

Jagiellonia Białystok - AEK Larnaka 0:1 (0:0)

Jagiellonia: Kelemen - Gordon, Guti, Szymonowicz, Tomasik, Mystkowski, Grzyb, Romanczuk, Novikovas, Cernych (30. Polkowski), Sekulski.

II połowa: Kelemen (60. Węglarz) - Burliga, Runje, Asatiani, Guilherme, Świderski, Szymański, Polkowski (65. Klimala), Góralski, Chomczenowski, Sheridan.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć najpiękniejszych cheerleaderek w Polsce. Wśród nich znalazły się również dziewczyny dopingujące Jagiellonię Białystok. W naszym artykule umieściliśmy fotografie cheerleaderek, które występują nie tylko przed meczami piłkarskimi, ale także przed meczami siatkówki i koszykówki.>> Zawsze aktualne i ciekawe informacje z woj. podlaskiego i części warmińsko-mazurskiego, zdjęcia, wideo tylko na www.wspolczesna.pl

Najpiękniejsze cheerleaderki w Polsce (zdjęcia)